Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit sportoljak? Félek, hogy...

Mit sportoljak? Félek, hogy visszajön, amit lefogytam!

Figyelt kérdés
Kb fél év alatt fogytam le 12 kg-t. Nyáron naponta futottam. Most viszont, hogy megkezdődött az egyetem, el is kellett otthonról költöznöm, reggel fél 6-kor kelek fel, délutánig-estig suliban vagyok, egyszerűen annyira fáradt vagyok, hogy menni alig bírok, nemhogy mozogjak :S Ráadásul este azon a környéken én ki nem megyek, meg mostmár úgyis esős-saras idő lesz,nem fogok tudni futni ott... A reggeli futás megintcsak kizárt, ahhoz tényleg már hajnalok hajnalán kellene felkelni. Más dolgot meg nem tudom, mit mozoghatnék... Vannak aerobic órák, ilyesmik, de én sajnos nem engedhetem meg magamnak, anyagilag sajnos nagyon rosszul állunk (elég gáz, de "segélyből" élünk :S). Annyit tudok tenni, hogy tornázok a koleszban, de max 10 percet, és hát az nem kardiós edzés, "csak" erősítős... Nem tudom, mit csináljak, de nagyon félek, hogy hiába figyelek oda a kajálásomra, vissza fognak jönni a kilók :( Már érzem is, hogy a karom, combom nem olyan vékony, mint volt :(
2011. okt. 7. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hétvégén menj el dolgozni, akkor pénzed is lesz és mozogsz is ;)
2011. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hétvégén tanulok...
2011. okt. 7. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most rákaptam a hulahopp karikára, nagyon jó kikapcsolódás és közben még a tv-t is nézheted és karcsúsodhatsz is :)
2011. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

"Hétvégén tanulok..." 10-12 óra meló beleférne


de nagyon bírom az ilyet, pénze nincs, segélyből tengődik, de egyetemre jár és persze nem akar dolgozni


fogyni akar, de 10 perc tingli-tangli torna fér csak bele, mert reggeltől estig suliban van...(érdekes, nekem sosem volt 6-8 óránál több egy nap ;))


akadályoz az időjárás, a pénzhiány, a tanulás, minden akadályoz...akkor meg kövér leszel vagy nem zabálsz annyit és sovány, de plöttyedt leszel....és csóró is


nem mellesleg a testmozgás jót tenne a tanulásnak is, mivel javulna a vérkeringésed


amúgy több diplomát szereztem meló mellett, mielőtt beszólnál, volt, hogy 2 naponta 12 óráztam és főiskolára - utolsó év, szakdolgozat - ill egyetem első évére jártam .... de tanultam nappalin is, úgy, hogy gyakorlatom volt és hétvégente 20 órát lenyomtam a madarasban (ami ugye eleve min. 11 óra volt csak a munkahelyen, az utazást meg nem számolom, meg az állandó túlórát)


de tudok olyat, aki 2 ill. 3 gyerek, kutya, egyetem és meló mellett rendszeresen jár edzésre.... ők vajon hogy oldják meg?

2011. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha kifogásokat kereső, akaratgyenge ember lennék, nem tudtam volna lefogyni. Én nem fogyni akarok, hanem megtartani. Ha nem hiszed el, hogy nem bírok "létezni" se, amióta a suli megkezdődött, hát ne hidd el...
2011. okt. 7. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én már hetek óta egy súlyt tartok, keveset eszem de többször egy nap, kerülve a zsíros, cukros dolgokat. Egyáltalán nem mozgok. Lehet szerencsés is vagyok, hogy nem jön vissza, próbáld te is azt.

A tingli-tangli torna is érhet valamit, egy ismerősömnek rossz a bokája és térde, de úgy sikerült lefogynia kisebb tornagyakorlatokkal, és egészséges étkezéssel. De ő legalább 30-40 percet tornázgatott. Nem mondom, hogy ez biztos hatásos, de próbálkozz vele.

Hogy a tanuláshoz (és kifogáskereséshez) is hozzátegyek, én is hasonló szituációban voltam, de mint szomszéd városból bejáró. Röviden összefoglalva tanultam látástól-vakulásig szinte minden pillanatban órák előtt és után is, késő estig, majd hajnalban. Nekem se lett volna lehetőségem elmenni dolgozni, így is állandó tanulás mellett nehezen mentem át a vizsgákon, bár szerencsére nem kellett rugdosni.

Szóval tanulás szempontjából teljesen megértelek, és nem gondolom kifogáskeresésnek, hogy arra hivatkozol.

2011. okt. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. okt. 7. 23:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem milyen messze van? Mert sokat érhetsz intenzív gyors gyaloglással is. ' megállót gyalogolj.

Meg nincs ilyen nálatok mint Pécsen hogy táncoló egyetem? Vagy a koleszban konditerem?

2011. okt. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!