Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális hogy ennyit eszek?

Normális hogy ennyit eszek?

Figyelt kérdés
Párom szerint sokat eszek. Mostanaban megfigyeltem valóban többet eszek mint amennyit kellene. Nem hízom tőle. Ha 2 órán át nem eszem megéhezem. Ma reggel is 3 szendviccsel laktam jól. Munkahelyemen én eszem a legtöbbet. Szinte állandóan nasizom is. Este fél tábla csoki is lemegy. Vércukrommal minden rendben. Mi lehet az oka hogy nem hízom?
2017. jan. 19. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
nem tudom, de ne zabálj ennyit
2017. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
gyors az anyagcsered.
2017. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
hány kg vagy, és milyen magas? sportolsz valamit? ülőmunkát végzel?
2017. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ami késik, nem múlik. :) Nem 1-2 hét alatt hízik meg az ember, még akkor se, ha itt azt hiszik az emberek.
2017. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

173 cm

57 kg vagyok

Muszáj ennem ha éhes vagyok.

2017. jan. 19. 16:18
 6/18 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem tudhatom mennyit eszel, azt pedig semmiből sem, hogy mekkora a kalóriaigényed. Vannak igen gyors anyagcseréjű emberek. Plusz vannak olyanok, akik jóval többet esznek, mint kellene, mégsem híznak vagy csak extrém lassan. Mivel egészségesebb, ha nem esszük túl magunkat, az utóbbit nem tartom jónak, akkor sem, ha én magam is évtizedekig így éltem. Erősen étrendfüggő lehet, hogy mennyivel lakunk jól. Én tudok folyamatosan éhezni duplaannyival, mint amennyivel egy más étrenden pompásan jóllakott vagyok és soha nem éhezem meg. Általában az embereknek a jóllakottság szempontjából sem mindegy, mit esznek. Ha reggel bevágnék 3 szendvicset, én is éhes lennék (illetve most már nem, az étrendem átalakította a működésemet s extrém nehezen éhezem meg), ez nem mindenkinek jó. Sokkal laktatóbb ételek vannak, mint a szendvicsek, nagy általánosságban persze, mert van, akit egy halom gyors cukor is pompásan jóllakat hosszútávon, csak sok legyen belőle.
2017. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Én is pl sokat eszek, de néha az unalom miatt.

Az éhség az agyban kb fél óra- 1 órán át van ott, és ha leküzdöd akkor utána már nem leszel éhes

2017. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
Ha neked ennyi étel kell, hogy a szervezeted normálisan működjön, akkor ez van. Mások meg ne tegyenek sértő megjegyzéseket az étel adagjaidra. Én sportoló vagyok, több, mint 3000 kalóriát kell ennem napi szinten. Nagyon csodálkoznak az emberek, amikor látják, hogy milyen sok rendes (nem zsíros, cukros, tömény) ételt jelent ez.
2017. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Ha éhes vagy, muszáj enned? Egy kicsit hasonlítasz a kutyámra, ha éhes, megy kukázni. :D Mondjuk bármit megeszik amit elé rakok, gondolom te is. A párod csak fél, hogy ne legyél dagadt, mert az nem vonzó. És nem lesz mindig ilyen jó az anyagcseréd.
2017. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Előző, nem tudhatod, hogy nem lesz még nagyon sokáig ilyen az anyagcseréje (nem mintha biztosan tudnánk, hogy extra gyors). Sőt, lehet, hogy az étvágya, éhsége fog csökkenni és igyekeznie kell majd, hogy ne fogyjon el. Erről fogalmunk sem lehet.

Abban pedig mi a fura, hogy ha éhes, ennie kell? Én is ilyen vagyok. Az éhség egy komoly jelzés, azonkívül sokunk utál szenvedni, márpedig végigéhezni órákat kegyetlen tud lenni, én olyankor semmi másra nem tudok rendesen figyelni s alaposan kifáraszt. Az alvásomat is tönkreteszi. Nem sokszor volt, hogy nem ettem a legenyhébb éhség első jele után, amit tudtam, de akkor mindig megbántam, akármennyire is le akartam fogyni (ha éheztem, akkor csak másnap ettem fel a házat, szóval nem is segített). Ha irreálisan éhes az ember, akkor érdemes változtatni az étrenden, életmódon, de amúgyis teljesen OK, hogy ha az ember éhes, akkor eszik.

2017. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!