Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miert nem latszik a merlegen...

Miert nem latszik a merlegen is a fogyasom, ha cm - ben egyertelmüen fogyok, es nagyon latszik is? Összetett a kerdes, lent van a lenyeg!

Figyelt kérdés

1.: [link]


2.: [link]


Az elsö kep, 2011.februarjaban keszült, akkor 140 kg voltam. Akkor eletmodot valtottam, es lefogytam 60 kg ot. A masodik kepen 84 kg vagyok. A problemam az, hogy annak ellenere, hogy heti haromszor egy orat futok, es 1500 - 1600 kaloriat eszem, a merleg az Istennek nem akar 80 kg - nal kevesebet mutatni, pedig centiben merhetöen megyek összebb, huzodik a böröm, es szemmel lathatoan fogyok. Durvan masfel eve rendszeresen sportolok. Amikor meg nem voltam 100 kg alatt, akkor itthon tornaztam Beres Alexandra dvd re, meg gyalogoltam rengeteget, es kb. fel eve kezdtem el futni rendszeresen, mostmar elertem, hogy heti 3X 1 orat lefutok, ill. kocogok megallas nelkül, olyan 7 kilometert, van hogy nyolcat is. Most ezt a 80 kg ot tartom kb 4 honapja, viszont vagy tiz kiloval kevesebbnek latszom, meg csak a hasamrol 10 cm ment le azota, kiloban viszont semmit sem mozdul a merleg. Most volt egy terdmütetem, egy honapig kieesett a futas. Hamar visszarazodtam, megint futok ket hete. Amikor ket hettel ezelött megmertem magam, az egy honapos futasmentesseg utan, akkor 81 kg ot mutatott a merleg, ma reggel pedig, 84 kg - ot mertem, pedig azalatt a ket het alatt is tartottam az etrendem ( nem is tudnam nem tartani, mar annyira megszoktam, hogy igy eszek ) es szemmel lathatoan fogytam a hasambol, vissza izmosodott a combom meg a vadlim szepen. Nem ertem kiloban miert nem fogyok. Letezik, hogy csak formasodni fogok, de fogyni mar nem? Bocsanat ha hosszu lett, es köszönöm elöre is a valaszokat!



2012. aug. 25. 07:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer leírtam én is, és sokan mások is: TEGYÉL MAGASAN A MÉRLEGRE. Baromság a kilót bámulni.


Az izom ugyanis térfogatilag kisebb (tehát a centi kevesebbet fog mutatni) viszont súlyra több, mint azonos térfogatnyi zsír. Vagyis ha izmosodsz, és az eltűnő zsír helyét egészséges izom veszi át, akkor a mérleg többet fog mutatni, holott egészségesebb vagy, jobb formában leszel.

2012. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezzel en is tisztaban vagyok. Mert ugye jo pelda ra, hogy amikor 1 honapig nem tudtam futni, ugyanazzal az etrenddel csökkent a sulyom 3 kg - ot, tehat fogytam, de izombol. Aztan amikor ujra kezdtem futni, akkor visszajött ket het alatt az a 3 kilo lathatoan izomban. Ezt ertem, es ez oke. De nemhinnem, hogy a 168 cm - emhez idealis lenne szamomra a 84 kg, es fel eve, megis ezt tartom, pedig ugye az izomtömegem nö, a szirom csökken. Azert egyszer meg csak meg kene indulni lefele a kiloknak is nem?? Vagy a futastol 84 kilo leszer egyszer szinizomba vagy mi?? :) Köszönöm a valaszt!
2012. aug. 25. 08:41
 3/21 anonim ***** válasza:

és ha 79kg leszel, akkor boldog lennél?

az első jól írja, ne a mérlegre hagyatkozz. így is olyan sokat fogytál..gratulálok:)

