Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges étrendet keresek,...

Egészséges étrendet keresek, amivel képes leszek leadni pár kilót. Ajánlanátok párat? Napi étrendeket, heti étrendeket?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és nézegettem interneten pár egészséges ételt, de a legtöbb helyen olyanok vannak, amit nem tudok a kisközértben megvenni.

Most kezdtem el rendszeresen futni, alkalmazást is használok hozzá a telefonomon (Freeletics Running), de szeretnék egészségesebben étkezni. Édességeket amúgy sem eszek, de kíváncsi vagyok, mit ajánlanátok. Futással és rendszeres étkezéssel mennyi idő alatt adhatok le legalább 10 kilót?

Jelenleg 72 kiló vagyok és 167 cm magas. Nagyon nem vagyok magammal megelégedve, de naponta futok.

Előre köszönök minden értelmes választ! :)



2017. márc. 20. 17:42
 1/2 Minoo válasza:

Szia!


Konkrét étrendet a neten találhatsz bárhol, bloggerek és videósok sokszor szoktak kitenni ilyen témában. ("What I eat a day")

Segíthet a fogyásban az is, ha rögzíted a napi bevitt ételt egy oldalon, ami kiszámolja neked a bevitt kalóriát, ezzel tudod követni, hogy mennyit ettél és mikor kell "visszafogni" magad. Általában ezek az oldalak/alkalmazások számolják a tápanyag összetételét is (szénhidrát, zsír, fehérje). Én személy szerint a KalóriaBázist használtam, de sok másik is van.


A helyedben és a cukros ételek mellett kerülném a fehér kenyeret és a panírozott kajákat. Hallottam mende-mondákat is, hogy néhány gyümölcsöt jobb kihagyni a magas cukortartalom miatt (banán, szőlő), bár ha mértékkel eszed, nagy baj nem lehet :)


Reggelire próbálj meg olyan ételeket enni, amelyekben sok a fehérje, mivel azt lassabban dolgozza fel a szervezeted, ezáltal nem leszel hamar éhes. A magas szénhidrát hamar lebontódna, ami nassoláshoz vezethet (tapasztalat... :) )


Ebédre például jó a grillezett szárnyas, hal, zöldségkörettel vagy ESETLEG barnarizzsel. Rengeteg recept van a neten, amik egyszerűen elkészíthetőek és finomak is!


Estére ugye a könnyebb ételek ajánlottak, hogy a szervezetednek ne kelljen sokat emésztenie és nyugodtan alhass. Én nagyon szerettem ilyenkorra a joghurtot (amivel lehet sokan nem értenek egyet)


Sok víz fogyasztása JELENTŐSEN felpörgetheti a fogyást! 1,5-2 liter legalább


Bocsi a hosszú válaszért

Sok sikert!! :)

2017. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
INTENSET PROGRAM
2017. nov. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!