Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édesítőszerek, aszpartám, és...

Édesítőszerek, aszpartám, és hasonlók. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval van rajtam némi felesleg, nem akarok konkrétan fogyókúrázni, úgyse tudnék végig csinálni egyet sem, (de most nem is ez a lényeg), csak igyekszem minél kevesebb cukros dolgot, és kenyér-, tésztaféléket enni.

Biztos, hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal, és más is feltette már magában a következő kérdéseket.

Minden ilyen dolog, ami boltban kapható, aszpartámot tartalmaz. (A többi édesítőszerről most nem nyilatkozok, azok káros hatásairól [még] nem nagyon hallottam, nyílván ez nem azt jelenti, hogy nincs nekik, de most mind1.)

Még ha minden ilyen "boltban kapható dolgot" elfelejtek (édesítőszeres gyümölcsjoghurtok, light üdítőitalok, Norbi Update cuccok, utóbbit amúgy mondjuk nagyon ritkán veszek, ha nincs más, mert nem vagyok oda értük), vegyük példának az energiaitalt, amiről nem tudok lemondani, majdnem minden nap 1-2 dobozzal muszáj, hogy megigyak, és abból is light-ot veszek, amiben szintén ott az aszpartám...

De a nem light meg ugye tele van szénhidráttal, nem tudom, melyik a károsabb, mivel ártok többet a szervezetnek.

Ti hogy vagytok ezekkel a dolgokkal?

(A "budibílder"-válaszoktól kíméljetek, és kérek mindenkit, hogy a kérdésre válaszoljon, ne azzal jöjjön, hogy igyunk vizet, és készítsünk mindent otthon, természetes, meg bio cuccokból, mert ezutóbbira nekem pl erre se időm, se pénzem, se energiám. Köszi!)


2010. máj. 20. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
ha fogyózom, csak kizárólag mesterséges édesítő jöhet. egyébként pedig inkább mézzel édesítek, bár ugye az sem életbiztosítás mostanában a sok hamis miatt
2010. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nincs minden édesítőszerben aszpartam én olyat használok amiben szaharin van.senki nem kényszerít hogy a bolti cuccokat vegyed.. és pl veszek natúr joghurtot és abba teszek pár cseppet meg friss gyümit. az hogy te "nem tudsz" lemondani az energiaitalról az a te bajod. minden diéta valamiféle lemondással jár. én is nehezen mondok le a napi 2 szelet sajttortáról de hát mivel nem akarok meghízni ezért lemondok..ennyi :))

de mondok valamit, ilyen hozzáállásal rajtad mindig is lesz súlyfelesleg. nem akarsz diétázni, nem akarsz semmiről lemondani..akkor mit akarsz? igyál zöld teákat, egészségesek ,finomak nem szénsavasak, nem hízlalnak.

2010. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igazad van a lemondással kapcsolatban, csak tudod az energiaital meg a sajttorta között van különbség. 1 doboz light energiaitalban van 10 kcal, de nem is ez a lényeg. Nem az íz, stb a döntő, a taurin egyrészt függőséget okoz, pont úgy, mint a cigaretta, és hasonlók, nem hobbiból iszom, csak nem bírok nélküle koncentrálni, stb. Nincs benne semmi, ami hízlal, mármint a light-ban, csak az aszpartám zavar, de ha kell, hát kell.

Amúgy mellékesen már fogytam 6 kg-ot, amióta odafigyelek ezekre.

Az elsőnek köszi.

2010. máj. 20. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Az aszpartám tipikusan fogyókúrás, legalábbis nekem :D

Az arra érzékenyeknél hashajtó hatású, rá van írva a rágóra is, és sajnos nálam nem vicc, 20 perc rágózás után fél napig megy a hasam néha.


Ha nem akarsz szénhidrátot enni, egyél sok fehérjedús kaját. Pl kenyér nélkül is tökéletes a mozzarella sajt, túró, párizsi. Hamar rá lehet unni, de egészséges és fogyókúrás.

2010. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de most igazából mi a kérdésed??
2010. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kérdés igazából az lenne, hogy mondjuk mennyi az a mennyiség(/nap) ami még nem annyira káros, és a cukor mennyire káros helyette (azt leszámítva, hogy hízlal, + cukorbetegeknek, és erre hajlamosoknak főleg kerülni kell...)
2010. máj. 20. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!