Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek hogyan sikerült fogynotok?

Mesii08 kérdése:

Nektek hogyan sikerült fogynotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves lány vagyok, 165 cm magas, 65 kg. Nem látszik rajtam a súlyom szerencsére, viszont a csípőm,has és a comb részemről van minek lemennie. Alkatilag se voltam ilyen, régebben ducibb voltam, és innen maradhatott meg. Hiába az egészséges táplálkozás, a testmozgás, úgy érzem, nincs eredménye. Volt valakinek hasonló problémája? Ha igen, hogyan, milyen diétával, módszerrel sikerült fogynotok? Olyan lehetőséget keresek, amivel fogynék is,nem zavar, ha többet kell sportolnom, nem a csontik az ideáljaim, hanem akin van mit fogni, és sportos,vékony de nőies. Szívesen fogadom a siker történeteket is, hátha merítek belőle lehetőséget. Köszi a válaszokat :)

2017. márc. 17. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Több lehetőséged van, de tudod, nem mindenkinek működik ugyanaz, találd meg a saját módszeredet, legyen az több mozgás vagy olyan étrend, ami mellett könnyen kerülsz deficitbe.

Nekem hasonló számokkal semmilyen trükk sem hat, csak mind egyszerre, de nem írom le, mik ezek, mert a legtöbb embernek ez nem megfelelő. Az egyik fő pont a szénhidrátcsökkentés, ezzel fogytam 20 kilót s ez elég általánosan jó ötlet ahhoz, hogy leírjam. De tényleg egyéni ez. Van, aki kihagyja a kenyeret és fogy, más szinte nulla ch mellett sem, hisz ez azért kevés hozzá, kalóriadeficit kell.

2017. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az én "titkos" módszerem a szálkásítátó étrend, súlyzós és aerob edzés.
2017. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges életmód és megfelelő mozgásmennyiség.

Sok sok folyadék, fehérhúsok, zöldségek sütve főve párolva vagy nyersen, gyümölcsök, tojás, hal, diétás levesek fogyasztása.

Cukros, szénhidrátdús, zsíros ételek kiiktatása.

Heti több alkalommal pulzusszámnövelő mozgás. Nekem így sikerült fogynom:) Sok sikert neked:)

2017. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen a kenyeret énis elhagytam egy ideje, de nálam az se vitt változást. Folyamatosan kipróbálom amit írtatok, köszi a tippeket! ;)
2017. márc. 17. 18:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített, hogy elkezdtem mozogni. Futás az alap, időjárás függvényében pedig kerékpár mellé. Emellett folyaamtosan próbálgatom az itthoni edzéseket, tornákat, saját testsúly elsősorban, de fokozatosan szerzek be egyéb kellékeket. Javarészt az egyhangúság elkerülése végett, másrészt hatékonyság szempontjából.

Étrend szempontjából egy kisregényt tudnék írni de a leffontosabb, hog nálam az válik be, hogy szigorú rendszerem van, amihez már (ha fogalmazhatok így) a biológiai órám is beállt. Vagyis minden nap kb. ugyanakkor eszem. Fél óra eltérés lehet, ha rohanós a nap, de azt is rögtön észre veszem. Egy fő szabályom van:

Reggelit soha nem hagyok ki.


Azt pedig, hogy nem eszek kenyeret már úgyis hallottad. Bár, ha szeretném egyáltalán, akkor biztos megoldanám valahogy, hogy ehessek. Bolti édességet hetente egy alkalommal engedek meg magamnak.

És még sorolhatnám.... Az a baj, hogy vannak az alapok, ami minden embernél ugyanaz, viszont hogy az alapokra hogyan építkezel tovább, az egyéni szükséglet. És mivel az egyén maga is változik, folyamatos odafigyelés kell és szükség esetén változtatás.

2017. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Egy ismerősöm ismerőse úgy fogyott le, hogy bűncselekményt követett el, börtönbe zárták, és ott leadott pár kilót.
2017. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! A fogyásodat ténylegesen gyorsíthatod / elkezdheted a szénhidrátban szegény élelmiszerek fogyasztásával, de arra figyelj, hogy reggelire vidd be mindig a legtöbb CH-t (szénhidrátot). Tévhit, hogy a helyes étrend önmagában gátolja az elhízást, vagy fogyaszt. A táplálkozásmentes / csökkentett táplálkozással elért fogyást sorvadásnak, nem pedig fogyásnak nevezik. Ez pedig gondolom neked sem hangzik túl jól. A helyes étrend 30%-ban járul hozzá a fogyáshoz, 60% pedig a testmozgás, a maradék 10% pedig a hormonok, egyéb pszichikai állapot (persze akinél a hormonháztartás nagyon felborult, vagy valamilyen pajzsmirigy-rendellenessége van, annál ez a tényező jóval magasabb, de ez 1000 emberből talán ha egyre igaz.

Egy szó mint száz, a fogyást sem ilyen-olyan zsírégető tea, sem a túlzott L-carnitine fogyasztás nem segíti, sem a nagyon kevés CH, anélkül, hogy mozogj mellette. Azt tanácsolom neked, hogy állj neki valamilyen 20-60perces mozgásnak esténként vagy reggelenként, amit napról napra csinálsz. Gondolok itt egy aerobik edzésre, egy egyszerű sétára, biciklizésre, futásra. Amikor majd hozzászokott a szervezeted a mindennapi fizikai igénybevételhez, elkanyarodhatsz a tényleges edzés felé, pl. futás, úszás, esetleg valamilyen harcművészeti sport.

Én személy szerint az úszást ajánlom, nekem nagyon bevált, szépen, de biztosan tudsz vele alakulgatni. Remélem segítettem a válaszommal, ha további kérdéseid vannak, nyugodtan fordulj hozzám üzenetben.

2017. márc. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!