Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Havi egy csalónap nagyon...

Havi egy csalónap nagyon ártalmas?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, havonta 1x megengedek magamnak egy lazább napot, amikor nem számolgatok. Nem akarok benyomni 2 pizzát és egy tábla csokit, csak "sokat enni" egészsége ételekből, aszalt gyümölcsöt, magvakat, étcsokit legalább 80%-os kakaótartalommal, paleo sütit, cukormentes kekszet, ilyesmiket. Köszönöm!
2017. febr. 5. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Heti 1 ilyen naptól sem lesz semmi bajod, attól sem fogsz hízni, max 0.1kg-t. (a többi csak víz+salakanyag, ami távozik a szervezetedől 1-3 nap alatt). Ha a szervezeted nincs hozzászokva a sok kalóriához, akkor lesz, amit nem fog rendesen megemészteni. Ha zsíros dolgokból eszel sokat, azt mondjuk jobban fogja felhasználni a szervezeted (többet hízol), mintha a felesleges, + kalóriák szénhidrátokból/fehérjéből lennének.
2017. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártalmas, sőt nem is fogsz havi 1 ilyen naptól hízni. Még akkor sem, ha vannak benne "zsírosabb" ételek.
2017. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi belefér, havi egy az elég ritka.

Sokkal többet is lehet lazázni, de nem akármekkora kalóriatöbblettel, persze. Van, aki megteheti (legalábbis bizonyos étrendek mellett), hogy sosem számol és mindig teleeszi magát, mert úgyis jó deficitet tud tartani, másnak többé-kevésbé óvatosabbnak kell lennie. Van, aki lazán eszik ilyenkor 5000 kcalt, pedig máskor 1500 alatt marad. Na, az más, mint ha valakinek a súlytartó kalóriamennyiség az, hogy lazázik és teleeszi magát.

2017. febr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En heti 1 csalonappal is leadtam tobb mint 10 kilot, de ez emberfuggo.
2017. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem jobban bejött, hogy hetente többször is engedek egy-egy apróságot.

Tehát nem egy nap alatt "bezabálok" - ettől én rosszul is vagyok, hiszen hozzászoktam a sok kicsi étkezéshez, hanem kontrolláltan elosztva eszem meg ugyanazt. A 10-90-es szabály egész jól működik: 90% helyes étkezés mellé befér 10% nyalánkság (kinek mi, paleo süti, étcsoki, kandírozott gyümölcs, olajos mag stb.)

2017. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit az előző ír, az szimpatikus. Személy szerint én NAGYON el tudok szállni, ha úgy jön ki a lépés, de az nekem nem esik jól. Max. kicsit visszafogottabban nagyritkán, a rebellis énem miatt.

Viszont heti egy kicsit lazább nap, az jól hangzik (nekem 2 is, ilyenkor az egyik laza nap nagyobb mennyiségű szénhidrátdúsabb zöldségételt jelent).

De egy-egy étrendidegen étel kis mennyiségben vagy valami normál étel szokatlanul nagy mennyiségben a szigorú napokba is beletervezhető.


Az a jó, ha az alapétrend majdnem tökéletes az embernek, akkor nem annyira veszélyes egy kis lazaság.

2017. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!