Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek hatékony a fogyókú...

Szerintetek hatékony a fogyókúrám? Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés

"A" nap: közepes reggeli (szendvics, stb)


este: 20 perc futás (ami inkább kocogás, közepes tempóban).


"B" nap: Semmi étel, esetleg némi gyümölcs. Sok folyadék.


este: 20 perc futás.


2010. máj. 10. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát azt a semmi ételt nem tudom hogy bírod ki, de amellett nem lesz erőd futni
2010. máj. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, mert az anyagcseréd lassú marad az elégtelen táplálék beviteltől. Napi 5-ször kicsit kell enned (főleg rostosakat), de éheztetni nem szabad a szervezeted, mert csak felraktározza a zsírokat, amiket majd később megeszel (mert örök életedben gondolom nem akarsz így étkezni, ha igen, akkor hatásos lesz a fogyókúra).


És a 20 perc futást 40 percre tenném. A mozgás kb. a 25-30-ik perctől kezd zsírt égetni! A huszadikra épphogy csak bemelegszel.

2010. máj. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha egy autószerelő fórumban ezt írná valaki:


"Hello kifogyott a benzinem, ezt találtam ki... jó ötlet?"


"Első nap: Balról jobbra megrugdosom az első ajtót, aztán leköpöm a szélvédőt!"


"Második nap: Kiszúrom a gumikat, aztán berúgom az ablakokat"


Ne haragudj, de rendelkezésedre áll az egész internet, meg tudnád nézni mit hogyan kell... ehhez képest te mégis degenerált dolgot csinálsz...

Nem tudok mit mondani.


Edző

2010. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Edző! :) Nem vagy semmi!! :)) Az egész családom fetreng a röhögéstől! :) (és ebben az a gáz, hogy még igazad is van..) Egy korábbi hozzászóló.
2010. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

12.51 Örülök, ha jó a kedvetek :) Én is inkább már csak mosolygok, mert egyébként sírni is tudnék :)


Valahogy ez a fogyókúra meg fogyás dolog az, amihez mindenki ért. Látod amit írtam azon nevetsz, és mindenki érzi, hogy mekkora hülyeség. De amikor ugyanilyen idiótaságot leír valaki fogyókúra címén, akkor még jönnek is a biztatások.

Ha felfognák az emberek, hogy a testük is egy "gép" aminek igényei vannak, és szabályok szerint működik, akkor nem gondolnák azt, hogy van értelme próbálkozni, mert hátha!


Amikor reggel elindulok a munkába kocsival, akkor sem jut eszembe, hogy "Lehet, hogy ha tolnám előbb odaérnék? Vagy talán ha ráfeküdnék a motorházra, és piros zacskót húznék a fejemre... ez az, ez működni fog!!!"


Abnormális lenne ugye? :)


A 90 napos diétánál például már leírtam százszor, hogy lehet vele fogyni, csak hát mit fogynak le? Izmot? Vizet? Zsírt? Egy napig fehérjetúltengés és inzulinhiány, másnap jó sok inzulin és fehérjehiány... ezt csinálják a testükkel a 90 naposban... Aztán ha fogynak pár kilót örülnek, közben meg folyamatos túltengés, és hiányállapot váltakozik... jót tesz.


Erre írtam, hogy a 90 napos diéta olyan, mintha valaki beülne a hátsó ülésre, és onnan próbálna vezetni. Van két botja, egyikkel piszkálja a pedálokat, másikkal próbál kormányozni. Össze-vissza töri a kocsit, csomóan elhúznak mellette (ők a helyesen diétázók) néha még át is kiabál valaki jó szándékból, hogy talán előre kéne ülni... Emberünk meg fél óra alatt megtesz 100 métert, és iszonyat büszke magára. Aztán meg osztja az észt is azoknak akik még nála is hülyébbek, és úgy próbálnak vezetni, hogy befekszenek a csomagtartóba és imádkoznak: "Add uram, hogy haladjak, oly nagy az én hitem!" (Ők a fosatóteások, a léböjtölők és a hájrázó övesek :) )


Közben meg ezek mellett mindenki elhúz, de ez fel sem tűnik nekik... tényleg ez megy :)

2010. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az előttem hozzászólónak: teljesen igazad van.

