Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kiló vagyok? Melyik...

Hány kiló vagyok? Melyik mérés számít?

Figyelt kérdés
Ha megmérem magam reggel és este, akkor ugye a kettő nem ugyan az. Melyik mutatja hány kiló vagyok? Vagy esetleg az átlag a pontos?

2017. ápr. 14. 16:53
 1/6 anonim válasza:
Az első, mert a nap végén attól függ mennyit ettél/ittál
2017. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Vizsgáljuk meg ezt a qrvára nem releváns kérdést távlatokban! Példa: ha mondjuk ma 88 kg vagyok és egy hónap múlva 84, akkor szerinted átlagosan 86 kg vagyok? Annyi kg vagy bassod, amennyit a mérleg mutat,ugyanis "hihetetlen" módon változik az ember súlya napközben is.
2017. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő azt mutatja, hogy hány kiló vagy...
2017. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt javaslom reggel vecezes utan merd meg magad,akkor vagy a legkevesebb a nap folyaman.
2017. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem a reggeli mérés. Mert ha iszol egy pohár vizet akkor is többet mutat utána a mérleg de az mégsem épül bele a zsírszöveteidbe
2017. ápr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy melyik "számít". Mindkét mérés "jó", hiszen a testtömeg nem állandó.

Persze, értem én a dilemmát, hogy próbálnál valami hiteles referenciát belőni, de ezzel csak két gond van: egyrészt olyan helyzetet soha nem fogsz tudni előállítani, hogy csak a nettó tömegedet, gyomor- és béltartalom, valamint felesleges víz nélkül lemérd. A legközelebb ehhez a reggeli, vécézés utáni mérés áll, nem hiába a kórházakban is ha szükséges, reggel végzik a tesstömegmérést.

De másfelől meg: oké, reggel mutat a mérleg 58 kilót. Mivel rossz az idő, nem mozogsz sokat, ráadásul itt a húsvét, jól befalatozol a fincsi sonkából, meg a húsvéti sütikből, meg persze iszol is a nap folyamán, és este amikor a barátod nyakába ugrasz, ő már 61 kilót fog érezni. Most akkor melyik a "valódi"?

Ha az a célod, hogy a testtömegváltozásokat figyelemmel kövesd, akkor ajánlott minden mérést hasonló körülmények között végezni. Mondjuk minden héten szombat reggel, ébredés után.

2017. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!