Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik abban hisznek, hogy napi...

Akik abban hisznek, hogy napi sok (60%) szénhidrátot, kevés (25%) fehérjét, még kevesebb zsírt (15%) kell bevinni, és/vagy a kalóriaszámítást istenítik, azok mivel érvelnek?

Figyelt kérdés

Természetesen azok a kalóriaszámolósok, akik húst, zöldséget, gyümölcsöt esznek, azokkal nincs baj, de akik "kis teljes kiörlésű kenyérkét" meg túró rudit, meg "egy kanál krumplikát", "fél szelet pizzácskát" esznek, azokkal igen.


Mégis milyen érvek szólalnak a szénhidrátcentrikus diéta mellett és mégis miért helyezik egyesek a mennyiséget előre, mint a minőséget és miért félnek az emberek a kolbásztól, szalonnától?


2014. jan. 7. 16:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és ez nem támadás akart lenni, csak folyamatosan olvasom, hogy egyél keveset, kalóriadeficit, meg teljes kiörülésű kenyeret, heti egyszer belefér a csoki, reggelire ehetsz még egy péksütit de nem mondják meg, hogy MIÉRT. És a kedvencem: csökkentsd a zsírt! - bár magas ch mellett tényleg hátrány a zsír, de az csak hab a tortán. A torta maga a szénhidrát. :)
2014. jan. 7. 17:03
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt olvassák a debil női magazinokban...

Egyébként van létjogosultság a Ch-nak egy diétában is,de nem minden hogyan. De gondolom te paleos vagy,úgyhogy nálad a Ch "tabu",de például egy bodysnak nem... :-)

2014. jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jajjmár...A sok szénhidrát nem jelenti feltétlenül azt, hogy csokitortát eszik az ember :D


Heti egyszer miért ne férne bele a csoki? Nem attól az egy csokitól lesz beteg/szar az emésztése valakinek... Mitől jobb, amikor mondjuk húst eszik zöldséggel agyba-főve, de folyamatosan a csokin jár az esze és egyszer elpattan a húr és megeszik 3 táblával egyszerre?


"Természetesen azok a kalóriaszámolósok, akik húst, zöldséget, gyümölcsöt esznek, azokkal nincs baj,"


Ja, mert a 'kalóriaszámolósok' közt még véletlenül se akad olyan, aki a napi gyümölcsadag helyett inkább benyom egy Snickerst, ugyan már.


Nem támadás akart lenni, de ez az egész kérdés egy hülye általánosítás.


Én pl. sok szénhidrátot eszek, de ugye a zöldség is szénhidrát, a rizs is, zabpehely is, gyümölcs is.

Fehérjéből keveset eszek, mert majdnemhogy vega vagyok, néha eszek csak halat/csirkét/tojást.

Zsírból meg bőven elég az a kevés olajos mag, olíva olaj a salátákon,, csirkebőr, stb.


Régebben kipróbáltam a sok fehérje, kevés ch sok zsír alapú étkezést is, baromi rossz volt az emésztésem, hiába ettem rostosan, folyton puffadt és levert voltam. Most viszont remek a közérzetem és jé, folytam is amennyit kellett. Pedig kalóriában szerintem ugyanannyit ehetek, ha nem többet...


Én úgy vagyok vele, hogy ha megkívánom, megeszek egy fél kiló sütőtököt, a finomított gagyi kajákból viszont nagyon visszafogom magam (pl. csoki). És a kalóriaszámolásnak se vagyok rajongója, mert bele lehet őrülni a folyamatos számolgatásokba...

2014. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, én kipróbáltam mindkettőt és határozottan a kalóriaszámlálás vállt be. Én teljesen bele voltam keseredve, mikor nem ehettem semmit, lelkileg megviselt nagyon. Kalóriaszámlálással simán tudtam fogyni, mikor azt elhagytam és elkezdtem csak úgy enni húst meg zöldséget összevissza amennyi jól esik, akkor híztam is, és az emésztésemnek, epémnek se tett jót.

De amúgy, nem igazán értem a problémád. Mit fáj az neked, hogy ki hogy diétázik? Miért zavar téged, ha én megettem ma reggelire egy túrórudit?

Én se eszek kenyeret(az szeirntem egyenesen baromság, hogy a teljes kiörlésű bármivel is jobb lenne) se édeset, általában. De ha nagyon megkívánom, akkor megeszem, beírom a napi kalóriabevitelembe, előkapom a bicajt és letekrem. Mi a gondod ezzel?

2014. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem nem az fáj, hogy ki hogy csinálja, csak elegem van, ha kicsit másképp gondolkozik valaki és máris támadják és az ember mindent elhisz amit olvas, aztán erőszakosan másra akarja tukmálni.


Egyébként a rizs meg a zab jó, nem azt mondom, hogy nem kell szénhidrát.


Ja és amúgy minden ételnek el lehet készíteni az egészséges megfelelőjét.

2014. jan. 7. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!