AZONBAN

Annyira sok egymásnak totálisan ellentmondó információt kap az ember, hogy néha már tényleg nem lehet tudni, minek szabad hinni, és minek nem... Pl. a kalóriaszámlálástól kezdve a mozgás formáin és fajtáin keresztül át, minden minden kaotikus, összevissza dolgot lehet olvasni, így aki tényleg komolyan utána néz a témának, és komolyan veszi önmagát és a céljait, az kb. nagyobb hülyeséget csinál, mintha "öntudatlanul", a józan eszére hallgatva elkezdene mozogni, és azt enné, amit megkíván, csak mértékletesen.

Én ezt csinálom immár 8 hete, azaz mozgok, lemondtam a kenyérről, zsíros ételekről, és a cukorról teljes mértékben. Zöldséget, gyümölcsöt eszek, kefir, joghurt, csirkemell, túró, hal, pászka, puffasztott rizs (persze utóbbi kettő főként reggel)... Fogytam kemény 3 kg-t a 10-15 súlyfeleslegemből, nem egy látványos eredmény. De jól érzem így magam, és a legfontosabb: jobbat nem tudok! Aztán lehet, hogy szarul csinálom, de akkor mondja meg valaki, hogy mégis hogy csináljam jól? Erre kb. mindenki megint elkezdene mindenfélét írni... szóval szerintem az a lényeg, hogy mozogj egy kicsit, egyél mindenfélét, csak keveset. Érezd jól magad, és kész. Ez nem fogyókúra, hanem csak szimpla odafigyelés, aminek nincs időtartama, nincs vége, ha ilyen alkat vagy, egész életedben ezt kell csinálnod...

2010. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

12.44 igazad van abban, hogy sok a téves info, és a sok idiótaság a neten.


De figyelj... ha a mosógéped elromlik, akkor szétszeded egyedül, és minden alkatrészre rákérdezel a neten azoknál akik már szintén szedték szét, vagy hívsz egy mosógépszerelőt?


Ugyanezt kérdezhetném Tv-re, autóra, házépítésre, csőtörésre, vagy akár urambocsá orvosra!


Szóval minden problémára ott vannak a szakemberek, akik a megfelelő tankönyvekből évek hosszú sora alatt sajátították el a tudást, rengeteg gyakorlásnak köszönhetően esetleg kicsit meg is reformálták azt. Végül pedig ezzel foglalkoznak nap mint nap, mindent ismernek, mindent tudnak, és látják mindennek az eredményét, és tudják mi miért van.


Én az elmúlt sok-sok évben bármikor találkoztam bármilyen kollégával, aki napi szinten sikeres a szakmájában, és folyamatosan képzi is magát, nos nem volt olyan akivel alapdolgokban nem értettünk volna egyet!

Rengeteg dietetikus, személyi edző, élsportoló stb. barátom van, és érdekes módon soha nem ajánlottuk, vagy nem használtuk a 90 napos diétát, a különböző kúrákat, léböjtöket, nem mondtuk soha, hogy a hasazástól lemegy a háj, nem mondjuk, hogy a zsír izommá tud alakulni, nem mondjuk, hogy koplaljon bárki is, mert az használ, nem mondjuk, hogy igyon ecetet, citromlevet, ilyen-olyan fosató teákat, és még sorolhatnám az eszementségeket!


Engem itt naponta rengetegen leugatnak, lepontoznak, lehülyéznek... Az én munkám olimpiai érmeket hozott ennek az országnak, élsportolókkal dolgozom, átlagemberek életét változtatom meg, túlsúlyos kisgyerekeket próbálok már 6 éves korukban az egészséges életmódra oktatni. Sikeres vagyok a munkámban, rengetegen kérik a segítségemet, egymásnak ajánlanak az emberek... Nem azért értek hozzá, mert megtanultam, mert elolvastam, hanem tökegyszerűen az emberek lefogynak és egészségesebben kezdenek élni ha velem dolgoznak. Ez szerintem bőven elég bizonyíték...


