Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testzsírszázalék csökkentés...

Testzsírszázalék csökkentés vegánként?

Figyelt kérdés
170 cm vagyok, 54-55 kg, ezek alapján elvileg a sovány kategória. Ami részben igaz, viszont amellett, hogy izmos vagyok, úgymond el vagyok zsírosodva. Tudna valaki valami mintaétrendet írni, amivel minimálisra csökkenthetném a testzsírszázalékom? Leginkább a hasam tájékán zavaró a "háj". Előre is köszi!

2016. szept. 20. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy van hájad? Sehogy sem tudom elképzelni, hogy 55 kilóval "el vagy zsírosodva".
2016. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azt ektomorfokra jellemző a magas testzsír kis súly mellett.

Sok fehérje(tofu, szója, bab, lencse, magvak, spenót, zab) és mérsékelt ch. Deficit kéne

2016. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pedig sajnos ez az igazság(már ami az elzsírosodást jelenti).
2016. szept. 20. 14:19
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
55 kiló és izmos de zsíros 170 centi mellé, ezt nem bírom elképzelni
2016. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem jön ki nekem se a matek.


Vagy a súlyod, vagy az izmosság vagy a háj nem igaz. Bocsi.


Esetleg képet felteszel?

2016. szept. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Igazság a francokat. Húzz már el, és kérdezd meg a háziorvosod az igazságról, lehet kapásból küldi is pszichológushoz anorexiával. Kizárt, hogy ilyen adatokkal neked zsírfölösleged legyen!
2016. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mérd meg a teszsírszázalékodat,akkor kiderül,hogy zsíros vagy e,vagy izmos.
2016. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha ilyen számokkal akad rajtad fölösleg, akkor elég gyenge izomzatod van. Ha izmos lennél, akkor kifejezetten szálkás lennél ilyen számokkal, talán túlságosan is, izmosságtól függően.

Azt el tudom képzelni, hogy a hasadon van 1 kiló zsír és kész, az is rosszul tud kinézni...


A fogyáshoz kalóriadeficit kell, az egészséghez megfelelő tápanyagbevitel. Hogy mennyire szénhidrátosan fogysz, rajtad áll, vegánként nem mennék túl alacsonyra, bár 80 grammot össze lehet hozni (az aminosavprofilt nem elemeztem ki, de változatos volt a fehérjeforrások köre), ha valaki zsírosan szeret enni (mert az nem tartható, hogy a szénhidrát és a zsír is alacsonyan legyen, az koplalás, 55 kilósan is).

A sok zöldség mindenképpen jó ötlet, megfelelő fehérjebevitel (hüvelyesek, egyéb zöldségek, olajos magvak, gabonák, a gyümölcsre ebben nehéz alapozni, ha az ember nem extrém nagy kalóriaigényű)... Állítsd össze magadnak, te tudod, mit szeretsz és milyen stílusban akarsz fogyni, mennyire szénhidrátosan és zsírosan, s mekkora lehet a fehérjeigényed...

2016. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én tipikusan mezomorf alkat vagyok (sajnos csak áhítozhatok a vékony csontozatra, mert nagyon vastag a csontozatom)
2016. szept. 20. 16:59
 10/15 A kérdező kommentje:

Sportolok rendszeresen, és tényleg izmos vagyok (főleg a vádlim...brr) , de a vastag csontozatom miatt az egész alakom robosztus. És ezen szeretnék változtatni.


Ja és igen, a felesleg tulajdonképpen csak a hasamnál látszik (de ott nagyon!)

2016. szept. 20. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!