Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor érdemes feküdni és kelni?

Mikor érdemes feküdni és kelni?

Figyelt kérdés
Nyári szünetben hirtelen rengeteg időm lett. Elkezdtem járni heti 4x2 órában boxolni, igyekszem figyelni az étkezésemre is és szeretnék nyilván fogyni. Sokat. Viszont ugye az egyik alap dolog az alvás. Nyáron hajlamos vagyok teljesen elcsúszni ilyen téren: hajnali 2-kor fekszem és délbe kelek. Kapásból kihagyom a reggelit és a tízórait, így nincs meg az 5 kis étkezés, mert estefele már nem vagyok éhes. Viszont hajnali 5-kor sem kell kelnem, mint mondjuk iskolába. Mi lehet az ideális?
2017. jún. 24. 21:42
 1/6 anonim válasza:
háát ha szeretnéd tartani a dolgot, akkor szerintem próbálj meg időben lefeküdni.. :) a végeredmény majd kárpótol :)
2017. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mi az időben? Mi az az időpont, amitől nem leszek fáradt, hulla hogy hajnal van, de meg van a reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora?
2017. jún. 24. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem bevált az éjfélkor villanyoltás, kb. nyolckor kelés.


De mindenkinek más az igénye, szóval lehet ezzel te kialvatlan vagy vagy épp túl sok.

2017. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem a legcelszerubb a 10-11kor fekves es 8kor keles :)
2017. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En ejfelkor vagy 1kor fekszem le es nagyjabol 10kor kelek.Elkeszulok feloltozok megcsinalom az ebedet es nekem azzal indul a nap.Sokkal jobb ez igy mint suliidoben mert akkor mar 6kor kezdtem meg a kaloriakeretem azaz delre megettem mar felet es kb eheztem:/ nagyon rossz volt.Most viszont igy h ebeddel kezdek egesz napra csomo kajam marad😁es sokkal jobban is erzem igy magam h atalszom a reggelit tizorait.
2017. jún. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Merőben egyéni ez. A párom korai típus, én késői, jópár órát el vagyunk tolódva egymáshoz képest s ez teljesen jó.

Ahogy az étkezések száma, úgy az alvásidő is emberfüggő.


5 étkezést délben kezdve is össze lehet hozni, ha annyira akarod... De elég sokunknak megfelel 1-3 étkezés is, főleg, ha fogyni akarunk. 5 kis étkezéssel pedig sok ember kegyetlenül éhezne.


Inkább a jó alvás miatt érdemes időben lefeküdni (hogy ez kinek mi, az változó, én odavagyok, ha 2 előtt összehozom a lefekvést bármelyik nap), a fogyással nem hinném, hogy különösebben korrelálna, bár vannak extrém esetek (kialvatlanul van, aki extra éhes vagy pont fordítva).

2017. jún. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!