Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úgy fogyhatok ha már este 7...

Úgy fogyhatok ha már este 7 után nem eszek többet? 17/F

Figyelt kérdés

Nekem ez már nagyon nagy szám, mivel hajnal 2-kor fekszem általában és van hogy még éjfél-1 óra körül is ettem, elég sokat..

Tehát mindig teli hassal feküdtem le aludni.

17 éves fiú vagyok, 176cm, a súlyomat viszont nem tudom. (Van egy fóbiám és nem merek mérlegre állni.)

Azt mondanám úgy közepesen mackós vagyok, viszont családi vonás a hatalmas váll, hát, illetve karok.

(Sokszor kérdezik, hogy mit edzek hogy ekkorák a vállaim)

Napi 3-szor tervezek enni. 11, 15, illetve 19 óra környékén. (Egy tál ételekre gondolok, tehát nem valami sokra, szeretném ha összeszűkölne a gyomrom)

Ezek mellett mozgásnak felülések, fekvőtámaszok, illetve rengeteg séta.


Szerintetek kezdésnek megfelel, illetve lehet vele kicsit fogyni?

Nem akarok teljesen drasztikusan vékonyra lefogyni, inkább csak a hasamat szeretném ha kicsit kisebb lenne vagy hogy ne legyen ennyire husis az arcom. (Most sem annyira az, csak megnézném magamat kicsit keskenyebben :D )


Egyébként világ életemben nagyobb darab voltam, már eleve 4 kilóval születtem és az orvosok óriás bébinek csúfoltak a nagy mellkasom miatt :D

De úgy eloszlik rajtam a kiló, tehát "dagadtnak" még éppen nem mondanám magamat.


Szerintetek kezdésnek megfelel? Mit változtatnátok?

Bármi egyéb segítséget, tippet megköszönök.



2017. ápr. 11. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
"(Van egy fóbiám és nem merek mérlegre állni.) " Na ne röhögtess!!!!!!!! Egyáltalán tudod, hogy mit jelent orvosilag a fobia????
2017. ápr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 Nem, nem tudom :)

Sőt, másik szó is van mondatodban amit nem teljesen értek.

Miért kell megszólni már az olyat is aki nem magyar oktatást kapott?

Ilyenkor azon gondolkozok miért van az embereknek annyi idejük, hogy regényeket keressenek ilyen oldalakon, majd szavak használatába is belekössön. Nincs jobb dolgod?

2017. ápr. 11. 23:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp tudsz így fogyni, de ha előtte nem ennyit étkeztél, semmiképp, se egyik napról a másikra válts át! Ha előtte sokkal többet ettél, és hirtelen keveset eszel, nagyon rosszul leszel, nem lesz jó a közérzeted. Próbálj inkább fokozatosan váltani. Ami nekem még feltűnt, hogy hiányzik a reggeli az étkezéseid közül. Szerintem nyugodtan reggelizhetnél, attól nem fogsz hízni (persze ne valami péksüteményt).
2017. ápr. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Napi háromszori étkezés csak hízáshoz vezethet, akkor is, ha nem eszel sokat.


Sokszor kell keveset enni - minimum 5ször, de ennél többször is lehet.

De minél többször eszel, annál kevesebb legyen egy-egy adag étel.

Ez azért fontos, mert így gyorsul fel az emésztésed és az anyagcseréd, így éhség nélkül is tudsz fogyni és tartani a normál testsúlyt.

De 3 étkezéssel ez nem elérhető.


Viszont jó hír, hogy, habár elvileg 6 után nem szabad, gyakorlatilag ezzel a sokszor keveset-módszerrel akár éjfélkor is ehetsz egy falatot, anélkül, hogy hizlalna, feltéve, ha az tényleg csak egy falat.

2017. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Azért hiányzik a reggeli, mert akkor még alszom :D

Még dolgozok rajta, hogy legalább éjfélkor feküdjek le és 9 körül keljek. (Iskolában most szünetem van egy darabig, ezért feküdtem későn.


Egyébként nem az egyik pillanatról a másikra kezdtem el kevesebbet enni, már egy pár napja elkezdtem ezt.

