Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hosszú távon keresztül tarthat...

Hosszú távon keresztül tartható táplálkozási ötletek, amik segítik a súlytartást?

Figyelt kérdés

Nem mondanám magam kövérnek (176 centihez 62 kiló vagyok), viszont ez jóval több, mint a korábbi súlyom volt (56 kiló). Az elmúlt néhány évben kúszott fel ez a plusz rám. olyan ötleteket várnék, amik segítségével megállna itt a súlyom :) Pl. ilyesmiket, hogy este lefekvés előtt három órával már ne együnk :) Tulajdonképpen egy hosszú távon tartható egészséges (de nem okvetlenül fogyókúrás) életmódötleteket kérnék :)


köszönöm!


2010. máj. 13. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

sport ;) a lefekvés előtt 3 órával nem eszel típusú izék nem fognak segíteni....


[link]

2010. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

176 centihez a 62 kiló normális, sőt, a húgom osztálytársa ekkora magas és ennyi kiló és elég gebe. Miért akarsz 56 lenni? Az nagyon kevés.


De ha akarod... Mondjuk ne egyél 6 után, heti szinten tarts vmilyen napot. Gyümölcsnap, zöldségnap...

2010. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sportolok rendszeresen (lovagolok). Nem akarok megint gebe lenni, de nem szeretném, ha ennél több kiló feljönne már rám. :)
2010. máj. 13. 11:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Cukor helyett(teába ételbe sütibe) használj mézet vagy édesítőt.

Olaj, zsír helyett használj oliva olajat.

Kenyér, zsemle helyett egyél abonett kenyeret, puffasztott rizst/búzát, rozskenyeret.

Bármilyen tejterméknél(tej, kefír, joghurtok) válaszd a zsírszegény változatot.

Nyalánkságok vásárlásánál(lekvár, csoki...stb) keresd meg az üzletbe azt a polcot ahol a diabetikus dolgok vannak és onnan válogass.

Cola, fanta, 12%-os löttyök helyett a 100%osat vedd meg.

Mondj le a zsíros húsokról, egyél baromfit, halat.

Köretnek ne törtkrumplit(amire olaj kell),krumplipürét egyél(amibe tej meg vaj kell), hanem rizst vagy kuszkuszt.

Köretnek próbálj meg több zöldséget enni főzve, grillezve, párolva.

A zöldségeket nyersen salátának is fogyaszd.

Mikor főzöl olyan módszereket használ amikhez nem kell bő olajban tocsognia az ételnek(pl. halat ne bő olajba süsd ki, hanem csavard bele alufóliába és tedd a sütőbe)

Ne egyél előregyártott, gyorsfagyasztott kajákat( félelmetes mennyiségű olaj és zsír van bennük).

Étkezések előtt akkor is ha nem kívánod igyál meg egy pohár sima/citromos vizet( a folyadék is helyet foglal a gyomrodba így könnyebben jól laksz)

Ha eszel ne habzsolj. Nyugodtam ráérősen egyél és akkor elkerülheted, hogy az 5 perc alatt bezabált 2 tényérnyi mennyiségtől fogod a hasad, hogy túl jól vagy lakva.

Naponta többször egyél keveset ne este 8kor mikor már nem bírod tovább állj neki kienni a hűtőt.

Ha mindig kis adagokat eszel a gyomrod hozzászokik a mennyiséghez. Illetve ha csak pl. naponta kétszer eszel és közben majd meghalsz éhen a tested ezt úgy értelmezi, hogy a bevitt kalóriákat tartalékolnia kell tehát amikor eszel abból mindent leköt.


Ez így átolvasva könnyűnek hangzik, d igazából(nekem legalábbis) rohadt nehéz betartanom.

Én ezt most fogyókúrához használom(le akarok adni 3-4 kg csak nem akarok megszakadni közben), de ha már elértem a célomat majd azért néha lazítok rajta és 1-2 mekis látogatást, meg rendes sütiket is beiktatok. :)

2010. máj. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!