Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testzsír % csökkentés. Étrend?

Testzsír % csökkentés. Étrend?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, 187 cm magas, 82 kg. Nem érzem magam kövérnek, de a testzsír %-om magasnak hiszem. Sajnos a munka miatt ( 3 óra utazás és 8 óra munka/nap) nem nagyon van időm sportolni. Itthon szoktam saját "edzegetni" saját testsúllyal (fekvő támasz, stb.), de nem rendszeresen.


Valamilyen étrendel, és "itthoni sportal" megoldható lenne a gyors testzsír % csökkentés?


Nem eszek sokat, és nasihoz is havonta maximum 2x nyúlok. Viszont rengeteg energiaitalt iszom. A hasamon és a mellemen sok a zsír, ezt szeretném minél előbb eltüntetni.


Az értelmes válaszokat köszönöm.


2017. máj. 4. 09:31
 1/8 A kérdező kommentje:
1 sajáttal több lett.:D
2017. máj. 4. 09:32
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
energiaital az csak cukor. ha elhagyod szerintem az nagyon sokat segítene. keress alternatívát, pl zöld tea, vagy nézz körbe, szedjél vitamint.
2017. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdés: mennyi a mostani testzsír%-od, mennyit mozogsz naponta, illetve mit és mennyit eszel?


Az energiaital mindenképpen rossz, függetlenül a testzsírtól meg a súlyodtól, aht csökkentsd, amennyire csak lehet.

2017. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az energiaitalról leszokóban vagyok már.


Kedves 2. Sajnos azt meg nem mondom, hogy mekkora a test zsír %-om, de nagyobb az átlagnál, ezt érzem/tudom.


Próbálok minél kevesebbet enni, kis adagokat. Műszak függő, hogy mikor eszek, és mit.


Általában első étkezés maximum 1 szelet kenyér, vajjal gépsonka, paprika, uborka.


Főtt kajából rántott csirkemell, vagy natúr csirkemell rizzsel, vagy kis krumplival, próbálom kerülni a zsírosabb ételeket. ( Sült krumpli, és társai).


Estére szintúgy mint a reggeli. Néhanapján reggelinél becsúszik 5-6 tojásos rántotta, zöldséggel, kenyérrel.


Ilyen délutáni uzsonna, stb felejtős nálam, nagyon ritkán 1-1 műzliszelet.


Sajnos a munkám miatt rendszeres sportolásra nincs időm. Itthon néhanapján (kb 1 héten 2x) tudok erősítő gyakorlatokat véghez vinni, saját testsúllyal.

2017. máj. 4. 11:49
 5/8 A kérdező kommentje:
De az is probléma, hogy rengeteg tésztát eszem. Semmi ötletem az étrendhez.
2017. máj. 4. 11:57
 6/8 anonim ***** válasza:

A testsúly százalékot otthon is tudod mérni, a neten vannak erre módszerek (börredök), "besaccolni" nem igazán lehet.


Otthoni sportra is van lehetöség minden különleges eszköz nélkül, itt tudsz magadnak keresni olyat, ami tetszik:

[link]


Az étrendedet meg a kaloriabazis.hu-n tudod ellenörizni, csak le kell az egyes ételeket mérni, beírni az oldalra és megkapod az össz. kcal-mennyiséget, a szénhidrát-fehérje-zsírtartalmat és akkor tudsz tájékozódni arról, hoyg mit és hogy kellene változtatni.

2017. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 5-6 tojásos rántotta nekem jól hangzik, jobban, mint a gépsonkás kenyér, ebédig olyankor szinte semmi fehérje nem jut be? Ez még nem baj, de akkor ebédre, vacsorára kell viszonylag sok. Egy ideig számolhatnál makrókat (optimális fejlődésnél úgyis számolni szokás, nem ok nélkül), hogy tudd, mi van. Ha már sportolsz, gondolom, nem bánsz némi izmosodást sem (persze kezdőként ez nem fog egyszerre menni a fogyással, de fehérje szálkásításkor sem kell kevés. lehet, hogy bőven eleget viszel be, de lehet, hogy nem).

Teljes testre kéne edzened, súlyok nélkül nehezebb, de végülis megoldható, ha tudsz min húzózkodni meg ilyenek. Ehhez nem értek, túl olcsók a súlyzók ahhoz, hogy nekem ne legyen, amúgyis az jön be.


Az energiaital nyilván menjen, ebben mindenki egyetért.


Hogy sokat eszel-e, az csalóka. Pici ételben is képes sok kalória lenni s az is lehet, hogy lassabb az anyagcseréd, mint az átlagnak... Mindenkinek más a sok.

2017. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ajánlanám figyelmedbe a Mate teát :) Nem csak a fogyásban segít, de sokkal jobb mint bármilyen kávé vagy energia ital, ha esetleg gyorsan elfáradsz. De ebből is a szárított Mate levél a legjobb, gyógyszertálban és Herbália szaküzletekben lehet kapni.


Bővebb leírás róla ha érdekel:

[link]

2017. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!