Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Baj ha kövérebben érzem jól...

Baj ha kövérebben érzem jól magam?

Figyelt kérdés
165 cm, 28 éves nő vagyok. Nyár óta sikerült 10 kg-t felszednem. Mindezt természetesen egészséges étkezéssel (rengeteg marhahús, csirkemell, nyúl, rizs, tojás) valamint súlyzós edzéssel. Mindenhol azt olvasom, hogy nem.egészséges a súlyfelesleg, le kell fogyni..stb. De én amióta felszedtem, sokkal jobban vagyok, energikusabb, s ami a legfontosabb, sokkal szexibbnek érzem magam. Végre jól állnak a nőies egyberuhák, és bikiniben, fehérneműben is magabiztosabb vagyok. Ez szerintetek így helytelen? Tudom, ha befejezném az edzéseket, s visszatérnék a régi sportolási szokásaimhoz (futás/úszás) akkor újra lefogynék. Jelenlegi súlyom 57 kg, nyáron 47-ről indultam.
2017. jan. 18. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Te nem kövérebb lettél, hanem most esel a normális tartományba.


A súlyfelesleg nem egészséges, bár súly meg súly közt elég nagy különbség van, nem mindegy, hogy egy izomtalan testen hurcibálsz plusz kiló zsírokat vagy az izomtömeged több. (Mondjuk számos ízületnek, porcnak mindegy, hogy mit kell cipelnie, azért a reális, kidolgozott izomtömeg általában nem jelent annyi plusz terhet, mint egy kóros elhízás.)


Neked viszont nem súlyfelesleged van, hanem nyáron voltál kórosan sovány.

2017. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne legyünk már szűklátókörűek. Te izmosodás miatt híztál nem azért mert össze zabáltál minden szart és zsírpárnáid lettek. Az izmok adják a tested formáját, még szép hogy jobban érzed így magad. Az ilyen életmódtól lesznek feszes, kerek formáid nem a szemét zabálástól.
2017. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
dehát te nem vagy kövér--hanem inkább most vagy normális alkatú.. nagyon gebe lehettél 47 kilósan
2017. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

165 cm magassággal és 57 kg-al szerinted kövér vagy? :DD

Hát gratulálok.

2017. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy kövér, hanem kövérebb vagyok magamhoz képest. Bár leírtam azt is, hogy nem látom magam kövérnek, sőt életemben először elégedett vagyok a külsőmmel. Viszont lépten nyomon azt olvasni, fogyj le, mert az az egészséges...stb. Amíg 47 kg voltam, nem éreztem magam jól, de nem tudtam mitől. Ezt nem értheti az, aki nem élte át, kimondva is hülyeségnek hangzik, de vannak kétségeim, mert az egészség fontosabb, minta külső.
2017. jan. 18. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

De értsd már meg, hogy nem vagy "kövérebb" sem, ha egyszer nem zsírt szedtél magadra, hanem jó eséllyel izmot.


Leírom még egyszer, lassan, tagoltan:


kórosan sovány voltál. Most normális a súlyod és edzett vagy. Logikus, hogy jobban érzed magad. Ha azt olvasod, hogy fogyjunk le, akkor lapozz, hiszen ez azoknak szól, akiknek olyanra kéne fogyni, mint amilyen te most vagy. Mit nem értesz ezen?

2017. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Ja amúgy vagy nagyon értetlen vagy csak várja az elismerést h jajj de ügyes vagy eszedbe ne jusson fogyni :D
2017. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es ez jellemző...segítséget kér az ember egy olyan témában, amivel 28 évig nem foglalkozott, maximum városi legendákat hallott ilyen olyan fogyókúrákról, teljesen új terület számára, így "értetlen" egy két dologban (fogadok, hogy amiben én vagyok jártas, abban te lennél az értetlen), majd ráfogják, hogy dicséretért jött.

Mindegy, a lényeg, hogy soha egyetlen orvos sem mondta (pedig évente járok általános kivizsgálásra, ahol megmérik a súlyom), hogy kórosan sovány lennék, pedig kb 20 éves korom óta ennyi volt a súlyom. Akkor valószínű az orvosok az értetlenek.

Aki normálisan válaszolt annak köszönöm, te meg 7-es nézd el nekem, hogy értetlen vagyok egy olyan témában, amit éppen most tanulok.

2017. jan. 19. 00:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak fura, hogy elég szép eredményt elértél tudatosan megválasztott étrenddel meg súlyzós edzéssel ami kevés embernek sikerül ilyen jól. Te alapjáraton egy vékony, nehezen hízó lánynak tűnsz és ilyen genetikai adottságok mellett 10kg ot hízni elég szép eredmény. Ezért nézem értetlenül hogy hogyan képzelheted azt hogy ez egészségtelen? Még 1x, hogyan is érted el? Egészséges táplálkozással plusz sportolással. Nem értem hogy merülhet fel hogy a régi szemétevős nem sportolós életmódodra kellene visszatérned. Nem kell ehhez profinak lenni ez csak józan ész.
2017. jan. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem.ettem szemetet régen sem, csak keveset, épp amennyit kívántam. Ugyanúgy egészséges kajákat, csak úgy kb napi 3x, valamint a felét a mostani adagoknak. Napi 7× eszem, ebben a 7ben már benne van 2 fehérjeshake, amit eddig sosem ittam. És mint mondtam,az adagok a duplái annak, amiket régen ettem.Azt is írtam, hogy sportoltam, futottam és úsztam rendszeresen. Nyár óta egyáltalán nem futottam, úszni párszor voltam, mert az hiányzik. Szerintem én nem nehezen hízom, hanem nehezen eszem, de kezdek hozzászokni. Szoval az egészséges táplálkozás és a sport mindig megvolt.
2017. jan. 19. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!