Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étrendet kéne használno...

Milyen étrendet kéne használnom? Hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Nem mondanám magam kövérnek, sem túlsúlyosnak, viszont én le szeretnék adni pár kilót.

158 cm vagyok és 52 kiló. Tényleg csak kB 5 kilót szeretnék fogyni, + izmot felszedni, legfőképp combra.

+ a test zsír felmérésen is azt mondták kerüljem a zsíros ételeket inkább mert túl sok a testzsírom stb..

Legfőképp az a bajom, hogy tanácstalan vagyok. Van, amikor rámjön az étvágy, és mindent összeeszek, és van amikor naponta egyszer étkezem, mert nem kívánok többet. Most éppen az utóbbiban vagyok. Tudom, hogy a koplalás nem megoldás, viszont nem tudnék enni, csak hízlaló kajákat

. Nincs itthon sokszor gyümölcs, nem megyünk el minden nap vásárolni, hetente egyszer. Mindenhol azt mondják, egyek csirkét salátával, köret nélkül. Nah igen itt van a probléma, vegetáriánus vagyok. Az egyetlen normálisan megtartott étkezésem át ebéd, reggelizni képtelen vagyok, mert nem kívánom az ételt, a vacsora csak amolyan nassolás.

Azt egyek naponta ötször, de keveset. Mit? Ma pl egy házi hamburgert, és sültkrumplit ettem. Tudom hogy az a legrosszabb amit tehetek, hogy kevésszer eszek, de akkor sokat.



2017. máj. 23. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Regisztrálj a kaloriabazis.hu-ra. Kezd el naplózni mit eszel, néhány nap után látni fogod, hol követsz el hibát mint mennyiségben, mint minőségben. Több alkalommal meg fogsz lepődni! :-)

Igyekezz sok zöldséget és egyéb alacsony glikémiás indexel rendelkező ételt enni (ha nem tudod mit jelent, guglizz rá).

2017. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
okés, már regisztráltam.
2017. máj. 23. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:

A vegán életmód nem érdekel? Abban sokat lehet enni, és nehezen lehet hízni.

Ha gondolod írj, segíthetek! (vegán vagyok)

2017. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Okés megkérdezem, hogy hívják?

A, úgy halat és tojást ehetnèk, de csak ritkán szoktam.

2017. máj. 23. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha halat eszel, nem vagy vega, az is hús.


Semmi gond nincs azzal, amiket írsz. Prímán lehet fogyni, ha nem reggelizel, nem eszel húst és zsírosan eszel.

Csináld úgy, ahogy neked jó. Nem egyetlen módszer létezik.


Miért rossz, ha kevésszer eszel sokat? Az remek, ha hozzád az illik. Sokan eszünk napi 1-2-szer... Én máshogy nem is tudok fogyni szabad akaratból, mert nem tudok keveset enni egyszerre (mert akkor még sokkal éhesebb leszek, mint voltam és az pokoli) és sok ilyen ember van. Ez normális, nem vagyunk egyformák.

2017. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát a tiéd nem úgy néz ki, mint egy jól megtervezett vegetáriánus étrend. Napi szinten kellene valamilyen jó fehérjeforrás, pl. jópár tojás, tejtermék (sajt, túró), vagy hüvelyes és egész gabona (a szóját nem ajánlom, főleg nem egy fiatal lánynak). Kicsit olvass utána, mi is a lényege ennek az étrendnek. Nem csak annyiból áll, hogy nem eszünk húst. Az így kieső tápanyagokat pótolni kell valamivel.

A túlzottan zsírszegény étrend nagyon egészségtelen, és nem feltétlenül fogsz tőle fogyni. A sok (finomított/gyorsan felszívódó) szénhidrát az, amit érdemes csökkenteni vagy kerülni.

2017. máj. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
te is ilyen divat vega vagy ugy nez ki.
2017. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért vagyok vegetáriánus mert anyukámnak így könnyebb, de persze hogy divatból csinálom amikor ez magyarországon egyenesen gáznak számít.. persze. Emberek ne azon akadjatok már fenn, hogy vega vagyok most komolyan! Azt azért mondtam, mert nem találok semmi vega diétás kaját!

6-os amit írtál, annak kb annyi hasznát veszem mint egy marék molyepkének. 7-es pont azért kérdeztem, mert nincs jól megtervezve, de köszönöm, hogy te leglább adtál valami tippet.

a 8-as.. Egy ilyen szűk látókörű baromnak mint te, miért adnak telefont?

2017. máj. 24. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!