Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretném ha lemenne pár kiló...

Szeretném ha lemenne pár kiló rólam. Többi eggyel lejjebb. (? a kérdőjel muszáj😅)

Figyelt kérdés

Szóval elkezdtem csinálni ilyen otthoni edzést de ugye ez étrend nélkül nem sokat ér.Miket kéne ennem pontosan?És miket nem?

14/L (163cm 55kg)



2017. jún. 8. 17:20
 1/4 Bonnie2019 válasza:

Szia! :)


Én is 14 vagyok csak 168 cm és 58 kg. Én is otthon sportolok mondjuk még csak 2 napja kezdtem el, de az egészséges étrendet viszont már egy éve lassan. Én nagyon sok zöldséget eszek, legtöbbször úgy, hogy a salátát, uborkát, paprikát, paradicsomot stb összekeverem egy tálba és tökmagolajat öntök hozzá. De magokat is szoktam enni, ami egyesek szerint sokkal egészségesebb, mint a gyümölcsök, amiket a boltokban veszel és nem a kertedben lévő fákról szeded le. Persze a magokkal vigyázni kell, így csak keveset belőlük és jól összerágva. A folyadék is nagyon nagyon fontos, lehetőleg csak vizet igyunk. Nekem erre a legnehezebb odafigyelni. :) Aztán én nagyon kevés édességet eszek, mondjuk ez csak az utóbbi két hónapra volt igaz, de pl reggelente nem kakaót, hanem tejet iszok vagy pudingok helyett gyümölcsjoghurtot. A kaukázusi kefirt nagyon tudom ajánlani, mert szerintem nagyon finom.

Aztán én a suliba is mindig salátás-sajtos vagy uborkás-sajtos kiflit szoktam vinni.


Szóval én ezeket tudom ajánlani, de úgy is könnyen fogyhatsz, ha rendszeresen sportolsz és kevés cukros ételt vagy italt viszel a szervezetedbe :)

2017. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 olympic válasza:
0%
lehet hogy amit mondog hülyeségnek tünhet de egészséges, és nem éhezel. Mindent süss disznózsirban , ahoz képest mennyi butaság terjeng róla a szervezetnek muszáj a zsir fóleg ojan ami házi és tudod mi van benne. az olajos dolgok amik nagyon hizlalnak mert a szervezetnek ez egy nehéz táplálék. Persze a zsirral is mértékkel. Nem azon van a lényeg , mint más is mondja ne egyél ijent, ne egyél ojan , pedig ijenkor pont azok hiányoznak amik a legjobban kellenek, föleg hogy pont ojan korban vagy amikor inkább ennen kéne.
2017. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hus a legfontosabb étel

elsőnel nagyon keves a kaloria mert csak joforman zoldseget eszik,feherje alig van mikor abbol kellene a legtobb hogy az izombol es a feszessegbol ne veszits

en testepito vagyok,tudom mit lehet es mit nem

az h zoldsegeken elsz tonkre teszi a gyomrod ha kesobbiekben mas etelt is elkezdesz fogyasztani

konkretabb dolgokban privatban irok

2017. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A zsírt nem építi be a szervezer zsírnak, attól nem kell félni. A zsírban oldódó vitaminok felszívódásához van rá szükség és az epe ürítéshez ami szerepet játszik a zsírháztartásban. Ha kalóriaplusszban vagy zsírtól vagy fehérjétől, kevésbé hízlal mint ha szénhidráttól. Ha a szénhidrátot nem használod fel energianyerésre, azt alakítja a szervezeted zsírszövetté. Fogyni egyrészt úgy tudsz, hogy a napi kalóriabeviteled kevesebb mint a kalóriaigényed. Szénhidrátot fizikai igénybevétel előtt egyél 3 órával és annyit ami a fizikai igénybevétel kalóriaigénye. Utánna már csak fehérjét, zsírt, zöldséget, gyümölcsöt egyél. Így arra kényszeríted a szervezeted, hogy alternatív forrásokból nyerjen energiát. Ez a fehérje (izmaid) és a zsír (párnácskáid). Ha egy napig nem eszel a glikogén (cukor) raktárak teljesen kiürülnek és a tested elkezdi a vérből majd az izmokból az aminosavakat (fehérje) elégetni. Ez pár napig tart (de itt már eszel fehérjét/zsírt minimális ch-t), utána kapcsol a tested, hogy hoppá, az erek és a szív is izom, így inkább átáll zsírra. Ha megnézel egy kalóriaigény kalkulátort, akkor majd látod, hogy az alap létfunkcióid több energiát emésztenek fel mint 1-1 óra sporttevékenység. Ezért nem eszel ch-t amikor nem sportolsz/mozogsz így elég hatékonyan tudsz fogyni és nagyon nem kell csökkenteni a napi adagod (éhezni) sem, mert csak az arányokon változtattál.
2017. jún. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!