2012. aug. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem nem dehogyis :) En mar igy is boldog vagyok, elegedett vagyok en magammal, csak em ertem, akkor mit vannak annyira rajta, hogy kinek mennyi az idealis testsulya stb... Nekem nyilvan nem ez a normak szerint, de nem allitanam azert, hogy nincs rajtam felesleg, söt. Amugymeg mar teljesen nem erdekel, en boldog lettem volna 140 kilosan is, mert van egy ferjem, aki szeret, meg van egy gyönyörü 6 eves kisfiam, szoval mindenem megvan, szepen elünk, csak beteg voltam, es nagyon nagyon elhanyagoltam magam. Sokaig szeretnek meg velük együttlenni, es ahoz az kell, hogy megtegyek mindent az egeszsegemert :)
2012. aug. 25. 09:23
 5/21 A kérdező kommentje:
Es köszönöm :)
2012. aug. 25. 09:24
 6/21 poiu ***** válasza:
Ez óriási teljesítmény! A futással legyél óvatos - a térdedre később is szükséged lesz. Szobabicikli, intervallum tréning, nordic walking? A fogyás üteme törvényszerűen lassul, mert ekkora fogyás közben csökken az alapanyagcseréd, igen, izmosodtál, de még így is. Azt javasolnám, hogy még pár hónapig ne próbálj fogyni, csak maradj 80 kg. körül. Én a kalóriaszámlálásban nem hiszek, mert nem lehet pontosan csinálni. Kis szünet után kipróbálhatnád, hogy fogysz-e, ha a gyors szénhidrátokat (kenyér, krumpli, rizs stb.) lecseréled zöldségre. Sajnos az utolsó 5-10 kilót nagyon nehéz leadni és aztán megtartani.
2012. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Jajj utolso, nagyon halas vagyok, hogy ideirtad, hogy a futassal vigyazni kell :) Igen, ezert volt a terdmütetem, mert kisse tulzasba vittem, heti 5x ször futottam, minek következteben megrepedt a porc a terdemben, es becsipte a nyalkahartyat, ezert is kellett müteni. Az orvosom felhivta a figyelmemet arra, hogy heti 3x böven eleg, es azt is nagyon jo futo cipöbe, es alaposan le kell nyujtani elötte is, utana is. Biciklizni szeretnek, de azt is mindenkeppen a szambadban... Mas mozgasnak meg az uszasra gondoltam, szeretnek berletet valtani az uszodaba, nagyon szeretek uszni, jol is uszok, es ugy olvastam, minden izmot megmozgat az is, jo zsiregetö. Rizset sokat eszem, de kenyeret egyalltalan nem, ill. feher kenyeret nem, es tk. zsömlet szoktam, de azt sem minden nap, csak ugy heti 3 - 4 szer. Zöldseget sokat eszek, feher husokat is, keves burgonyat stb... a kaloriaszamlalast nyilvan nem lehet pontosan csinalni, de van konyhamerlegem, es azert nekem sokat segitett a fogyasban, hogy figyeltem mennyi kaloriat eszem.
2012. aug. 25. 10:37
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem a mérlegeddel fogok randizni, hanem veled.
2012. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Azt kötve hiszem :) De azert kedves töled, köszönöm :)
2012. aug. 25. 12:48
 10/21 poiu ***** válasza:

Remélem, ez csak félreértés: "Az orvosom felhivta a figyelmemet arra, hogy heti 3x böven eleg, es azt is nagyon jo futo cipöbe, es alaposan le kell nyujtani elötte is, utana is."

TILOS nyújtani futás előtt. Be kell melegíteni, igen, de nyújtani (statikus nyújtás) nem szabad, mert növeli a sérülés kockázatát.

A jó futócipő mítosz megdölt, minél "jobb" a cipő, annál inkább hajlamosak vagyunk sarokra érkezni - ez pedig rongálja a térdet.

Heti 3 x 1 óra elég? Túl sok, ha épp most szervizelték a térded.

Érdekes mondat, csak rossz tanács van benne :-)

2012. aug. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!