Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan adjak le 5 kilót?...

Hogyan adjak le 5 kilót? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Íme a történetem: Tavaly januárban elkezdtem kalóriálat számolni és életmódot váltottam. 166 cm vagyok, 57 kilóról fogytam le olyan 52-53-ra. Sikerült elérnem az álomalakot, szépen leszálkásodtam (azért nem este túlzásokba) és jól néztem ki nyár elejére. Utána ezt eléggé túlzásba vittem és nagyon lefogytam 48-50 kilóra. Ez nyáron volt, ekkor nem számoltam kalóriát, csak simán alig ettem. Ősszel visszatértem a kalóriákhoz, visszahíztam olyan 52-53-ra és nagyon jól néztem ki ismét. Ezt tartottam. Számoltam a kalóriákat megint. De nagyon megelégeltem a számolgatást és kb. március végén abbahagytam. Gyülemlettek fel a rossz dolgok, magánéleti, sulis, családi és azon kaptam magam, hogy rengeteget eszem és már nagyon nem tartom az egész életmódot és meghíztam. Nem érzem jól magam a bőrömben. Március végén mértem utoljára a súlyomat, akkor 52,7 voltam, ma reggel mértem azóta 57,8 kg vagyok. Ez rengeteg, ennyi még sose voltam. Mit ajánlotok? Kalóriát számolni muszáj lesz, hogy visszafogyjak? Vagy mit csináljak? Kb 2,5 hónap alatt, viszonylag gyorsan híztam 5 kilót, ha visszatérek az egészséges életmódhoz akkor könnyen lemegy? Nagyon gázul érzem magam. Nem lettem tipikusan kövér, inkább az a "van mit rajtam fogni" kategória. Márciusig jártam úszni. Aztán március-áprilisban aerobicra. Májusban elkezdtem néha futni menni, most rendszeressé tenném a futás, mellette edzenek itthon. Konditerembe nincs pénzem menni.

17/l

166cm/57,8 kg

Előre is Köszönöm a hasznos válaszokat!



2017. jún. 11. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem csináld a futást, azzal fogsz fogyni, én magam hetente 3-4 alkalommal futok 10-12 km-t ezt nagyjából egy hónapja, mindent eszek, de számolom a kalóriákat. Tavasz elején 54 kg voltam (szintén 166cm-hez) és most már 49,5. Sosem éheztem. Ajánlom még a kitöréseket és a guggolásos szökdeléseket, nekem nagyon bevált.

14/L

2017. jún. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Én agyat adnék neked. És csak azt, de abból jó sokat. 166 centihez rohadtul nem lehet sok az a 57,8, sőt, inkább nagyon is kevés, nyamvadt lehetsz..
2017. jún. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm a tippet, mennyi kalóriát eszel naponta? Mindent kimérsz grammra pontosan? Mennyivel kezdted a futást? Mennyi idő alatt van meg a 10-12 kili?

2.válaszoló: De igen, sok az az 57,8 kg. Nem izomból jött fel rám az az 5 kg, hanem zsírból. Hájas a hasam, a combom jóval vastagabb lett, a fenekem nagyobb. Ezeken szeretnék változtatni.

2017. jún. 12. 06:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Megjegyezném, hogy ez még teljesen normál súly életkorod és magasságod mellé. Illetve az, hogy van rajtad zsír, ami egy létszükséglet minden élőlény számára, még nem jelenti azt, hogy hájas vagy...

Ezenkívül a "van rajta mit fogni" az a duciknál kezdődik, olyan 8 kg-val feletted -_-

Megemlíteném azt is, hogy az izom, amit felszedtél sporttal nem megy el ilyen könnyedén, illetőleg abban az 57.8 kg-ban van víz, salakanyagok stb, szóval az 5 kg hízás sem iaz...

2017. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kalóriabázist ajánlom, használom rendszeresen, de azért néha-néha napok kimaradnak. 10 km-t olyan 50 perc körül, 12 km-t pedig 1 óra tájékán. Naponta 2800-3000 kcal-t eszek, de megjegyzem, hogy ezt nem ajánlott csinálni, ha csak nincs gyors anyagcseréd, tehát 2-nél kevesebb alkalommal van meg a nagy dolog naponta. 2000 kcal körül javasolnám, ha fogyni akarsz, de ezt úgy ha edzel aznap. Ha pihenőnapot tartasz, akkor egyél 500 kcal-lal kevesebbet. Én is így csinálom.
2017. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és fokozatosan emeltem, először 2 km futás 1-2 perc séta, aztán növeltem a km-t és csökkentettem a szünetet. Következő héten 3 km futás 1-1,5 perc séta és így tovább.
2017. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!