Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért csak a mérlegen látszik...

Miért csak a mérlegen látszik a "fogyásom"?

Figyelt kérdés
160-165cm(mindig mást mérnek) vagyok és 72kg-ról indítottam a fogyást úgy kb. 3 hete. Azóta a mérleg szerint 3 kg-mal könnyebb vagyok, azonban ez a tükörben szinte egyáltalán nem látszik. Az edzést azóta persze sokkal könnyebben bírom. Izomból biztos nem veszítettem, mert végig mozogtam elég intenzíven és fehérjedúsan táplálkoztam. Olvastam, hogy a fogyási folyamatok elején, ha minden jól megy, akkor a szervezet először a feleslegesen megkötött vizet és a salak- és méreganyagokat üríti ki. Lehet erről szó? Egyébként reggelire mindig teljes kiőrlésű kenyeret, zöldséget, tojást, csirkemell sonkát, sajtot eszem joghurttal és zöld teával. Naponta minimum 1,5, de néha 2,5, sőt 3 liter vizet is megiszom. Mikor fog ez meglátszani? Jól csinálom? Folytassam tovább kitartóan? Egyébként a célom 50-55kg között lenni. 16/L

2017. máj. 16. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem sokat árultál el az étkezésedről...

Egyébként jól tudod, az első 2-3 kiló víz, és salakanyag.

A heti 1 kiló fogyás is rendben van, ha emögött egy jól összerakott étrend, és rengeteg mozgás áll. Kitartóan és ésszel kell csinálni, persze azonnali látható eredményt ne várj, de mondjuk még 3 hét, és valamit már biztosan észreveszel.

Írj kicsit többet az étrendedről.

2017. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leírtad a választ a kérdésedre. Az első pár kiló csak víz és salakanyag. 3 hét után még ne várd, hogy elkezdenek leolvadni rólad a centik. Max. a hasadról, ha eddig sok sz**t ettél. Csak így tovább kitartóan, 1-2 hónap múlva már fog látszani.
2017. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A zöldségek alatt paradicsomot, kígyóuborkát, paprikát, salátát, lila káposztát és répát értek. Ebédre Norbi Update kajám van, egyik ismerősöm ajánlotta, és így egyszerűbb, mert a suli miatt nincs időm főzni, a menza meg szerintem nem a legjobb az én szempontomból. Vacsorázni nem mindig vacsorázik, mert van hogy akkor már nem vagyok éhes, de ha igen, akkor salátát, zöldségeket, esetleg tonhalat citrommal. Napközben viszek gyümölcsöt a suliba meg puffasztott rizst. Fehér lisztes dolgokat nem fogyasztok.
2017. máj. 16. 16:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez így elég jól hangzik. De arra mindenképpen figyelj oda, hogy egyél napi 4-5 alkalommal. A legjobb kb. 4 óránként enni valamit, hogy pörögjön az anyagcseréd. Ha kevesebbet eszel, akkor lelassul, és nemhogy fogyni nem fogsz, de simán elkezdhetsz hízni, mert a szervezeted mindent elraktároz majd. Én egy éve fogyózom, eddig 23 kilótól szabadultam meg, de napi 4-5 alkalommal eszem. Régen mindig villámdiétákat csináltam, koplaltam, aztán csodálkoztam, hogy miért jön vissza több mint amit fogytam, miután befejeztem a kúrát. Szóval jó kajákat írtál, csak figyelj az elegendő mennyiségre is. Nekem a kalóriabázis nevezetű oldal rengeteget segített, jól nyomon tudom vele követni nem a kalóriabevitelt, és a tápanyagokat is (fehérje-szénhidrát-zsír), mert az legalább olyan fontos.
2017. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Pont tegnap találtam ezt az oldalt és regisztráltam, bár még nem vagyok profi a használatában. Gratulálok az eredményeidhez! :)
2017. máj. 17. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért mert leginkább izmot veszítesz. Annak pedig sokkal nagyobb a sürüsége (g/cm³), mint a zsírnak.
2023. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy folyamatosan edzettem, kardioztam is és végeztem súlyzós edzést minden testrészre. Szóval nem, nem izmot veszítettem, de ha így lett volna, az is látszódott volna a tükörben.


Egyébként azóta sikerült elérni a kitűzött célt. Szépen lekarcsúsodtam és tartom is az 51 kg körüli súlyomat! ^^

2023. máj. 24. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!