Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A ketogén diéta tényleg...

A ketogén diéta tényleg hatásos? Fogyni szeretnék

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Sokaknak segít. De persze nem mágikus étrend, nincs garancia még arra sem, hogy nem hízol mellette. Az kalóriaegyenleg kérdése, mint mindig.

De megvannak az előnyei, nemcsak az, hogy tipikusan laktató étrend, ami vigyáz az izmokra, hacsak nem eszel rosszul (túl kevés fehérje vagy kalória, az minden étrenden rossz az izmoknak).

Természetesen vannak emberek, akiknek nagyon rossz a ketogén étrend, nem érzik magukat jól vele. A test megkapja, ami esszenciális, de a túlélés még nem jelenti azt, hogy ideális, jóleső.

Plusz egy zöldségimádónak is elég nehéz tud lenni, egy gyümölcsimádónak pedig főleg. Sajna én úgy szerettem bele a ketogén étrendbe, hogy odavagyok a növényekért, voltak nehézségeim az első évben. Jó, mindig, de egy idő után könnyebb. Az első hónap pedig brutális lehet, ha az ember nem olvas utána. Szóval ezt inkább a hosszútávú előnyökért érdemes csinálni, nem röpke, gyorsnak remélt fogyásért. Bár tuti van, akinek ez utóbbi sikerül, bár van, akinek túl "jól" működik a laktató hatás s nem képes 800 kcal fölött enni...


Komoly témakör ez, konkrétabb kérdés jobb lenne.

2017. máj. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Ismerek olyat, aki hízott tőle.


Egyébként sokan nem bírják ezt az étkezési módot, én pl. elég hamar kórházba kerülnék tőle.

2017. máj. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

A kórház elég erős, ezt igazából bírja az emberi szervezet, az evolúció tett róla. No persze, vannak különösen érzékeny emberek. S vannak, akik rosszul csinálják. A "keto flu" pl. elkerülhető, csak vigyázni kell pár tápanyagra.

De attól még van, aki csinálja évekig és végig rosszul érzi magát, neki nem való. Más azonnal rosszul lesz a sok zsírtól szénhidrátos bázis nélkül. Nem mindegy, hogy valakinek mennyi a kalóriaigénye, mert igen magasnál egyszerűen 90% fölé megy a zsír s egyre kevesebb étel van, ami értelmesnek tűnik így... De eleve nem hiszem, hogy sokaknak jó szénhidrátdús étrendről extrém szénhidrátszegényre váltani, akkor sem, ha ez az ideális étrendje hosszútávon. Úgyhogy számíthat a jelenlegi étrend is. Ha már rég szénhidrátszegényen eszik valaki s nem ragaszkodik a gabonákhoz, hüvelyesekhez, gyümölcsökhöz (egy kevés persze belefér, ha akarja), akkor lehet próbálkozni.

2017. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem erős a kórház, mivel érzékeny az epém, ezért hamar rosszul leszek a zsírtól. Gombát sem ehetek, mert attól is begörcsöl.
2017. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem, hogy lehetetlen, csak hogy ez kicsit sem tipikus, egészséges embernek elvben bírnia kell, max. nem optimális a számára.

Nyilván minden étrendhez vannak emberek, akik rosszul lesznek tőle. Pl. egyes cukorbetegeknek nagyon rossz a ketogén diéta, míg más cukorbetegeknek ideális (s nem a cukorbetegség típusa dönt). Rossz epehólyaggal bizonyára nem megy (a zsírosabb) ketogén, de kivett epehólyaggal már oké, nem teljesen értem, de túl sokan állították, hogy így van. A zsír fajtája sem mindegy, van, ami elég könnyen emészthető, könnyen felbomlik.

2017. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!