Na a lényeg... ha valaki fogyni akar, miért nem kérdez meg valakit aki ért hozzá????? Miért más ez a terület, mint a mosógépszerelés? Megmondom én... a mosógépet, tv-t megszereli más!!! Adunk pénzt, hátradőlünk és kész... Na itt meg az van, hogy az emberek ugyanezt szeretnék! Ezért hülyézik le az edzőt, mert az nem bogyót ad neki, meg csodaszert, nem tudja helyette elvégezni a munkát, a lusta kövér ember viszont ezt várja!!! Ezért dől be egy életen át mindennek ami a könnyebb út lehetőségével kecsegtet! Keresi a kifogásokat, egyre jobban utál engem, meg mindenkit aki szembesíti azzal, hogy lusta, költi a pénzét a csodaszerekre, és néha nagy nehezen ráveszi magát valami blőd fogyókúrára, majd miután nincs eredmény, konstatálja, hogy hát ő megpróbálta, de ilyen alkat... Hazudik magának, mert gyenge, gyáva, lusta....


Tudod volt idő amikor 34 kilóval voltam több, mint most... Megmutatom a képeket bármelyik kövérnek aki jön a kifogásaival... A reakciók?


1. Photoshop (ez a legviccesebb)

2. Könnyű nekem, ezzel foglalkozom egész nap (mivel? magammal? Nem... másokkal, ez ugye nem ugyanaz)

3. Én ilyen alkat vagyok.. (milyen? a cucu, vagy a kockás hasú? Mindkettő én vagyok, úgy nézek ki, ahogy én akarok!)


És van még ezer kifogás...

Egy valamit kéne belátni... akarat kell hozzá, kitartás, és elhatározás. Másképp nem megy! Nem vagyok sámán, nem vagyok mágus! Adok sarokköveket, és mutatok egy irányt! Ha kell rálépsz az útra, ha nem, akkor nem! Lehet engem fikázni, lehet mellédumálni, okoskodni, legyinteni... lehet hazudni, hogy a kövér úgy érzi jól magát, ő így boldog, stb. Nem az én problémám. Rám maximum azért lehet haragudni, mert nincs mellédumálás! Nincs ajnározás, vigasztalás, szembeállítok mindenkit önmagával! Ha találkoztunk, akkor többé nincs kamuduma, ha kövér marad az ember, akkor szembesül a gyengeségével, mert már nem mondhatja, hogy nem ismeri az utat!!!


Na befejeztem :)


Edző

2010. máj. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves Edző!

Előző vagyok.

Most komolyan megjött hozzá a kedvem, hogy elmenjek hozzád konzultációra, de sajnos nem engedhetek meg anyagilag egy szakemberi segítséget. (egyetemista vagyok)

A kitartás, elszántság és jó közérzet nálam megvan, és hiszek benne, hogy ez elég ahhoz, hogy sikeres legyek. Sokszor dobálóznak az "életmódváltás" szóval, de azt hiszem, én tényleg megtettem ezt, és így gyakorlatilag szenvedés nélkül haladok a célom felé. Lassan, de biztosan, legalábbis hinni szeretném, hogy így van.

Lelkesítő vagy, remélem, továbbra is ilyen nagy sikered lesz, mint eddig!

És most is teljesen igaz volt, amiket írtál. :)

2010. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

09.51 köszönöm a kedves szavakat! Nekem ez hivatás és hobbi is, nem csak munka, bár én is mindenhol mindenért fizetek. Ha írsz egy privit, akkor időbeosztásomat figyelembe véve szívesen összefutok veled egy konzultációra TÖK INGYEN :) Tudod az az elvem, hogy ha mindenki annyit tenne bele a társadalom kasszájába amennyit tud, és annyit venne ki amennyire igénye van, és emellett mindenki megtenné a tőle telhető legtöbbet, akkor szebb világot élnénk :) Ide is ingyen írok... ha ráérek, személyesen is elmondok bármit... Csak Budapest legyen az a lényeg :)


Edző

2010. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!