Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pocakom van mint aki terhes...

Tali95 kérdése:

Pocakom van mint aki terhes pedig nem vagyok kövér, hogyan szabadulhatok meg tőle?

Figyelt kérdés
22 eves lany vagyok, 155cm 65 kg. milyen etrend használna es milyen jellegű sportot ajánlanátok?

2017. márc. 5. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha fogysz vagy hízol, az a test minden zsírpárnáján meglátszik. Nincs lokális zsírvesztés vagy raktározás. A nők inkább fenékre híznak a férfiak pocakra, de ez egyénfüggő is lehet, lehet nálad picit több jutott hasra.


Nincs valami betegséged ami nagyobb hasat eredményez? Ha tényleg abnormálisan nagy a hasad érdemes lenne kivizsgáltatni. De valószínűbb, hogy csak a hasad látod, a feneked pedig jótékonyan a hátad mögött van.


Ha nem elegendő a folyadék és rostbevitel több széklet halmozódhat fel ami nagyobb pocakot eredményez. Szerintem az is ha gyenge a hasizom a sok felesleg mellett. Hasizom erősítéssel zsírt égetnél(a test minden tájékáról), de az erősebb hasizom jobban tartja a hasi zsírtömeget.


A BMI-d alapján túlsúlyos vagy, van rajtad cirka 13 kg plusz.


Tegnap írtam egy fogyókúrás étrendet, a hivatkozáson a második hsz: https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas_..

2017. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
koszonom nagyon az ertelmes valaszt! igazabol lehet az is baj hogy keveset jarok wcre es rosszul etkezem.
2017. márc. 5. 20:27
 3/12 Krisz85 ***** válasza:
68%

na a BMI-t ne vegyük bele ha lehet, mert nem mutat valós képet, pl a testépítők 3 %-os testzsírral szjnpadi formában BMI szerint kórosan elhízottak, holott egy deka zsír nincs rajtuk / ezt hozzáteszem ,hogy naturálban is így van , még mielőbtt valaki koksszal jön../


súlyzós edzés, normálisan belőtt diéta + heti 7x 1 óra aerob,


ennyit ekll tened tali95

2017. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt:)
2017. márc. 5. 20:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Az általa megadott adatokból BMI számolható, testzsír nem. A BMI a testépítőket leszámítva egész jól használható, de nyilván egy kaliperes vagy mérőszalagos testzsír számítással pontosabban megbecsülhető az elhízottság, egy Dexa berendezéssel pedig még pontosabban.
2017. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Krisz85 ***** válasza:

na ez így van, és mi van ha 155 cm és színizom?!! akkor is jó a BMI? nem, megbecsülhető a testzsír?! nem


a tükör a kontroll, megmondja, hogy kövér vagy-e vagy sem nincs ebben semmi nehézség, anno én is ráfeszültem a mérésre, aztán már elég annyi ha látszanak a kockák akkor közelítem a 10%-ot.. ennyi.

2017. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A feltett kérdés alapján megtippeltem, hogy nem testépítő, tehát nem színizom a csaj.


A testépítőket leszámítva a BMI jól használható, még úgy is, hogy a kaliperes/mérőszalagos testzsírméréseknél pontatlanabb.


Abból az adatból lehet gazdálkodni ami van, megadta a magasságát és súlyát, ebből BMI számolható, más nem. Szerinted kérjünk képet? Vetessünk vele kalipert? Kérjünk derék, nyak és csípőméreteket? Küldjük Dexa mérésre?


Esetleg kiderülne, hogy nem 13 kiló plusz súlya van, hanem 10 vagy 16, na bumm, megérné neked vagy neki a vacakolást?

2017. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
o.o azt hiszem már bánom hogy feltettem a kerdest:D
2017. márc. 6. 21:40
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem gondold át ezt a nem vagy kövér érzést. 155 cm-hez nagyon sok a 65 kg. Amikor legjobb karban voltam, erős és csak icipicit párnás, akkor voltam ennyi kg. DE én 176 cm vagyok!

Tipikus alma alkat lehetsz, a karod vékony, a lábadat egy modell is megirigyelheti, de a hasadon rögtön látszik a kajálás. Rossz hír, ha tényleg csak a hasadon van zsír, akkor nagyon peches alkatod van és nagyon el is vagy hízva. Én is alma vagyok, totál szívás. Egy megoldás van, le kell fogyni, pont ugyanolyan módszerekkel, mint a mindenhol kerek nőknek. Legjobbnak most a szénhidrát csökkentést mondják.

Lassú felszívódású szénhidrát mértékkel, gyors csak alkalmanként. Zöldség rengeteg, fehérje kielégítő mennyiségben legyen.

Mozgást vegyesen végezz kardio és erősítő edzéseket és járj gyalog ahova tudsz.

2017. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
homokora alkatom van:)
2017. márc. 7. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!