Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek így mennyit...

Szerintetek így mennyit fogyhatok 4-5 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Le akarok fogyni mert iszonyat meghíztam az elmúlt 2 èv alatt utálom magam a bőrömben.Terhessèg alatt feljött 25 kg amit azóta sem sikerült leadnom.Helytelenül ètkeztem.Most szántam rá magam hogy elèg az önsajnàlatból kifogàsból lefogyok ha törik ha szakad.Jelenleg kb 95 kg vagyok.Az ètrendemet így àllítanám össze.Reggeli:1,5 szelet tk kenyèr főtt tojàssal vagy sonkával 1 csèsze kàvè eritrittel kevès tejjel Ebèd:egy adag Pàrolt zöldsèg fél adag fōtt vagy párolt rízs sovàny hússal vagy tk tèszta Uzsonna:2szelet pufirízs Vacsora:Zöldsègleves vagy tojàs Mozgàs: Reggelente míg felviszem a gyerkőcöt az oviba sétálunk hazafele gyorsan gyaloglok ezt napi 4 teszem meg 750 lèpès oda az út :D Itthon gyorsan elvègzem a hàzimunkàt porszívózàs stb.De megpróbàlok vmi aerob mozgàst beiktatni mondjuk szobabiciklit napi 20 perc plusz 2x 15 gugolàs Vèlemény?
2017. febr. 6. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elején biztos fogyni fogsz. A legtöbb ember már akkor is fogy, ha rendbeteszi az étkezéseit, és elkezd rendszeresen, normális kajákat, normális adagban enni. Főleg 95 kilóból.

Én 130 kilóból fogytam 80-ra, de még mindig diétázok. Lenne pár tanácsom, személyes tapasztalatból:


1. A "fél adag" az nagyon homályos fogalom. Le kéne mérni a rizst (nyersen!), és megszabni, hogy hány gramm. Ez azért kell, mert ha már nem fogsz tovább fogyni, akkor csökkentened kell a kaját, főleg a szénhidrátot, és ha nem tudod, mennyit ettél eddig, honnan tudod, hogy mire csökkentsd?

2. Ne legyen ilyen étkezésed, h. 2 szelet pufirizs, meg zöldségleves. Minden étkezésben legyen valami fehérje is. Az egyik szelet pufirizst pl. váltsd ki egy fél doboz sovány túróval. Jobban is fogsz lakni, és nem csak üres szénhidrátot ettél. Egyél hozzá káposztasalátát, retket (ezek most is olcsók, pl. fekete retek lereszelve nagyon egészséges), sárgarépát, karalábét, céklát. Ha sok a felesleges pénzed, ehetsz uborkát, paradicsomot, paprikát. Ha nem, akkor ezeket majd akkor edd, ha olcsóbbak lesznek :) A zöldségleves az nagyon jó, ha utána még megeszel pl. 1-2 főtt tojást... Akár bele is ütheted a levesbe, és akkor ilyen erőleves szerűség lesz, én szinte minden este ezt vacsorázom.

3. Inkább ne egyél sonkát. Tele van sóval meg ki tudja mi mindennel. Süss le inkább csirkemellet, hűtőben simán eláll 3 napig, olcsóbbra jössz ki és egészségesebb is. Vagy hal is lehet, tojás, sovány túró, joghurt.

4. Fogják mondani majd, h. ennyi mozgás szart sem ér, stb. de eleinte BÁRMILYEN mozgás sokat fog jelenteni. Aztán majd később növelheted. Eleinte és sétáltam gyorsabb tempóban fél órát. Aztán szobabicikliztem fél órát. Mostanság 40 perceket szoktam.

Hát nem is tudom, Más most nem jut eszembe, de remélem, ez is segít.

2017. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,hogy leírtad a tapasztalataid ez sokat segít! :) Gratulálok az eddigi fogyásodhoz .Megkérdezhetem mennyi idő alatt fogytál le?
2017. febr. 6. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:

kb. 2 év volt, de nem egyenletes ütemben. Az elején sokkal gyorsabban fogy az ember. Az első hónapban, mikor rendbeszedtem az étkezéseimet, 8 kg ment le. Persze, tudom (mielőtt jönnének az okosok), h. ennek nagy része víz, de AKKOR IS látod a tükörben, a ruháidon stb. és ez nagyon lelkesítő, és erőt adó. Aztán a második hónapban már "csak" 4 kg ment le, utána pedig beállt egy átlag 3 kilóra havonta.

Most már lassabban megy a dolog, havi másfél-két kg, de nem panaszkodom, ezzel is nagyon elégedett vagyok.

2017. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja még annyit, hogy ha rendesen eszel és mozogsz mellé, akkor reálisan nézve 15 kg lemegy 4-5 hónap alatt.

De nem erre a 4-5 hónapra kell koncentrálni, hanem ez idő alatt, nem tudom máshogy mondani "megtanulni táplálkozni", vagyis kialakítani egy olyan életformát, amit aztán hosszabb távon (valójában egész életedben) fenn tudsz tartani. Mert különben a 15 kg vissza fog jönni, és sajnos sokkal gyorsabban, mint ahogy lement... Ez az igazi kihívás, nem pedig lefogyni x kilót.

2017. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pufirizs és a kenyér kalóriatartalma ugyanannyi, sőt, típustól függően több is lehet. Helyettesítsd nyugodtan vékony szelet tk. pirítóssal.
2017. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az "adag" helyett inkább grammban számolj, a fene se tudja, neked mi egy adag...


Amúgy az étrend nagyjából jó, a fehérjebevitelre figyelj!


A 750 lépés az lótúró (még négyszer is) és a házimunka sem fog lefogyasztani.


Ahhoz edzés kell. Intenzíven. A 20 perc megint csak nem elég. 20 perc a bemelegítés kb. után kellene 20-30 perc intenzív mozgás, utána jöhet 10 perc nyújtás, levezetés.

2017. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!