Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy baj, ha heti egy nap...

Nagy baj, ha heti egy nap nagyon kevés fehérjét eszek?

Figyelt kérdés

Szeretnék ugyanis egy olyan napot, amikor kicsit elengedhetem magam (súlyt tartok, és ügyelek a napi elegendő fehérjebevitelre, ez nálam általában 50-60 gramm). Ezen a napon kb csak édességeket ennék

Holnapra kb 40 grammra jött ki, van, hogy kicsivel kevesebb

Heti egy ilyen naptól veszíthetek izomból?

Azért nem eszek mellé többet hogy meglegyen a fehérje, mert a kalórialimitemet nem szeretném túllpéni.



2017. júl. 25. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Baj, de egy nap alatt nagyon kevés izmot veszthetsz.


Ha fogysz, akkor lehet, hogy 50 gramm is kevés, deficitben mindig nagyobb veszélyben vannak az izmok. De az aktivitásod is számít, a testméreted is...etc.


Sokan rendszeresen alig esznek fehérjét, na az nagy baj. Azért te is vigyázz. 1-2 nap tényleg nem gond, sokan heti 1 napig nem is esznek semmit, mégsem lesz gond az izomzatukkal, visszaépül az a kicsi, de ha már eszel, vidd már be azt a semmi kis fehérjét, ami neked kell. 250 kcalból kijön a fehérje, ne tömd tele a napod szénhidráttal és zsírral s bőven belefér.

Én nem is értem, hogyan megy egyeseknek 40 gramm alatt maradni, annyi mindenből jön fehérje, még növényekből is bőven. OK, vannak érdekes étrendek, de akkor is.


Miért nem eszel fehérjedús édességeket is? Vagy édességet plusz valami fehérjedúsat (hacsak nem vagy szóját és fehérjeport kerülő vegán, mert akkor nehezebb, bár arra is lenne ötletem, csak nem finom).

Ha nem léped át a kalóriakeretet, az nem is igazi elengedés :) OK, értem, no. De én inkább átlépném 100 kcallal, ami kb. semmi, csak legyen meg a fehérje. Inkább elmennék egy rövid sétára pluszban, ha annyira zavar.

2017. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, semmore nem kell annyi fehérje amennyit belenevelnek a mai fiatalokba a tápkieg árusító oldalak... 2gramm *testtömeg /nap??? Vicc...

0.8gramm* szálkás testtömeg, ennyi kell a szintentartáshoz...

Ráadásul ez egy átlag szám... tehát átlagosan kell ennyi... az az lehet olyan nap amikor túlléped, meg olyan is amikor ennyit sem viszel be..

2017. júl. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden tápkieg oldal a 0.8-2 g/tskg mennyiséget adja meg, nem akarnak veled több fehérjét megetetni mint amennyi szükséges.


Kérdező,egy naptól semmi bajod nem lesz.

2017. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!