Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tűnik el a...

Mennyi idő alatt tűnik el a felesleges víz?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra vonatkozik, hogy ha valaki elkezd fogyókúrázni 35 kg túlsúllyal, elkezd rendszeresen testmozgást végezni, vissza fogja a sófogyasztást, akkor kb mennyi idő az, amíg az a több liter felesleges víz, ami a korábbi egészségtelen életmódnak köszönhetően felhalmozódott, eltűnik a testből? Hetek, esetleg hónapok? Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 15. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 3 éve indultam 115 kilóról, másfél év alatt lettem 77, aztán visszahíztam 89-re és most 68 vagyok.


Azt tudom mondani, ahogyan ezt az én szervezetem intézte.

A közérzetem már 1-2 héten belül, 115 kilóval is jelentősen jobb lett, 1 hónapba telt, amíg 108-109 lettem, ez lehetett a víz és egyéb salakanyagok. Aztán várnom kellett, a szervezet ilyenkor csak pislog, hogy mi a fene történik, meg kell szoknia az új helyzetet, be kell állnia az új étrendre és életmódra. Ez eltart egy darabig, mindenkinek eltérő idő, de azt hiszem átlagban akár 10-15 hét is lehet.

Nekem az első egy hónap után még kb. másfél hónap volt, amikor csak azért nem adtam fel, mert azt mondtam, hogy legalább jól érzem magam, már ezért megérte.

Aztán hirtelen elindult az egész.

A lényeg, hogy higgy az egész folyamatban, mindegy meddig tart, de soha ne add fel, akkor se, amikor már azt hiszed, hogy ez neked sose fog beindulni, te vagy az egyetlen ember a világon, aki mégsem úgy működik mint a többiek ( :D ), te már így maradsz örök életedre stb.

Szóval csináld tovább és sikerülni fog! Hajrá! :)

2017. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy átlagos embernek (ha átlagos kövér is) különösebb víz halmozódna fel... Inkább a glikogénraktárakban van megkötve, de ez normális, illetve van, aki vizesedik, de ez speciális téma és nem a felesleghez kapcsolódik. Ahhoz nem értek, de a normál víz egy része napok alatt szokott távozni, általában az első héten. Ha sok sót eszik, akkor is, hisz a cukor számít ebben...
2017. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Szervezetfüggő a dolog illetve persze attól is függ, hogy mennyi a felesleges megkötött víz a szervezetedben.

Szerintem ha minden nap optimális folyadékbevitelt biztosítasz magadnak akkor 1-2 héten belül maximum távoznia kell a megkötött víznek. Sok sikert neked:)

2017. márc. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Először is, hálásan köszönöm a válaszokat! Az igazsághoz hozzátartozik, hogy január eleje óta fogyózok.Azóta fogytam már kb 12-15 kilót.Tényleg hihetetlen volt, hogy már kettő hét után mennyit változott a közérzetem. Most sz utóbbi két hétben, kicsit belassult a fogyás, tehát gondolom, hogy ez akkor annak köszönhető, hogy egyre kevesebb a méreganyag és a víz.Köszönöm a biztatást és a tanácsokat! A kitartással nem lesz baj! Üdv Nektek!
2017. márc. 15. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!