Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire egészségtelen, ha...

Mennyire egészségtelen, ha így fogyókúrázom?

Figyelt kérdés

Reggeli: Általában csak valami gyümölcsöt, vagy zabkását eszek, de ha hosszabb napom lesz az iskolában, akkor néha megeszek egy szendvicset.

Ebéd: Ebédelni rendesen ebédelek, de azért próbálok odafigyelni, hogy zöldségeket fogyasszak mellé.

Vacsorára semmit nem eszek. És anya szerint itt a baj. Azt mondja, hogy félt, hogy a gyomromnak ez hosszútávon rossz lesz. Ez igaz? És az iskolában sem szoktam enni, e miatt is aggódik.

E mellet heti egyszer eljártunk a barátnőimmel futni, hétvégén otthon tornázok videókra, és persze ott a tesi óra.

14 éves lány vagyok 78 kg. 83 kg-róla indultam, eddig eredményes ez a módszer, de félek, hogy ártok vele magamnak.



2017. márc. 27. 19:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Most így visszaolvasva, van pár furcsa kifejezés a szövegben, bocsánat, autocorrect :D Remélem azért érthető.
2017. márc. 27. 19:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idő alatt ment le az az 5kg?

Mit takar hogy "rendesen ebédelsz"?

2017. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 hetente fogyok 1 kilót. Január vége fele kezdtem, megkésett új évi fogadalom :D

Anya szokott menüt hozni étteremből, az adagom eszem meg. Nem kell nagy adagokra gondolni, nem elegáns étteremről van szó, inkább csak egy falatozó. Hétvégén anya szokott főzni, de akkor is kb ugyan ennyit eszek.

2017. márc. 27. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Zabkása/gyümi/szendvics+ebéd? Ez koplalósnak tűnik. Egyél eleget és tornázz!
2017. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóan fogyókúráztam 17 évesen. Hidd el nem jó elhagyni a vacsorát... Hosszútávon ez nem tartható és nem is egészséges. Te pedig tartós súlycsökkenést szeretnél.


Reggeli: zabkása, gyümölcs, teljes kiőrlésű kenyérből szendvics, tojás, ezek mind mehetnek. Reggelizz rendesen. Meghatározza a napodat.


Ha tízórait nem igényelsz, akkor nem kötelező, de egy marék mandula/dió/ilyesmi, vagy 1-2 darab gyümölcs simán mehet.


Ebédet jól csinálod és a te korodban nem is kéne nagyon szigorúan beszabályoznod magad.


Vacsoránál ne egyél már nagyon szénhidrátot, ideális ilyenkor a hús+zöldség kombó, vagy tojás+zöldség, ha bírod, esetleg túró édesítővel, reszelt citromhéjjal.

Főzelékek is jók ide (kivéve krumpli), a lényeg azon van, hogy ne nagy adagot egyél, és tartalmazzon fehérjeforrást + zöldséget is valamilyen formában

2017. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vacsorázz! MINDIG!


Ezzel valóban ártasz, és maradandó, örökre szóló károkat okozhatsz. Egyél vacsorára egy tk szendvicset sok zöldséggel, túrókrémmel, halkonzervvel, hússal stb. Ne éhezz. Abból baj lesz.

2017. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval eszel reggelire gyümölcsöt és/vagy zabkását, meg egy menzaebédet. Ez a napi menü.


Nagyon gáz.


Ez mennyiségtől függően persze nehezen belőhető kalóriamennyiség, de úgy 800-1000 közé tenném. Nagyon-nagyon kevés.


Jó eséllyel tönkremegy a gyomrod, de nem csak az, a keringésed, az agyműködésed, minden romlik.

Egyszer majd észreveszed, hogy megszűnt a menstruációd, aztán ha tovább csinálod így, akár tartósan is meddővé válhatsz. Ha megéred egyáltalán azt a kort, amikor ez aktuális kérdés lesz.

2017. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!