Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti milyen édesítőszert használ...

Ti milyen édesítőszert használtok?

Figyelt kérdés
Leginkább sütik sütéséhez érdekelne. Próbáltam már folyékonyat, porosat, tablettásat. Sok márkát is kípróbáltam már (süssina, pötyi, coopos, mindenféle noname). Ezek a csomagoláson mind azt ígérték hogy sütésálllóak, de nem igazán váltak be.. Egyedül a xilit meg az eritritol vált be, de sajnos ezek nagyon drágák nekem, és nem tartanak ki sokáig, mivel elég édesszájú vagyok. Ti mit használtok, aminek nem megy el az íze sütés után?
2016. okt. 18. 12:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
60%

Ezek közül semmit, mert igencsak ártalmasak.


Ha sütit készítesz, akkor használj normál cukrot (esetleg valamivel ekvesebbet, mint szoktál), és a kész sütiböl csak egy-két szeletkét egyél. Sokkal értelmesebb, mint megenni egy egész adagot, amiben édesítö van - ugyanis jóformán nem kevesebb a kalóriája, csak sokkal egészségtelenebb.

2016. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a tablettás édesítő, annyi, hogy mondjuk a receptbe van teszem azt 300g cukor írva, a tabletta azt írja, hogy 6g/db akkor ugye papíron kéne 50 db bele, tapasztalatom szerint inkább 3-4xese. Folyékonyra ugyan ez, ha azt írja 10ml pl 100gr cukor, akkor 2,3-4xest kell használni. Próbáld ki. Első válaszadót nem értem, szóval azt mondod, ha egy receptbe kell 10 deka cukor, te pedig édesítővel helyettesíted akkor nem lesz kalória különbség? Miért lenne egészségtelen szerinted? Elég sokat kéne bevenni belőle napi szinten, hogy káros legyen a szervezetre. Nyomkodósból pl 100db/nap felett hosszútávon. Szerintem a répacukor károsabb a szervezetre. Stevia-val hogy állsz kérdező? Van akit zavar az utóíze, van akit nem, az nem annyira drága és kevés kell belőle. Stevia porra gondolok.
2016. okt. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Van valami tamaurin vagy hasonlo nevü uj folyekony edesitö, en azt szeretem a legjobban. Meg a steviat, nekem kifejezetten bejön az utoize.

Ha sütök altalaban folyekony edesitot hasznalok, nekem nem kell hozza többszörös mennyiseg. Bar nekem a legtöbb sütimben van feherjepor, es az alapbol edesitve van, igy neha nem is teszek bele edesitöt.

2016. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
44%

1-es: NEM. Nem ártalmasak az édesítőszerek, a természetesek pláne nem, ellentétben a cukorral.


Xilittet használok sütni, kérdező. Egy kg elég olyan 5-6 hónapig.


Ha rengeteget használsz valamiből, az drága.

2016. okt. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon csóró vagyok, de egészségtudatos és hedonista. Xilitet, néha eritritet használok (csak ketogén diétában s akkor is vegyesen, mert a xilit sokkal finomabb, édesebb s olcsóbb is). Nyilván keveset, de sosem voltam oda azért, hogy cukrokkal és édesítőszerekkel tömjem magam, ez ilyen egyéni dolog, viszont napi minimum egyszer eszem édességet :D A kókusz is édesít, de nekem a dió és a vaj együtt is édes... S nem várom el, hogy sziruposan édes legyen az ételem, évek óta dolgozom le az édesigényemet... A gyümölcs is segít az édesítésben. A zab is édeskés, a répa is édes...


Persze megértem, ha neked kevés az édesítés, akkor nem lesz jó. Akkor vagy vállalod, hogy drágább így, vagy kevesebbet eszel. Nem édességgel kell jóllakni, bár én néha megteszem.

Az olcsó édesítőket nem ajánlom, bár utána kell nézni, a netes cikkek alapján azért nem mind egészségtelenebb, mint az "egészséges" ételek, pl. a vegyszerezett zöldségek... Én nem kísérletezem, ami életemben véletlenül elém került, az nem volt finom. A xilit viszont szuper, csak a méz tudja verni ízben, ami drágább, kevésbé édes, elég tömény cukor, ennek összes hátrányával. Azért jó dolog, de nem mindennapra s főleg nem sütéshez.

2016. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

14:19-es:


Linkelnéd nekem légyszi? Rágugliztam de majmokon kívűl semmit nem dobott ki :DD

2016. okt. 18. 16:49
 7/38 anonim ***** válasza:
93%

Tanulságos:

[link]

2016. okt. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

[link]


5 mp volt megtalálni...

2016. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
29%

Cukrot használok.

Édesítőszarokra semmi szükségem, nem hiányzik nekem a bélrák.

2016. okt. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
7%

#7: Ebből az jön le, hogy ne együk kilószámra a xilitet, ez a legtöbb dologra igaz... Emeli a vércukorszintet... Hogyne, ahogy minden szénhidrát és fehérje... A cukornál mindenesetre jóval egészségesebb. Hogy egyeseknek megy a hasa fél kiló xilittől és nem megy fél kiló cukortól, ez nekem totálisan mindegy.


Az embernek nem kell édesítés, ami a szervezetét illeti. Ez ilyen hedonista dolog. Nagy bajunk a jobbféle édesítőktől azért nem lesz.

2016. okt. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!