Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kevés fehérjét eszem, de...

Ha kevés fehérjét eszem, de mellette súlyokkal edzek lábra, akkor izomveszteség lesz?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem. Mondjuk ha egy -egyébként normális kajákat fogyasztó - vegetáriánus elkezd súlyokkal kitöréseket végezni, meg bicepszre dolgozni, akkor leépülnek/elfogynak az izmai? :O

2013. szept. 4. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi köze a vegetáriánizmusnak a fehérjebevitelhez? Fehérjére szükség van, a puszta edzés nem véd meg, valahonnan KELL fehérje a testnek. Fogyáskor persze még fokozottabban veszélyben vannak szegények. S a sok edzés is növeli a fehérjeigényt. Egy vegán maratoni futó, ha nem figyel az étkezésére, könnyen lehet fehérjehiányos, amennyire tudom. Ha figyel, s beviszi a szükséges fehérjét, akkor persze nem.
2013. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 csizia ***** válasza:
Ez megint relatív. A töbségnek lassan épül az izomzata, főleg tömegben. Valakinek éveket kell edzenie ugyanazért amiért valakinek hónapokat. Eleve szerintem az izom nem áll jól azoknak akik amúgy nem izmos alkatok, jó ok. látszik, hogy gyúrt. De valakinél meg csak tátod a szádat. Ezek az alapból izmos típusok és még rá is edzenek. Egy olyan ember aki alapból könnyen szed fel izmot az tud fogyni úgy, hogy közben épül izom is ha mondjuk fogyókura mellé tol proenzi fusiont. 65 kilót fogytam és az elején 25 kilóval csináltam 5x20 fekvenyomást most, a fogyás végén pedig 5x20 at csinálok 50 kilóval. Akkor azért csak felment némi izom.
2013. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Ha kezdő vagy xar étrenddel (tehát már edzés előtt is az ajánlott mennyiségnél kevesebbet fogyasztottál és nem változtatsz rajta), akkor is fel tudsz pakolni magadra pát kiló izmot az első évben, egy idő után viszont nem jutsz tovább. Ez azzal van összefüggésben, hogy az edzés megváltoztatja a prioritásokat, hogy hol a test mire használja a tápanyagot. A kevesebb fehérjét hatékonyabban használod edzéssel. Viszont ha összehasonlítasz két azonos genetikai adottságokkal rendelkező személyt és az egyiket egy xar étrendre teszed, a másiknak meg adsz elég fehérjét, a második több izmot fog építeni egy ugyanolyan edzésterv mellett.


Izomvesztés fog viszont történni, ha mondjuk egy haladó egy fehérjedús étrendről átraksz egy fehérjeszegény étrendre.


Harmadrészt a vegetáriánus étrend nem a világvége, mert a vegák ehetnek állati eredetű fehérjéket, így minőségi (és elegendő) aminósavakhoz juthatnak. Tehát egy vegetáriánus is ehet ugyanannyi fehérjét, mint egy mindenevő. A vegánoknak már sokkal nehezebb dolguk van, de azoknak sem lehetetlen elegendő fehérjét bevinni.


Amit a 2. írt, az is igaz, hogy sok függ a genetikától, de az átlagember szempontjából a genetikának nincs nagy szerepe. Én is ismerek olyat az edzőteremben, akinek napi 100 gramm fehérje van csak az étrendjében és akkora mint egy hegy. De ilyen ember csak 100-ból egy van, szóval ne ebből indulj ki. Másrészt ez nem jelenti azt sem, hogy amit csinál az optimális. Lehet hogyha az ajánlott adagot enné, még nagyobb lenne.

2013. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csizia ***** válasza:
Őszinte leszek. Ezeket a hatalamas izmú embereket mind egytől egyig "betegnek" tartom agyilag. Jócskán van mögötte komplekszus. Meg még ki tudja mi, de nem normális az hétszentség. Persze ez csak az én véleményem. Elnézést kérek ha valakit megbántottam ezzel. Erő és gyorsaság. Egész egyszerűen nem értem mi az indíték arra, hogy abnormálisan nagy izmaid legyenek. Csupa negatív dolog jut eszembe. Megint más aki ebből él...
2013. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!