Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem sikerül újra?

Miért nem sikerül újra?

Figyelt kérdés
Februárra sikeresen leadtam 6 kilót. Aztán lábtörés, gipsz, fekvés és szépen visszajött. Lassan felépültem. Újra nekiálltam ugyan annak az étrendnek és mozgásnak amit akkor csináltam. Eltelt 1 hónap és meg se moccan a mérleg. Nagyon el vagyok keseredve. Mi lehet a baj?

#fogyás #nem sikerül leadni
2017. jún. 29. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy lelassult az anyagcseréd. A fogyáshoz fontos a megfelelő lelki állapot is, gondolok itt olyanra mint például: stresszmentes élet, optimista felfogás, boldogság, saját testünkbe vetett hit megfogalmazása.

Sokszor a pszichés állapot gátolja az emberket a fogyásban.

2017. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam! De tényleg mennyire magam alatt vagyok a baleset óta! Köszönöm!
2017. jún. 29. 23:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
az 1-es pontos diagnózist adott. az álmodozás nagyon fontos.
2017. jún. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szívesen várok más véleményt is!
2017. jún. 30. 08:24
 5/5 anonim ***** válasza:

A szervezeted valószínűleg emlékszik, jobbat nem tudok.

Én 14 éves korom óta szoktam évente 1-2 hónap diétát beiktatni. Amikor először csináltam, napi 15 perc biciklizésnek és egy laza update diétának is nagy eredménye volt. A következő alkalommal már jóval többet mozogtam (1 óra bicikli, fél lra futás, aerobik), és szigorúbb diétán voltam (1 hónapi nagyon minimális CH). Akkor, amikor a legtöbbet sikerült fogynom, napi 1-1,5 órát mozogtam, súlyzós edzéseket is végeztem, az étrendem mondjuk a sok mozgás miatt kevésbé volt szigorú (habár a finomított CH-kat ugyanugy hanyagoltam).

Most 24 eves vagyok, sokkal erősebb, mint régen (heti 30-40 km-t futok ~egész évben, néha kondizom is), és csak nagyon intenzív mozgás mellett tudok fogyni. Most is épp diétán vagyok, 6 kilótól akarok megzszabadulni. A korábbi hibáimból tanulva és a testemet jobban ismerve most már úgy csinálom, hogy 4-5 napig minden nap intenzív edzés (vagy 2 óra kardio kettéosztva, vagy 1 óra súlyzózás + 1 öra kardio), aztán 1-2 nap pihi, amibe belefér napi 1-2 túrórudi, egy kis jégkrém, tésztás kaják stb. Amikor a pihenés után újrakezdem a ciklust (gondolom a glikogénraktárak feltöltésének köszönhetően), sokkal nagyobb intenzitással és jobb kedvvel tudok sportolni.

Most először érzem azt, hogy mentálisan is tök kiegyensúlyozott vagyok, miközben nagyon szép tempóban fogyok is. Már rra sem érzek késztetést, hogy folyamatosan méregessek a súlyomat meg a centiket, csak jól érzem magam. Ezt csak azert irtam le, hogy szerintem változtass valamit a korábbi sikeres metodikádhoz képest. Vagy az étrendeden egy picit, vagy sportolj többet. Adj egy kis sokkot a szervezetednek, hogy beinduljon a történet.

Amúgy én diéta és sport mellé most szedek Revex-16 termogenikus zsíregetőt (igazából ez ilyen anyagcserepörgető cucc), és nagyon jól megdobja az energiaszintemet, amikor erzem, hogy punnyadok.

2017. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!