Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon sokat ettem reggelire,...

Nagyon sokat ettem reggelire, nagyon kétségbe vagyok esve (? )

Figyelt kérdés

1 éve anorexiás-bulimiás vagyok, 169cm és 43kg vagyok és lassan 1 hónapja kezdtem el gyógyulgatni egy kicsit.

November óta 15 kg-t fogytam úgy hogy napi 300 kcalt ettem és 2-3 órát futottam és sportoltam.

Most egy olyan helyen vagyok ahol reggel meg este svédasztal van, eddig tökre jól megálltam hogy ne zabáljak be mindent és utána kihányjam, de ma reggel ez már nem sikerült:'(

Megettem:

2 almát

1 narancsot

1 tál müzlit mandulatejjel

1 tál tejbegrízt

1 tojás fehérjét

1 csokis péksütit

1 lekváros rétest ami elég pici volt


Borzasztó bûntudatom van és nagyon sírtam is utána, próbáltam kihányni de valamiért nem ment:'(

Ez kb 1000 kcal volt és az alapanyagcserém 1350 kcal 60 kcal/óra

1800 kalória alatt fogyok, 2400 kalória felett hízok... Kérlek ne osszatok ki és ne nézzetek hülyének (nagyon nem hiányzik most nekem) de hogyha most elmegyek futni és ma már pár szelet uborkát eszek akkor ugye nem fog ez rajtam meglátszani?

13/L


2017. júl. 26. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egész nap zabálnál sem számítana ez az egy nap.

De remélem orvosi kezelés alatt állsz, mert ez így nagyon nem normális. Ráadásul 13 éves vagy, könnyen tönkre teheted az egészségedet, ami kihathat majd a felnőttkorodra.

2017. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen orvosi kezelés alatt vagyok (pszihológus, pszichiáter, diatetikus)

2 hetet korházban voltam mert már 9 hónapja nincs meg a vérzésem és epekövem lett az éhezés miatt, szóval már eléggé tönkre tettem magam

2017. júl. 26. 10:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy, kórházban lenne a helyed ilyen súlyos étkezési zavarral, nem kinn.

Ott - normális helyen - megtanítanának ismét enni, és normális adagokat.

Nyilván okkal vagy kajazavaros, és hidd el, bennfekvés nélkül nem fogsz meggyógyulni, de ti tudjátok.


MEllesleg a szüleid láthatóan szarnak a fejedre, ha hagyják, hogy hánytasd magad... miért csinálod, van értelme? Szerintem semmi, de te tudod...

2017. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
De meg fog látszani, mivel a koplalás esetén is azért hízik el még jobban az ember, mert éhezteti magát, aztán ha egyszer kajához jut, mind elraktározza. Nincs ilyen, hogy 1800 cal alatt fogysz és 2400 cal felett hízol. Fogyni úgy lehet, hogy a szükséges tápanyagokat beviszed és MELLETTE SPORTOLSZ. Ha nem eszel rendesen, akkor ugyanígy fogsz járni, mint most, hogy nem bírod tovább és bezabálsz, akkor pedig hízni fogsz. Ha ennél normálisan (gondolom a dietetikus összeállított neked egy étrendet) és sportolnál rendesen, akkor nem lenne ilyen problémád. Se nem éheznél, se nem lennél kövér. (jah és csak szólok, hogyha leülsz és a hasad nagyobbnak látszik, az nem azért van mert kövér vagy. Rajtam egy csepp felesleg sincs, mégis látszik olyankor a hasam, mivel az csak bőr)
2017. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem 1 etkezestol vagy 1 nap alatt hizik el, ne idegesits mar. Egy massziv zabalas utan is max par gramm megy fel.
2017. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tönkretetted magad! Akkor ne tedd magad még jobban tönkre! Téged nem lett volna szabad kiengedni a kórházból, mert extrém súlyos állapotban vagy! Valami szorongáscsökkentő gyógyszert nem adtak? A szüleid helyében most fognálak és visszavinnélek, egyenest a kórházba. Nem ettél sokat, és eszedbe ne jusson kihányni! Na akarjál fogyni, mert konkrétan belehalsz! Szó szerint!
2017. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Milyen pszichológushoz jársz? Engem úgy beb.sztak a kórházba 5 hónapra, mint a franc. Utána is hetente kellett visszajárnom konzultációkra, mérésekre 1.5 évig. Az nem orvos, aki hagy egy kórosan sovány embert meghalni. Komolyan, nem értem. Bár engem nem zavar, hogy magaddal mit csinálsz, de ha ennyire meg akarsz halni, akkor ne itt rinyálj, hanem...
2017. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza a kórházba. Nem kell futnod, inkább egyél még.
2017. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mostanában rendesebben eszek és rendszeres sportolok napi 2-3 órát, számolom hogy mennyi fehérjét, kalóriát és szénhidrátot viszek be.

Már bocsi,, de hogyne lenne olyan, hogy 1800 kcal alatt fogyok és 2400 felett hízok?! Ahhoz, hogy egy nap az én szervezetem mindent megkapjon 1800 kcalt kell ennem, ha annál kevesebbet eszek akkor egyértelmuen fogyok. 2 diatetikusnál is jártam már és mindannyian ezt számolták ki, így mûködik az ember te szerencsétlen

2017. júl. 26. 12:57
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
10: Hát, a szerencsétlen az csak te vagy itt, nem mi.
2017. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!