Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik hatásosabb?

Szerintetek melyik hatásosabb?

Figyelt kérdés

Elhagytam a szénhidrátokat és a cukrot az étrendemből. Próbálok mindent olaj és zsír nélkül főzni. Sok salátát eszek és csirkemellett. Viszont ma olvastam a"zsírdiétát". Abban is szintén el kell hagyni a szénhidrátot és cukrot viszont sok zsíros ételt kell enni. Pl. Reggel kávé, délelőtt rendes ebéd, vacsorára meg bacon, kolbász és zsírosabb ételek. Akkor most melyik a hatásosabb? Már összezavarodtam..

Légyszi normális válaszokat! Köszönöm! :)


2017. máj. 22. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A kalóriadeficit a hatásos, de amit te csinálsz, az koplalás. Nem viheted le nagyon alacsonyra a szénhidrátot és a zsírt is, mert akkor koplalsz vagy kvázi csak fehérjét eszel, ami roppant egészségtelen.


Nem tudom, mi a zsírdiéta, én ismerem a zsírböjtöt (ami nem igazi étrend, csak pár napra van indokolt esetben) és a ketogén diétát (ami persze sokféle). Nincs előírva, hogy mikor mennyit egyél, ez egyéni. Én pl. délután eszem, de van, aki reggel, éjjel vagy egész nap. Ez pont nem változtat semmit a fogyáson, ha az összbevitel megegyezik.

Amúgy ha már zsírosan eszünk, a kávéban is lehet pár deka, ez elég népszerű is a ketózók körében... Hús pedig nem kötelező. Kismillióféle verziója van a zsíros, erősen szénhidrátszegény táplálkozásnak, gondolhatod. Egy vega nyilván máshogy csinálja, mint egy zerocarber.

2017. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő ugyanannyira hatásos lesz ha kalória deficitben vagy.

Az egészség szempontjából viszont a ch és a zsír kerülése óriási butaság.

Min.50% ch,25-35% fehérje és 15-25 ch zsír kellene,hogy legyen az arány.

Ez szintén ugyanolyan hatásos lesz mint az előző kettő csak nagyobb rá az esély,hogy hosszabb távon egészséges maradsz.

2017. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. máj. 22. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
A kalória deficit a hatásos. Nem viheted le a ch és a zsír mennyiségét egyszerre minimálisra. Ha sem CH-t, sem zsírt nem viszel be, koplal a szervezeted. Egy okosan beállított, CH-csökkentett étrend, és mellette legalább heti 3-5 sulyzós edzés+heti 1-2 aerob hoz eredményt, nem a koplalás, meg ilyen zsírdiéta baromságok.
2017. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ó, igen, azt a könyvet én is láttam a boltban, bele is olvastam, hát fogtam a fejem tőle...


Ami értelmes belőle az kb. annyi, hogy kerülj kalóriadeficitbe és egyél változatosan. De ezt bárki elmondja neked.

2017. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!