Azért írtam azokat az időpontokat, mert ma például akkor voltam éhes. Fél 10 környékén keltem, 11 kor ettem, majd 3 és 7-kor.

Kiszedtem egy normál adag ételt a tányéromba, ami egyébként sok lehet egy normál személynek. Azt megfeleztem és csak annyit ettem meg. Jól is laktam vele, főleg hogy sok gyümölcslevet ittam mellé.

Akkor ebédre, vacsorára próbálok kevesebbet enni, helyette lesz uzsonna egy szenya vagy valami. Így jobb lesz?:)

Ja és szerintetek igyak ilyen zöld tea meg gyömbér tea féléket? Mindig van itthon egy rakással mert a család többi tagja is szokta inni.

Hánykor igyak? Egy nap hányszor lehet?

2017. ápr. 12. 00:12
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az összbevitel számít. Nos, én később fekszem, mint te s jobb időszakaimban nem eszem 5-6-7 után. Nem fogyok tőle, mert ritkán vagyok deficitben.


Napi 3 evés teljesen megszokott, de ez egyéni. Nekem ez már túl sok étkezés lenne tömegeléskor is (egyszerre sok étel kell, különben éhezem), de van, aki sokszor eszik keveset. Kinek mi passzol.


Ha már változtatsz, érdemes életmódot is váltani. Nagyon nem mindegy, mit eszel. A fogyásban is segít a jó étrend, a súly megtartásában is, de még fontosabb, hogy az egészségedre, közérzetedre, akár energikusságodra is nagy hatással van a táplálkozásod.

2017. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A tea jó, de a sok gyümölcslé nem. Nagyon könnyen beviszel vele egy csomó extra gyors cukrot, nem igazűn célszerű dolog, főleg fogyási céloknál nem... De amúgyis jobb normál formában enni a gyümölcsöt, minden rostjával, frissen, rágva.


Fura vélemények vannak itt. 3 étkezéssel csak hízni lehet? :D Dehogyis, az azon múlik, mennyit eszünk a szükségletünkhoz képest. Lehet fogyni napi 8 és napi 1 étkezéssel is, egészségesen, nem az elosztás számít.

Rengetegen tartanak súlyt napi 3 étkezéssel, ez úgy a "normális", szerintem a legtöbb ember ennyiszer eszik (a nassolókon kívül), bár nem ismerek statisztikákat.

2017. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az teljesen jó, ha akkor eszel, amikor éhes vagy, ha ez napi 3x van, akkor egyél 3x.

Ne gyümölcslével lakj jól. Igyál vizet, 1-2 bögre gyömbértea is hasznos tud lenni.

Ha gyümölcsre vágysz, egyél friss gyümölcsöt, de ne sokat. Van, aki már azzal is tud fogyni, hogy nem eszik-iszik cukrozott dolgokat. Van, akinek oda kell figyelni az összetett szénhidrátokra is (pl. kenyér, rizs, krumpli, tészta). Az mindenképpen hasznos, ha kerülöd a nasikat, gyorséttermi kajákat, bolti készételeket, és nagyrészt egyszerű, természetes ételeket eszel (pl. húsok, tojás, hal, zöldségek). A tejtermékek nem mindenkinek jók, ezt neked kell kitapasztalnod.

2017. ápr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Most csak azért ittam gyümölcslevet mert pont az volt kéznél, de általában vizet szoktam inni.

Tésztákat eleve nem nagyon szoktam enni, kivéve milánóinál.

Sajnos eléggé kenyeres vagyok, de akkor megpróbálok abból is kevesebbet enni.


Nasikat, chipseket mennyit lehet enni? Magvakat, mint például kesudió, pisztácia, szotyi?

Két étkezés között egy csoki megengedett? Már csak agyserkentőnek is, főleg tanulás előtt.

2017. ápr. 12. 11:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Az uzsonna nagyon jó ötlet, a több étkezés kevesebb evés nem hízlal annyira, mintha 3x ennél sokat. A gyümölcsleveket hanyagold, főlegmnagy mennyiségben, a tea viszont jó.
2017. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!