Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészségesebb táplálkozás és...

Egészségesebb táplálkozás és mozgás, ilyen körülmények között, de hogyan? Általános tanács, és az én példámra szabott ötlet is jól jön!

Figyelt kérdés
Az utóbbi hónapban felugrott rám 6 kg pluszban. Ez azért is furcsa, mert nem látszik meg rajtam, de ma elhűltem, mikor heccből ráálltam a mérlegre (2-szer is!). Hihetetlen, ugyanakkor nem stresszelek rajta, mégis szeretném, ha leugrana oda, ahonnan jött, akárhol van is az ( :D ). Hogyan étkezzem, mozogjak egészségese(bbe)n? Mert igazán nem is az a gond, hogy most híztam, mert a ruháim ugyanúgy feljönnek rám, meg nem látszik, de a légzésem kissé mintha nehézkesebb lenne, és 100, hogy a duncosságtól van. Ötletek, tippek? Köszönöm! 15/L
2010. máj. 14. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem bonyolult. Kevesebb szénhidrát, cukor (tészta, kenyér, süti), több zöldség, gyümölcs. Amihez eddig ettél kenyeret, ahhoz ezután ne egyél, és vidd le 0 közelébe a cukorevést (minden formájában)! Közben pedig sok mozgás, leginkább futás. Fontos a kettő, a táplálkozás és a mozgás összekapcsolása. És akkor se egyél többet, ha sokat mozogsz. Tényleg ennyire egyszerű, de 100 emberből 90-nek nem megy. mert az egyszerű dolgok a legnehezebbek ebben a bonyolult világban.
2010. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. máj. 15. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy 15 évesen fejlődésben vagy. Valószínűleg a magasságod is nőtt, azért nem látszik, hogy feljött 6 kiló. Szerintem ne fogyókúrázz, nem is szabad ennyi idősen. Inkább sportolj, és egyél sok zöldséget meg gyümölcsöt, jön a nyár.

Próbáld mellőzni a finomított cukrot (kristálycukor, porcukor), méz és nádcukor jöhet, valamint a fehér lisztet cseréld teljes kiörlésűre (kenyérben is). Ámbár 15 évesen nagyon ki vagy szolgáltatva annak, hogy anyukád hogyan és miből főz.

2010. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!