Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Meg mindigköver vagyok,...

Meg mindigköver vagyok, csalódot vagyok, mi motiváljon tovább?

Figyelt kérdés

Szules utan nagyon meghiztam , 104 kilo voltam a 167 es magassagonhoz. Ez több mint 9 eve volt .

Azota elvaltam , 5 éve es tavaly ereztem magam annyira kipihentnek hogy legyen eröm belevagni egy életmódváltásba, minek eredmenyekent lefogytam több mint 18 kilót. Most ertem el a szules elötti súlyom , 1-1,5 kilót fogytam havonta , tavaly marcius óta.

Ezt úgy értem el h odafigyelek a mennyisegekre , többek közt.

A gond az h rádöbbentem h még mindig milyen köver vagyok.

Tudom sokat fogytam , de úgy latom h még min 10 kilót kell fogyjak .

A gond nem az új életmód , mert ezt tartani fogom eletem vegeig , hanem a stressz , a tudat h még mindig fogynom kell , meg mindig sok van a célig. Ez megterhel lelkileg . Ez a nagy fogyas nagyon hosszú idöt vett igenybe , mert nem éhezéssel akartam fogyni .

Ez az " úton a cél fele " tudat megvisel , mar egy éve tart .

És nem vagyok még elegedett magammal egyáltalán. Olyan félúton vagyok .

Tarsam sincs , ferfi a közelemben aki motivaljon , ezett is kulön munka fenntartani magamban ezt a motivaciót , önszeretet , odafigyelest , amit magamnak adok , törödest , mert nincs kitöl remelni .

Es ha en nem , ki .

Mas volt igy h biztatas nelkul vegigment ezen az úton?

Hozzateszem : nem éhezem , a gyomrom elegge összeszukult , mar nem tudok sokat enni , megis felek h vIszza esek ebbe a letargiaba , h semmi nem szamit es többet fogok enni unalmamban.

Nektek hogy sikerul , ti akik sajat magatokat rangatjatok ki a közönyböl ?

En akkor hizom ha ki vagyok merulve , sokat dolgozom , akkor elöall falasi kenyszer , ha peldaul szabadsagon vagyok rögtön Ez megszunik , az éhség , falasi kényszer .

Adjatok par erösitö gondolatot, elöre köszönöm!


2017. márc. 11. 17:49
 1/6 A kérdező kommentje:
*csalódott , elnézést helyesiras razzia
2017. márc. 11. 17:50
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Hát én a helyedben egy nyelvtankönyv tanulmányozásával terelném el a figyelmemet az evésről
2017. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hátha ez segít :


[link]

2017. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy a jutalmazott evés a gyerekorodból jön.

"jól vislekedtél kapsz egy csokit". " elestél, nem baj itt egy cukorka"....

Vagy is azt gondolod, hogy néhány szituációhoz hozzá tartozik az hogy most jól tele edd magadat.


A másik, hogy ne tüzz ki 10kg-t magad elé. Tüzz ki csak 2 kg-t két hónapra. AZtán majd meglátod.


Èn 15 éves koromtól jojo -s voltam. Lefogytam majd fel. Ennek nagy oka volt, hogy otthon mindig nagy mennyiségben volt étel. Minden nap föztek, minden nap terülj terülj asztal, minden nap friss étel... Aztán állandó sütik, állandó kekszek. Kövér nem akartam elnni, de tényleg egy állandó diétázás volt az életem.


AZtán elkerültem nagyon messze a családomtól. A férjem egy másik kulturából jött, és ök nem eszik tele magukat állandóan. Nincsen itthon túlzott étel, nincsen minden nap kekszek, és egyéb finomságok. ìgy beálltam már 10 éve egy fix súlyra, és csak a terhesség alatt híztam, de azt is vissza fogytam.

2017. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy bár én szeretek enni s nagy mennyiségeket is igénylek, rossz passzban nem kezdem el felenni a készleteimet. Ne (csak) az evés adjon örömöt s komfortérzetet. Hallgass zenét, menj el sétálni, futni, kinek mi jön be. Ha éhes vagy, egyél, de a jogos éhség nem okoz falásrohamot, amennyiben idejében s rendesen eszel.


Néha kell egy keményebb elhatározás, mivel én már átkozottul nehezen fogyok a legjobb módszer mellett is, de motiváció... Nem hiszem. Minden nélkül is folytatom az életmódomat, mert nem tehetek mást, ez esik jól és ezt szoktam meg. S ez jó életmód, bőven jóllakom túlevés nélkül s ha egy hangyányit odafigyelek, még fogyhatok is.


Én úgy 6 éve vagyok úton a cél felé? Néha kissé fárasztó, de mivel jókat eszem s a kövérségem rég a múlté (bár a problémás részem változott a legkevésbé), azért ez kibírható. Bár nem árt, ha makacs az ember. Nekem van párom, de neki 30 kiló felesleggel is megfeleltem, magamért csinálom a fogyást éppúgy, mint a súlyzózást. Ezt igazából így kell.

S ha más szeret, akkor is szeretned kell magadat, ez két külön dolog.


Tartsd ki. Ezen a szinten elvileg még nem olyan nehéz fogyni... Esetleg csiszolj az étrendeden, mozogj többet... Ha lassan, de biztosan fogysz, az is jó. Nem kell várni a nagy ihletre, csináld, ha van motiváció, ha nincs. De azért valami csak van, hisz fogyni akarsz, egészségesebb, energikusabb, szebb akarsz lenni... Ez rengeteg! Már fogytál egy csomót, ha kevesebb felesleggel nehezebb is, bizonyára tovább is tudsz fogyni.

2017. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én már lefogytam, és akár ehetném ugyanazokat a rossz ételeket, amiket régebben. De nem térek vissza a régi étrendemhez, az egészségem miatt. Tudom, hogy azok az ételek megbetegítenek, és bár finomak, érzem, hogy nem jók nekem. A mostani ételeim is finomak, de egészségesek, több energiát, hasznos tápanyagot adnak. Itt vannak a gyerekeim is, nekik is példát kell mutatnom, hiszen ha én elkezdem tömni magam pl. cukros ételekkel, akkor nekik hogyan magyarázzam meg, hogy a cukor nem tesz jót az egészségnek? Jó látni, hogy ők is egészségesebbek, szépek a fogaik, tudják, hogy mit miért jó enni. Már nem csak magamért vagyok felelős, hanem értük is. Nekem ez a motivációm.

Ha stresszes, fáradt vagyok, én is szoktam nasizni, de ilyenkor hasznos, hogy nincs itthon keksz, chips és hasonlók. Van helyette aszalt gyümölcs, dió, kesudió, többféle friss gyümölcs, néha készítek egy kis házi (cukormentes) csokikrémet.

2017. márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!