Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » DIÉTÁZÓK! Ti miket esztek...

DIÉTÁZÓK! Ti miket esztek pontosan egy nap?

Figyelt kérdés

Hánykor, mit és mennyit :)

Ez nem tartozik ide csak most tudom megkérdezni de ha recseg a térdem meg a bokám akkor az ellen tehetek valamit? Nagyon zavar edzés közbe és még 10 kiló hátra van...

18/l


2017. jún. 27. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Felkelést követő fél órán belül reggelizem. Vagy proteines-túrós zabkását, vagy 4-5 db Korpovit kekszet sajttal, sajtkrémmel /cottage túróval, főtt tojással, sok zöldséggel, vagy omlettet, vagy túrös-gyümis-proteines CH csökkentett palacsintát. Attól is függ, hogy mennyire kalóriadús a reggeli, hogy előző nap mennyit mozogtam, ettem-e utána, illetve van-e izomlázam. Vagy kibírom 10-ig, vagy előbb megiszom a jeges (cukormentes-mandulatejes) jegeskávémat 20 g cukormentes étcsokival.

Ebédre leggyakrabban saláta/párolt zöldség valamivel (sül tofu, szójafasírt, tonhal, túrófasírt... halon kívül más húst nem eszem, azt is ritkán), délután vagy korpovitos gyümölcsös jughurt, vagy kreálok valami magas proteintartalmú és alacsony CH tartalmú édességet. Van, hogy sajtot eszem sok zöldséggel.

Ha este bicózok/futok, akkor utána csak proteinturmixot.

Azért az evés gyakorisága és mennyisége tág határokon belül mozog. Sok súlyzós edzést végzek, így van, hogy durva izomlázam lesz. Így másnap sokkal éhesebb és fáradékonyabb vagyok, többet eszem. Ha tudom, hogy aznap nem fogok edzeni, akkor kevesebbet. Tegnap egy órát bicikliztem, este 10 km-t futottam is, így ma a regggeli volt kiadósabb. Szóval inkább figyelem a testem jelzéseit, nem kötöm magam szabályokhoz, csak a bevitt táplálék minőségével kapcsolatban. De így is nagyon szépen fogyok, izomvesztés nélkül :)

24/L

Am annak biztos oka van h baj van az ízületeiddel. Mik az előzményei a fájdalomnak?

2017. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 és 4 között ebédelek. A kedvenceimet eszem, zöldségételeket, egyszerű tojásételeket, földimogyorót, nyers zöldséget és kevés gyümölcsöt (most ami a kertben terem, plusz néha banánt, télen tipikusan meggyet és banánt), gyakorlatilag minden nap az összeset a felsoroltakból. Sokszor 1-2 dkg sajtot is. Holnap sós szezámmuffin is lesz. Most különösen durva vagyok, mert minden 2. nap édességmentes :D Túl sok meló van velük, így is elég sok fogás van, ha egyszerűek is. Máskor az édességem tipikusan piskótatorta vagy mákos süti (kell a kálcium, amúgyis szeretem), de mostanában csokis jégkrém (konkrétan házi csokiszószt öntök bele, príma, csak nem ehető nagy mennyiségben). Cukrot persze nem teszek bele.


Más étkezésem nincs, max. este pár falat zöldség, gyümölcs, kókusztej, kb. 20 kcal alatt. Más elosztással kaparnám a falat nagy éhségemben, lehet, hogy így se lesz könnyű pár nap múlva (egyelőre maximálisan jóllakott vagyok egész nap), de legfeljebb majd csökkentem a szénhidrátot, az segít (ha nem eleget, akkor muszáj lesz a mozgást emelni, amire úgyis ráfér). Mozgás most nincs sok, enyhén szólva, túl melegem van.

1300-1500 kcal/nap, eddig ezt sosem bírtam 5 napnál tovább, de most elszánt vagyok, jobban csinálom és amúgyis inkább inni kívánok, mint enni, egy hangyányit ez is segít.


Néha felmerül bennem a növényi étrend (csak pár napra), de az sokkal macerásabb az én stílusomban. Ahogy a fentiekből látszik, zsírra alapozok, nem szénhidrátra (a sok szénhidráttól csak éhes leszek és enervált), persze arra is nagyon vigyáznom kell, főleg most, hogy a szénhidrát sem olyan nagyon kevés (holnap pl. zöldségcurryt és zöldborsófőzeléket eszem némi rizzsel, de a krumplilisztes rántottát is nagyon szeretem. a sült krumplit is, de az és a fogyásom nincs köszönő viszonyban egymással).

2017. jún. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy autoimmun betegség miatt vagyok mediterrán diétán. A zöldségeket, halat nem igazán szeretem, ergo kb. csak tésztát eszem paradicsomszósszal, néha saját készítésű pizzát szintén csak paradicsommal, ritkábban natúr hekket. Tudom, hogy a zabkása-csirkemellrizs fitnesztábor elmond majd egy miatyánkot, de én egész jól megvagyok vele. Rengeteg húst ettem régebben, mostanában csak hetente, kéthetente egyszer eszem jobb minőségű marhahúst. (már) nincs súlyfeleslegem, 6-7 kilót adtam le a hetek alatt, további felesleg nincs rajtam. Nagyon féltem a diétától, hiszen majdhogynem teljesen szénhidrát-alapú, de kevesebbet, ritkábban ettem, és fogytam. De mondjuk ez én vagyok, alapjáraton 0 anyagcserével, ami most a húsfogyasztás csökkentésével felgyorsult, gondolom emiatt tudtam fogyni.

Napi egyszer eszem munka után, fél 5 körül egy tányér tésztát vagy hasonlót és ennyi. Ha éhes vagyok napközben, eszek egy almát. Hétvégén tudok reggelizni is, szintén alma, vagy ha nagyon mazochista kedvemben vagyok, egy olivaolajas rio mare. (Még egyszer mondom nálam ez a diéta tökéletes (szednem kell gyógyszert és vitaminokat is a betegségem miatt), másnak lehet, hogy egészségtelen!!)

2017. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző, egy vesebetegnek is fehérjehiánya lenne ennyitől a leírás alapján, remélem, azért több a fehérje, mint látszik.

Pusztán a szénhidrátra alapozással nincs gond, van, akinek az jön be. De elég egyoldalúnak tűnik az étrend, nemcsak a fehérjét nézve.

2017. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!