Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyukám nem engedi hogy...

Anyukám nem engedi hogy édesítőszert használjak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mellettem áll a diétában és örül is neki hogy belekezdtem, sok pénzt is fordítunk egészséges és kevés kcal-t tartalmazó ételekre. Azt viszont egyszerűen nem akarja megengedni hogy èdesítőszert fogyasszak. Így nagyon sok jó diétás receptről kell lemondanom. Pedig imádom az édességeket. Mit csináljak? Hajthatatlan az édesítővel kapcsolatban.
2017. febr. 25. 08:37
 1/8 A kérdező kommentje:
16/L
2017. febr. 25. 08:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Mond neki a steviát. Ez természetes nem úgy mint a többi.
2017. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Mondd meg neki ,hogy szeretnél te ezt használni.Vagy!Vidd el biciklizni/sétálni és beszéld meg közbe ezt vele.Ha meg így sem engedi akkor keress rá neten ,hogy hogyan kell helyettesíteni .
2017. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Használj eritritet.
2017. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt és mutasd meg neki is:

[link]

Amúgy simán lehet édesítőszerek és cukor nélkül, vagy ezekből minimális mennyiséget használva is élni.

2017. febr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Pedig imádom az édességeket" Talán éppen ezért. Az édes izröl egészen jol le lehet szokni, hogy ne hiányozzon és a kevesebb cukor,-helyettesitö egészségesebb. Föleg a tartos fogyás szempontjábol.
2017. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Édesítsd az ételeket aszalt gyümölccsel, vagy valami egészségesebb cukorral, pl kókuszvirággal. Az édesítőszerek többsége nem egészséges, anyukád jót akar neked. Ha valami édesre vágysz, akkor egyél gyümölcsöt, abban csak gyümölcscukor van.


A kalóriadeficit eredményez fogyást, úgyhogy egy diétás receptbe napi 1 evőkanál (30-40 kalória) szerintem belefér...

2017. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Cukrot használtok? Mert annál sokkal jobb egy jó édesítőszer. Beszéld meg vele, végső esetben pedig kihagyod az édesítőszereket a cukorral együtt, nagy kaland.

Plusz vehetsz teljesen titokban is édesítőszert, 16 évesen ezt nem tartom lelkifurdalásra okot adó dolognak... S a saját készítésű ételeidbe azt tehetsz.


Én is édesszájú vagyok, de tudnék édesítőszer nélkül élni (édességeket azért még ennék, végülis van mazsola, kókusz, banán... pedig anélkül is meglennék, de szeretem az édességeimet s nincs is baj velük).

2017. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!