Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csalónapot tartottam de...

Csalónapot tartottam de elszaladt velem a ló?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jelenleg súlyt tartok. Nagyon régen tartottam már csalónapot, úgy csináltam mindig, hogy ha megkívántam pl egy szelet sütit akkor azt megettem és beleszámítottam a napi kalóriámba. Ez is nagyon ritkán fordult elő, inkább magamnak csináltam reform sütiket egészséges hozzávalókból és abból ettem. Ma viszont anyával mézeskalácsot sütöttünk és abból ettem. Nem is keveset. Emiatt úgy döntöttem, hogy csalónapot tartok és megeszek mindent amit megkívánok, nagyon régen volt már ilyen, úgy éreztem, hogy belefér. Ezeket ettem ma, csak a csalókaják, ráadásul olyan 5 óra után:

3-4 db szaloncukor, 1 db oreo keksz, 3 db nagy mézeskalács (díszítéssel, smartiessal, m&m-sel a tetején), rengeteg (vagy 10-12 darab) kisebb fűszeres mézeskalács, rajta nagvakkal, 5 kis szelet kinder tejszelet süti (nem a hagyományos, én sütöttem, reform hozzávalókból), 3 db Tesco zabkeksz. Most nagyon émelyeg a gyomrom, lehet mégsem kellett volna ennem ennyit. Bűntudatom van eléggé. Mit tehetnék? Hánytatni nagyon nem szeretném magamat, de fáj a hasam és bűntudatom is van. Valaki segítsen!

17/L

166 cm/51 kg



2016. dec. 11. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Semmi esetre se hánytasd magad, mert attól csak tönkremegy a szervezeted.


2. Ha nem jó a gyomrod, akkor igyál valamilyen gyógyteát, ami segíti az emésztést, vagy menj el legalább egy órát sétálni, akkor jogbban leszel.


3. BÜntudatodnak nem kell lenni, nem "bünt" követtél el, csak egy szabadnapot tartottál.


4. Holnaptól folytasd a megszokott étrendedet, nem fog semmi változni ettöl az egyetlen naptól.


+1: legközelebb tudni fogod, hogy a csalónap sem arra való, hogy mindent megegyél, ami eléd kerül és nem "szabadna", hanem oda fogsz figyelni. Meg a következö lazítással ne várj ilyen sokáig, akkor nem jön rád az evésroham.

2016. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Akkor egy csalónap miből álljon? Hogyha havi egyszer tartok az jó? Holnap többet fog mutatni a mérleg? Vagy mindenkinek máshogy reagál erre a tömérdek szénhidrátra a szervezete? Soha nem tartottam még ilyen napot, ezért elég tudatlan vagyok még ilyen téren :/
2016. dec. 11. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezdő fogyózó koromban jobban elszálltam néha (karácsonyi rendezvényen, pl.), de mondjuk nekem a fogyós nap se volt gyönge :)


No igen, máskor talán ne egyél annyit, amitől megfájdul a hasad. Előfordul, de hamar megtanulja az ember, hol a határ, akárcsak alkoholnál. Marad a sütiből holnapra is...

Ha alapvetően szénhidrátszegényen eszel, tud ütni az ilyesmi.

De bűntudatod mégis miért van? Sütiztél, ezt az ember szokott. Megesküdtél, hogy a súlytartásod tökéletesen jólfésült lesz, amíg csak élsz?

A hasfájásra vannak szerek, én csak bekapok egy kis szódabikarbónát (ami igazi túlevésre és szénhjidrátmérgezésre nem jó, de a placebo-hatás is valami) s örülök, hogy a szervezetem visszajelez, így máskor nem csinálok ilyesmit.


Nem teljesen értem, súlytartáskor minek egyáltalán csalónap, habár bizonyos étrendek esetében van ilyesmi. Nos, te most megtanultad, hogy ilyenkor sem jó akármennyire elszállni, mert baj lesz. Nekem is voltak ilyen tanulságos kísérleteim, nem bántam meg őket, kíváncsi vagyok, de nem ismétlem meg őket...

Én nem számolnék kalóriát súlytartáskor, az nem embernek való, de van, aki így él, tudom, akár szüksége is van rá.

2016. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az emberi érzékenység nem egyforma szénhidrát terén. Főleg akkor nem, ha a normál étrendben kevés szénhidrát van, az ember egészen máshogy is működhet így, főleg extrém kevés szénhidrát bevitele esetén.

Ha számolsz, akkor talán tudod, mégis mennyi szénhidrátot szoktál bevinni s ma mennyi volt... Bár akármi is van, nem meglepő, ha a hirtelen többlet rosszul esik.

2016. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En szerintem aki normalisan kajal annak nincsenek ekkora kilengesei..ha meg is kivan valamit ekkora falasroham nem jon ra..ebbol arra kovetkeztetek hogy az alap kajalasoddal nincs valaami rendben mert ennyire neki esni a sutiknek az nem szokott aki kiegyensulyozottan kajal meg el..nem szoktal tulsagosan sovarogni meg szenvedni neha kajak utan? Mert akkor rossz uton jarsz
2016. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!