Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Félek hogy visszahízok. Mit...

Félek hogy visszahízok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

fogyóni akarok. Tudok is 1 fogyókúra receptet. De szerintem az nem egészséges. Mert csak napi 3-szori étkezés van benne. Ez az ami aggaszt. Attól még működhet?

Meg sok olyat hallottam h visszahízik az ember. Ezért nem tudok olyan nagy lelkesedéssel nekiállni. Így van?

Légyszi mind a két kétdésemre válaszoljatok. Köszi.


2010. máj. 15. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Fogyni hosszú távon csakis életmódváltással lehet, nem koplalással meg hülye fogyókúrákkal. Ugyanis amint elkezd az ember normálisan enni újra, jönnek vissza a kilók (sokszor többszörösen) fogyózni meg egy életen át nem lehet!

Egyél sok idénygyümölcsöt, zöldséget, alakítsd át a főzési szokásaidat (egészséges alapanyagok), MOZOGJ rendszeresen, este ne egyél sokat vacsorára! Ha ezeket megteszed magadért, akár lelkifurdalás nélkül is ehetsz még édességeket is! Ne fogyózz, hülyeség!

2010. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a fogyókúra (bármilyen módszerről is van szó) azért nem jó, mert az egy időszak, amely valamettől valameddig tart. Az ember felkészül rá, lelkiismeretesen betartja, tegyük fel, hogy a végére meg is van az eredménye, amikor pedig már nem csinálja, szépen jönnek vissza a kilók. A megoldás szerintem az életmódváltás lenne, azaz a táplálkozási szokások megváltoztatása. Pl. sokszor egyél keveset, elegendő rostot, sok folyadékot. Részesítsd előnyben az alacsony glikémiás indexű ételeket (lassan felszívódó szénhidrátok), ezektől nem megy fel gyorsan a vércukrod, ezért később éhezel meg.
2010. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és h ha most megcsinálom a fogyókúrát és utána csinálok életmódváltást? ( figyelek miből mennyit + sport ). Az úgy nem jó?
2010. máj. 15. 18:26
 4/10 anonim válasza:
ne zabálj . minőségi ételeket egyél .
2010. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ki mondta h zabálok???
2010. máj. 15. 18:33
 6/10 anonim válasza:
csak a mozgás fogyaszt,- arendszeres mozgás! edzőterem, vagy futás, vagy torna legalább heti 3-szor. ha csak kop-lalsz akkor az visszajön. tapasztalat.
2010. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Önmagában a napi 3-szori étkezés nem egészségtelen. Fogyókúrázóknak azért szokták ajánlani a napi 5-öt, hogy kevesebbet egyenek, viszont ne legyenek éhesek.

Önmagában a étkezéstől nem hízol vissza. Akkor hízol vissza, ha éhezéssel fogysz, pl. (ez csak példa!) 2000 kalórára lenne szükséged naponta, de eddig 2500-at ettél, ezért meghíztál. Fogyózni kezdesz, és csak 1000 kalóriát eszel. Fogyókúra után visszatért a 2000 kalóriára, ami ugyan kevesebb, mint a 2500, de kétszer annyi, mint az 1000, ezért ismét hízol.

Míg ha kb. 1700 kalóriát ennél életmódváltással, fogynál is, csak lassabban, és nem is híznád vissza, mert hosszú távon is tartható lenne.

2010. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Ha egészségesen étkezel, nem túl sokat, és mozogsz rendszeresen, akkor előtte nem kell fogyókúra.

Úgyis lefogy egy optimális szintre.

Feltéve, ha tényleg kövér vagy, mert vannak itt olyanok, akik erősen testképzavarral küzdenek (161 centisen 51-52 kg-mal akarnak fogyni).

2010. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én 168 centival 76 kg.ról akarok leadni
2010. máj. 16. 15:41
 10/10 anonim ***** válasza:
én 168 cm 51 kg NEM TESTKÉPZAVAROS fogyózó...élő példa vagyok arra ,hogy a zsír könnyebb mint az izom :D
2010. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!