Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 3 hónap után elfogyott a...

3 hónap után elfogyott a motivációm. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Március közepén 130 kg-val (193 cm vagyok) estem neki az életmód váltásnak. Átalakítottam az étrendem és elkezdtem futni (először persze csak kb fél perceket).


Mostanra, 3 hónap alatt eljutottam oda, hogy 10 km-t le bírok futni és leadtam 18 kg-t. Kapom is a dicséreteket, viszont egyre többször vannak "csaló" étkezések. Hopp egy fagyi, hopp pár korsó sör. Továbbá futni is sokkal nehezebben megyek el.


Hogyan szerezhetném vissza azt a motiváló erőt ami eddig tolt? Még legalább ennyit szeretnék fogyni.


2017. jún. 5. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Edd meg a fagyit, idd meg a sört, a többit meg csináld úgy, ahogy eddig. 3 hónap alatt a 18 kg még ekkora súlyból is rengeteg, mondhatni, hogy nem normális és nem egészséges dolog. Semmi nem történik, ha fele akkora tempóval fogysz tovább. Egy picivel lazább étrenddel vissza lehet szerezni a motivációt a futás iránt.
2017. jún. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy sok, de az a durva, hogy ettem rendesen és egy percig se éheztem. Csupán kizártam minden gyors felszívódású ch-t az étrendemből és inkább fehérjedúsan táplálkoztam.


Köszi a választ! ;)

2017. jún. 5. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyre több csalás annak a jele is lehet, hogy túl nagy a megszorítás. A szervezeted elkezdte érezni, hogy kimerülnek a tartalékai, több energia kéne. Érdemes lenne esetleg újragondolni az étrended, lehet, hogy hiányzik belőle valami...
2017. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mehet a sör időnként az annyira nem para,viszont a gyors ch-hoz ne térj vissza.Inkább emelj a zsír bevitelen.
2017. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdesz visszacsúszni a korábbi életmódodba. Valakinek beválik, ha hetente/havonta tart egy kis szünetet (csaló étkezés v. nap). Nekem sokkal jobban működik, ha egyáltalán nem lengek ki, és szigorúan tartom a diétám. Ha elkezdek fagyit meg csokit enni (ezek a gyengéim), egyre többet kívánok, egyre gyakrabban, egyre nehezebb nemet mondani a többi hasonló finomságra is. És biztos nem azért, mert ezekben bármi olyan van, amit ne tartalmazna egészségesebb formában az étrendem. Ha semmi cukrosat nem eszem, pár nap után teljesen jól érzem magam nélküle, nem is hiányzik.

Az már rossz jel, ha kevesebb az energiád és nincs kedved futni, bár lehet azért is, mert meleg van. Esetleg úszás?

Tudom, itt a nyár és a sok program, haverok, buli, Fanta... Kérdés, mennyire fontos és sürgős neked, hogy lemenjen a többi kiló. Ha nem nagyon, akkor lazíts kicsit (de figyeld a kilókat), és később újult erővel folytasd tovább, amit elkezdtél. Ha úgy érzed, belefér pl. heti egy sör vagy fagyi, akkor csináld úgy. Te ismered magadat.

2017. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!