Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha ideges vagy...

Mit tegyek ha ideges vagy mindig eves kenyszerem van?

Figyelt kérdés
Hogy tudnam legyozni?nagyon sokat eszek alapbol is :/ folyton tomom magam valami miatt!Mit lehet ez ellen tenni?

2017. jún. 28. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pacsi! En is igy vagyok vele, vagy voltam.

Nekem idokozonkent jon elo, hogyha ideges vagyok eszek, es felhiztam kb 10 kilot, de mara elmult. Egyszeruen rossz kedvem volt es elkezdtem kevesebbet enni, ugyhogy most fogytam.


Probald valahogy maskepp levezetni az idegesseged, pl sport

Vagy probaljd relaxalni, meditalni.

En mar ugy vagyok vele, hogy nem fogok idegeskedni semmin, csak hagyom, hogy sodrodjak az arral, ugyse tortenik semmilyen rossz dolog.

2017. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valahogy olyan kielegulest ad az eves,ha unom magam eszek,ha szomoru vagyok eszek.Az eves megnyugtat es en is igy vagyok,felszedtem +20 kg-ot :/
2017. jún. 28. 13:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor indulsz a kajáért, állj meg egy pillanatra és gondold át, hogy valóban éhes vagy-e. Hogy valóban szükséges van-e arra az ételre. Fel kell ismerned, hogy mikor eszel unalomból és mikor vagy éhes. Nekem is ez volt a bajom, nem volt önkontrollom, de hidd el, hogy minden a fejben dől el.
2017. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg adagold ki magadnak a napi kaját. Ne tarts otthon megbontható cukros-zsíros nasikat, akár előző este készítsd el - mondjuk vacsora után, éhesen nem jó ezt csinálni :D - kis dobozokba, hogy mi a másnapi ételadagod. Ebben lehet valamennyi nassolnivaló is, vagyis a főétkezések közt rágcsálható zöldségek, almachips pl. Akár határozd el, hogy hány órakor ehetsz, és ha tetszik, ha nem, addig ki kell bírni. (Nyilván tartható és ésszerű keretek közt, tehát nem reggel hattól este nyolcig kell éhezned, de ha mondjuk hétkor reggelizel, egykor ebédelsz, hétkor vacsorázol, közé pedig beiktatsz némi nyers rágcsálnivalót, zsírszegény túrót, de csak napi kétszer, akkor nagyjából kijön egy egészséges, kiegyensúlyozott, ötszöri étkezés.
2017. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna. Nálam is meglett az eredménye ennek a mértéktelen zabálásnak. Minden fogyókúrát kipróbáltam de csak pár napi max 1 hétig bírtam ki zabálás nélkül. Mivel nagyon leakarok fogyni a férjemmel megegyeztünk, nem enged zabálni. Szól, segít annyit szedni ami normális. Ez 3 hete tart és nincs gond. Ha kezdek belemerülni az evésbe, szól és leállít. Nagyon jól megy. Nem is vagyok éhes mert ugye nem azért zabáltam eddig sem mert éhes vagyok. Most érzem lefogyok. Ha nagyon érzem hogy jön a "roham"akkor szólok hogy na most ne engedjen. Amúgy egyre könnyebb. Próbálj hasonló segítséget kérni attól akivel együtt laksz anyud vagy párodtól. Nekem rengeteget segített.
2017. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és nagyban megkönnyíti a helyzetemet hogy nincs otthon csoki süti csipsz. Nincs mihez nyúlni.
2017. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem is ennyire erősen, ismerem, milyen, ha az ember csak úgy enne. Ami engem illet, többféle m=dszerem van ez ellen.


1. Uborkát eszem, most szezonja van a fürtös uborkának, ami az egyik kedvenc nassolnivalóm. Szeretem a pörkölt földimogyorót is, de abból percek alatt bemegy 10 dkg, majd megint, mindezt a normál napom után s még le is nyom kicsit :D Úgyhogy nem azt eszem. Valamilyen szinten muszáj fegyelmezned magad.


2. Egyszerűen csak az evési ablakomban eszem és pont. Jó, 1-2 falattal kilóghatok (pár szem málna, egy uborka, korty kókusztej, de ennyi). Elhatározás kérdése.


Persze van, akinek lazán beférnek a nasik is. De van nasi, amiből ipari mennyiségeket lehet enni, azokat akkor is jobb kerülni. Kivéve, ha pl. bicikliversenyen vagy maratonon vagy, mert akkor elhasználod.


De lelkileg s fizikailag sem egészséges, ha pótcselekvésből eszel, pláne amikor nincs szükséged rá. A túlevés nem jó.

2017. jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, én is támogatom a stresszcsökkentés más formáit. A közérzetnek a mozgás is jót tehet, de a kalóriaegyenlegnek is... Engem a mozgás feldob s megszünteti az evésigényt (már ha nem nagyon sok a mozgás), biztos nem vagyok vele egyedül.
2017. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!megprobálom tudatositani magamban és valahogy legyozni a kényszert!
2017. jún. 28. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!