Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hogyan lehetséges, hogy...

Az hogyan lehetséges, hogy nagyobb mennyiségű széklet ürítése előtt közvetlenül (tehát amikor még benn van a bélsár) a mérleg 0,5-1, 0 kg-mal is kevesebbet mutat, mint közvetlenül székelés után?

Figyelt kérdés
(És a székelés előtti a valós érték.)Székeléskor megtelik a bélrendszer gázokkal esetleg levegővel? Mással nem tudom magyarázni...
2017. ápr. 20. 11:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egész egyszerűen nem lehetséges,mármint nem lehetsz több utána mint előtte.

Én inkább a mérleggel magyaráznám ezt a furcsaságot.

Tudnak érdekes dolgokat művelni.

2017. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

Ne mérd magad székelés előtt és után.

Ez beteges!

2017. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1 először én is azt gondoltam, hogy lehetetlen, de egyértelmű, többhónapos tendencia mutatja, hogy a mérleg tényleg érzékel valamit ilyenkor.


ezért tippelek a gázokra.



#2 nem vagyok anorexiás bulémiás és egyéb, nyugi, csak szeretem figyelemmel kísérni a súlyváltozásokat, mivel orvosi fogyókúrában vagyok. De nem megyek a Dunának, ha többet mutat 5 dekával a mérleg :)

2017. ápr. 20. 11:24
 4/21 anonim ***** válasza:
3: ha orvosi diétán vagy, akkor sem kell magadat naponta többször mérni. Elég egy héten egyszer. Akkor lehet változást várni. A napi ingadozást semmi értelme figyelemmel kísérni. Én is kipróbáltam már. Egy napon belül simán változik a súly 1-2 kg-t, akár pluszba, akár mínuszba is. Ez nem fogyás vagy hízás.
2017. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elképzelni,hogy a gázok nehezebbek legyenek egy egészséges kakinál.

Elég furcsa...lehet én is kipróbálom :D

2017. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#3 az eszemmel tisztában vagyok vele, és nem is tér el a várakozásom az orvosilag elvárhatótól, de a lelkemnek jobb érzés a gyakori kontroll, + nem hagy ellazulni, elfeledkezni a diétáról

#4 ha kipróbáltad, légyszi írd meg ide a tapasztalatodat. Kíváncsi vagyok, másnál is hasonlóan van-e.

2017. ápr. 20. 11:31
 7/21 anonim ***** válasza:

6: Nem jegyeztem fel, szóval ennyi tudok írni, amit már leírtam. Egy nap többször is ráálltam a mérlegre és mutatott különböző értékeket, amelyek között akár 2 kiló különbség is volt. Ezért semmi értelem magad naponta többször méregetni.

Nem is foglalkoztam az okával, eszünk, iszunk, ürítünk, természetes, hogy változik.

2017. ápr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi, de én a tapasztalatot a 72%-ostól kértem, aki írta, hogy már ő is kipróbálja ezt a székeléses dolgot


Én sem törődöm alapvetően az ilyen napi ingadozásokkal, ne érts félre. Sőt, két-három napos ciklusokban ingadozik néha, na bumm.

Csak kimondottan a fenti anomália az, amit nem tudok értelmezni, és ezért tölt el -ha úgy tetszik, tudományos- kíváncsisággal

2017. ápr. 20. 11:41
 9/21 anonim válasza:
Sose mér pontosan a mérleg fizikailag, mindig véletlenszerűen egy megközelítő értéket mér.
2017. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem teljesen igaz így.

Nyilván nem egy atomóra egy mérleg sem de magához képest azért nem csak véletlenszerűen belő vmi értéket.

Az enyém szerencsére nagyon jó, ha egymásután hatszor ráállok akkor is grammra pontosan ugyanezt mutatja (nem úgy mint az előző mérlegem...)

Az egy nap alatt kilókat ingadozás sokkal inkább a test "hibája" nem mérlegé.


Ha majd kipróbáltam jelzek kérdező :)

2017. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!