Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalással is fogy az ember?

Koplalással is fogy az ember?

Figyelt kérdés
2010. máj. 9. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Fogy, de energiaveszteséggel és vízveszteséggel jár. De végülis fogy, csak éppen 3 heti koplalástól fogy 5-6 kilót, aztán két nap alatt a dupláját hízza vissza.

Egyébként én tavaly nyáron 2 és fél hónapig koplalással fogyóztam, ami nagyon nem egészséges, pláne az én koromban, de sikerült megtartanom, sőt azóta meg egyre lejjebb. Mivel hozzászokott már a szervezetem (ami nem jó), már nem is bírok sokat enni.

2010. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igazából csak az izmaidat fogyod le... :/
2010. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de ha koplalás mellet tornázol? nem akarom kipróbálni de nagyon érdekel
2010. máj. 9. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:
én jópár évvel ezelőtt lelki okokból nem tudtam enni kb másfél hónapig. ami azt jelentette hogy jó ha egy nap megettem egy kis tál müzlit de azt is csak azért hogy legyen bennem valami, volt olyan hogy nem is ettem minden nap. nem voltam előtte sem kövér. de annyira legyengültem és lefogytam, hogy már én elkezdtem aggódni (pedig azelőtt mindig elégedetlen voltam magammal) nem is tornáztam mellette, mivel nem is lett volna erőm. Akkor összes pasi ismerősöm azt mondta hogy sokkal jobban néztem ki azelőtt és kezdjek magammal valamit mert nagyon ronda lettem. azért nem jó a koplalás mert lemegy az összes izom és csak egy plöttyedt görcs lesz az ember. azóta visszahíztam szerencsére ,egészségesen étkezem és sportolok is . most jó alakom van.
2010. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tornázol, és megfelelő mennyiségű folyadékot megiszol, esetleg valamilyen vitamin-ásványianyag féleséget is juttatsz a szervezetedbe biztos, hogy fogyni fogsz. A ducik azt mondják, csak attól nem híznak, amit nem esznek meg. Arra vigyázni kell, hogy a gyomrod ne készüljön ki. Mondjuk zöldséget, gyümölcsöt rágcsálnék a helyedben. Hogy aztán tudod-e tartani a a súlyod, az már másik téma. Viszont, ha összeszűkül a gyomor, kevesebb kajával is jól lakik az ember. Te tudod, hogy kipróbálod-e? (nekem így sikerült megszabadulnom 1 éve a + kilóimtól, és tartom)
2010. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, fogyni fog, de tapasztalat, mert régen is nagyon nagyon keveset ettem fogyás céljából, de aztán a dupláját híztam vissza, tehát nem igazán éri meg. :)

Ha fogyni szeretnél, egyél egy nap 5-ször, mindig keveset, így a szervezet fel tudja dolgozni a kisebb adagokat, és nem raktároz, ill. 6 után ne egyél, és mozogj sokat. :)

2010. máj. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És itt jegyezném meg, hogy pontosan ezt csinálják az anorexiások is...

Nem szesznek csak szénsavmentes ásványvizet isznak meg vitaminokat szednek és persze tornáznak.

Valóban. Fogsz tőle fogyni. De ne csináld túl sokág!Ugyanis vanna olyna izmok amik nem vagy csak nagyon lassan épülnek újra ha egyszer "lefogytad" őket. pl.: a szívizom. Ha gyorsan 1-2 hét alatt kel ledobnod jópár kilót akkor ESERLEG szebed. De hosszabtávon akár halálos is lehet. Ugyanis a szervezeted feelmésztiönmagát. Először kezdi a zsírtartalékokkal majd folytatja a mély tartalékokkal aztán eléri az izmokat (karizom, lábízom stb) végül pedig olyan létfontuságú szervek mennek tönkre mint az epe a máj vagy a vese. Ráadásul a agyra is nagyon káros. Ugyanis az agy "haszontalan". Energián 25%-a csak a fűtésére megy el. Gondolom eléggé lekövethető hogy ha megvonod magadtól a kaját és feléled a tartalékaidat akkor a szervezeted eléggé gyorsan eljut oda hogy nem ad elegendő energiát az agynak ill. csak a létfontosságú részeibe jutatja az el. Vagyis elállatiasods :) "röviden" ennyi.


ui.: hiába fejleszted közben az izmaidat mozgással! egy idő után nem fogsz tudni izmosodni (fentebb már le írtam, hogy miért)

2010. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az eddigi válaszokat
2010. máj. 9. 21:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Fogyni lehet, de vissza jön, ha abbahagyod az éhezést.Keresd meg a noklapja cafe Tudod-e blogot. Nekem bevált.
2010. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, de az aneroxiások addig csinálják, amíg bele nem halnak, így nincs, mitől visszahízzanak. Egészséges ember nem bír tartósan koplalni, előbb-utóbb elkezd enni, attól meg roham léptekben hízni (koplalás után).
2010. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!