Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A csipsz, vagy a csokoládé a...

A csipsz, vagy a csokoládé a rosszabb?

Figyelt kérdés
2017. márc. 10. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Csipszben találHATSZ tarsósitószert, egyéb káros anyagokat

A Csoki annyira nem még az agyat is serkenti a jobb működéshez se nyilvan ezt sem szabad tulzásba vinni főleg ha valaki fogyókúrázik

2017. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sütőben sütött (nem olajban tocsogó) zöldségchipsekből is rengetek van, amik nem különösebben egészségtelenek. A csokoládéból is van jó minőség, nem agyoncukrozott, tele tejjel és zsírral.
2017. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Magas kakaó tartalmú csoki jobb.
2017. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő szimpatikus, persze csak a saját készítésű.

Mivel ketogén diétázom, inkább csokizom, chips csak óvatosan és ritkán. Szóval ritkán, mert óvatosan nem megy, túl mesés. Fogyni persze lehet mellette.


Milyen szempontból rossz?

2017. márc. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen chips és milyen csoki?


A Lays/Chio stb és a Milka/Boci stb. közt szerintem nincs sok különbség.


Ha az előbbi chipseket vetjük össze egy 85%-os kakaótartalom feletti (legjobb, ha a 100%-ot vesszük) csokoládéval, amiből az ember egyszerre úgysem eszik többet egy-két kis darabkánál, akkor nyilván a csoki.


Ha sütőben, olaj nélkül ropogósra sütött zöldségchipsről/almachipsről beszélünk, akkor annál a gyenge minőségű csokik nyilván rosszabbak.


Valójában pedig mindkettőnek az egészséges változatai beleférhetnek egy jó étrendbe, sőt, alkalomszerűen, mértékkel a hagyományos ócskaságok is - bár legjobb a zéró tolerancia, akkor igényed se lesz rá egy idő múlva: az agyad simán "elfelejti", milyen volt ezeket enni, magyarán: leszoksz róluk.

2017. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért a leszokás nem olyan egyszerű. Évekig nem ettem krumplit (max. extrém ritkán volt 1-2 szelet a zöldséglevesemben), de újult erővel visszatért a dolog, hisz annyira remek dolog (évtizedekig nagy kedvencem volt). Úgyhogy heti szinten eszem chipset, fritőzben sütve. Roppant egészségtudatos vagyok, rengeteg ételcsoportot kizártam, de ezért nagy kár lenne (amúgysem tartom rossznak kis mennyiségben). A zsírban sütés nálam eleve mindennapos, ha azt feladom, nem tudom, minek éljek, az a helyzet. Nem vagyok kompromisszumkész.

Az alapanyagokat viszont megválogatom. Ennek elégnek kell lennie egy hosszú, egészséges élethez, főleg jó gének s megfelelő mozgás, nem túl sok stressz mellett.


Azért sok mindenről le lehet szokni vagy minimalizálni, persze, ezzel egyetértek. De amit valaki igazán nagyon szeret, azt lehet, hogy nem tudja könnyen kizárni évtizedekre...

2017. márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!