Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha csak izmosod...

Mit csináljak, ha csak izmosodok, de nem fogyok?

Figyelt kérdés
Elég sokat edzek, de nem eszek túl sokat. Eleve vegetariánus vagyok és kerülöm a mű kajákat, szénhidrátot, cukrot, stb. Kedvenc életeim a főzelékek meg hasonlók, tudom magamról, hogy tényleg nem eszek túl sokat. Valamiért mégsem akar megindulni a fogyás.
2017. jún. 15. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor vagy pajzsmirigyes vagy vagy mágiscsak többet eszel, mint kellene, ha a fogyás a célod...

Főzeléket plédául hogy készíted? Mivel sűríted? mert akár liszt akár keményítő már megvan egy hiba és még konkrétan csak egy ételt írtál, amit eszel...

2017. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 acelsziv ***** válasza:

lehet, hogy a pajzsmirigyed nem oké. Tolnod kellene némi szelént. Annak a hiánya okozhat pajzsmirigy alulműködést.

Ráadásul Mo. lakossága jellemzően szelénhiányos

2017. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

sok edzés és okos étkezés - és nem fogysz.

- lehet, hogy nem vagy túlsúlyos, csak magadtól vársz lehetetlent.

- lehet, hogy a főzelékben azért mégiscsak van olyan, amiről nem tudsz (pl. rántás)

- lehet, hogy a fogyást te csak kilóban méred, és hát ugye az izomtömeg nagyobb mint a zsírtömeg - vagyis fogytál testzsírból 2 kilót, de növeltél izomból 2 kilót, a mérleg nem mutat változást... de közben vékonyabb lettél sokkal, csak nem azt nézed, hanem a mérleg kijelzőjét...


amúgy az anyagcsere típusodnak nem megfelelő táplálkozás (van akinél nem a zsír hanem a szénhidrát elhagyása, és van akinél a zsír elhagyása... fogyaszt)

vagy a szervezetednek nem megfelelő mozgás

is lehet az oka, hogy nem történik változás.


de az is lehet, hogy nem adsz elég időt magadnak.


az általad leírtak szerint amúgy kéne' fogyni, szóval várjál még.

ha eltelik egy hónap és semmi, akkor valamin változtatni kell!


de ne csak a mérleg beszéljen, nézd a centiket - meg vizuálisan is a dolgokat.

2017. jún. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Véleményem szerint főzeléken elég nehéz izmosodni. Talán leírhatnád mégis mit eszel.
2017. jún. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért hiszi mindenki azt, hogy egy kis edzéstől nő létére szar kajával pakolja fel magára az izmot, mint az állat? 5 kiló izmot még férfiként is fél év felpakolni, kalória pluszba, súlyzós edzés mellett nagyon jó étrenddel. Nőként ez 2-3 kiló lehet.
2017. jún. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Igazából így utólag belegondolva megtörténhet, hogy mégis kicsit túl sokat eszek. A főzelékeket rántás nélkül készítem, és általában borsóból, lencséből, zöldbabból, egresből és meggyből csinálom. Amit még eszek az a műzli (saját keverésben), gyümölcs és zöldség, tejtermékek, különböző saláták, szója. Ma reggel megettem reggelire 100 gramm fügét, és annyira semminek tűnt, aztán meg láttam, hogy 250 kcal körül van. Ez lehet a probléma. Illetve az, hogy nagyon szeretem a diót/mogyorót.

2017. jún. 16. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!