Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát kéne ennem,...

Mennyi kalóriát kéne ennem, hogy 3 hónap alatt 9-10 kg-t fogyjak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon sok ilyen kérdéssel foglalkozó oldal van, de személy szerint nagyon kevésnek találom a néhány helyen kapott eredményt, VAGY túl soknak, így akik tapsztaltabbak, tőlük kérdezném:

160 cm vagyok, 61 kg. Hetente 0,8 kg körül kéne fogynom az 51 kilóig.

Ami a mozgást illeti: Heti 3 x 1,5 órát mozgok valamit (sportfelkészítő - változó keménységűek a felkészítők), lényegében tesi érettségire készülünk, idén nyáron ráfekszünk jobban az olyanokra mint a küzdősportok kivitelezése, illetve sokat focizunk, rüplabdázunk. Ha vége lesz az iskolának, akkor reggelente ki szeretnék járni futni minimum heti 2x-3x. Ezek a fix programok.

Nagyjából mennyi kalóriával széámoljak, hogy 0,8 körüli fogyást érjek el hetente? Mert sokaktól hallom, hogy felesleges kalóriákra alapozni, mert hülyeség, és van, aki elméletileg csak 0,5 kg-t fogyna hetente az adott étrenddel, mégis felcsusszan az a szám 0,7-8-ra. Ezért kérdeznélek titeket.



2017. máj. 30. 22:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt javaslom,hogy maradj a realitás talaján,mert ez a havi min.3 kg fogyás (főleg ilyen kis súlyból) nem túl életszerű.

Ami talán tartható lenne és még nem egészségtelen kategória, az a 600 kcal mínusz/nap.

Ez egy hétre lebontva -4200 kcal (-7000 kcal=-1 kg zsír) tehát 0.6 kg zsír, egy hónapban tehát 2.4 kg,3 hónapra lebontva 7.2 kg.

2017. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!