Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szódavíz is ugyanolyan jó...

A szódavíz is ugyanolyan jó mint a csapvíz?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A szódavíz elvileg a csapvízből van, annyi különbséggel, hogy szénsavval van dúsítva!
2010. máj. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, ugyanolyan rossz. :)

Mondjuk attól függ, nálatok milyen minőségű a csapvíz, mert nálunk borzalmas.


Állítólag a szénsav savasít és puffaszt, én az előzőben nem hiszek (egyébként a házidokink sem), a másodikat meg nem tapasztaltam.

2010. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szénsav tényleg savasít,ahogy a legtöbb sav...egyébként a szódavizet és az azt előállító szerkezetet Jedlik Ányos valósította meg 1826-ban,nemrég olvastam.Mik vannak!(Persze külföldön is voltak kísérletek,már nem tudhatjuk melyik volt előbb és melyik később)
2010. máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A mi városunkban akik készítik a szódavizet, előtte még alaposan átszűrik a csapvizet, láttuk és mondták. De amúgy néhány ember tényleg felpuffad tőle.
2010. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
megmértem ilyen lakmusz papírral a sima és a szóda vizet, ugyan az jött ki, szóval nem savasít, sőt enyhén lúgos volt, bár ez a helyi víztől függ, szerintem ihatod nyugodtan.
2010. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz,hogy fogyókúrailag melyik az előnyösebb akkor teljesen mindegy mit iszol, mert mindkettőnek 0 azaz nulla a kalória tartalma.
2010. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!