Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia utáni hízás. Mennyit...

Anorexia utáni hízás. Mennyit egyek anorexia után?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve el keztem fogyókúrázni és sajnos anorexia lett a vége. Már én se látom magam csinosnak és hízni szeretnék. Anorexia alatt 650 kalórát ettem, ezt növeltem apránként és most 1100-nál tartok. Szerintetek meddig vigyem feljebb hogy kb. 5 kilót hízzak? Néztem kalóra kalulátoron hogy a hízáshoz 2000 kalória kell, de én már 1100 kalóriával is degeszre szoktam magam enni. Természetesen csak egészséges ételeket eszek. Már egy kicsit elegem van hogy 3 hete próbálom feljebb vinni és még mindig nem annál a kalória mennyiségnél tartok hogy hízzak, de úgy tudom ha nem apránként haladok az se jó. Szerintetek hány kalóriát egyek? És kb. mennyit kéne növelnem? És miket kéne ennem?

2017. febr. 12. 14:29
 1/6 anonim válasza:
Szia!Először is sok kitartást kívánok neked a gyógyuláshoz!Másodszor nagyon okosan teszed,hogy apránként haladsz.Régebben én is küzdöttem ilyesfajta problémával,nekem gyógyulásnál azt tanácsolták heti 100 kalóriával emeljek,valamint nagyon fontos,hogy gyógyulás mellett nem szabad nagyon intenzív edzést végezni,tehát az órákig tartó kardió kilőve,viszont lehet sétálni,jógázni,piláteszezni,hogy azért még se lustuljon el az ember,ám ezeket is mértékkel,nem mániákusan.A gyomrod fokozatosan fog tágulni hétről hétre,a 2000 kalóriát viszont MINIMUM el kéne érned.Mivel én nem vagyok táplálkozási szakértő,csak azt írom ami nekem vált be,így javaslom,hogy egy hozzáértővel is konzultálj erről.Sok sikert! :)
2017. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia! Sok sikert!;)

Fontos lenne tudni, hogy hány centi/hány kiló vagy most. Valamint hogy sportolsz e, és ha igen mennyit. Én mostanába eléggé beleástam magam a táplálkozás rejtelmeibe;) úgyhogy szivesen segítek ha tudok. Írhatod ide, vagy akár privátba is, csak ne felejtsd el odaírni hogy milyen témában írsz, néha picit belekavarodok:)

2017. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én 14-es bmi-vel kezdtem el a gyógyulást. 2500 kalóriát ettem naponta, (1500-at égettem, mivel a házból sem engedtek ki), így heti 0.5kg-t tudtam hízni, de eleinte kb 1 hónapig egy dekát sem szedtem fel. Egy idő után aztán normalizálódott az anyagcserém, de eleinte nagyon sok kaja ellenére is alig híztam. 1100 kalóriával biztos nem fogysz hízni, még a 2500 is lehet, hogy kevés lesz. Ha minden nap egy kicsivel többet eszel, gyakran nassolsz is, akkor majd tudsz rendes adagokat enni. Miért eszel csak egészséges ételeket? Félsz a hízástól? Nekem úgy tűnik, hogy nem vagy elhatározott... Szeretnél hízni, de nem teszel érte különösebben. De persze egészséges ételekből is vannak kalóriadúsak, amikből nem kell 1 kilót enni, hogy kalóriatöbbletbe kerülj. Pl. olajos magvakat, szárított=nem olajos chipseket, aszat gyümölcsöket, csokoládét eszel? Salátával azért tényleg nehézkes a hízás...
2017. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 14 éves, 160cm lány vagyok. Nemrég keztem edzeni napi 40 percet. Próbálok kalóridúsabb ételeket enni. Őszintén a 2500 kalória nekem nagyon soknak tűnik de ha tényleg nem akar feljönni kiló akkor még azt is bevállalom. Próbálok erős és kitartó lenni de úgy érzem hogy most nagyon elhatározott vagyok!
2017. febr. 12. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Áruld már el nekem, hogy 1000 valamennyi kalóriától hogy a sz@rba híznál edzés mellett???
2017. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grapp ***** válasza:
Nem sok az a 2500, én kórházba volt hogy 8000+ ot kaptam hetekig hipermetabolizmus miatt. Ami még sajnos mindig jelen van.
2017. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!