Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le? Ha egyre...

Hogy fogyjak le? Ha egyre inkább csak hízok? (többi lennt)

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok 95kg és 178cm

Sajnos mióta hormonális problémáim vannak híztam 23kilót

Nagyon nehezen kezelem a dolgot utálom a tömeget és a tömegközlekedést is azt érzem mindenki lenéz és kinevet

Nem tudom hogy fogyhatnék le kérlek meséljetek tapasztalatokat..nektek hogy sikerült.

Egyáltalán nem eszek de egyre csak hízom

A karomon, lábamon, hasamon szétszakadt a bőr

Utálom magam

Mivel még diák vagyok nincs pénzem arra hogy olyan kajákat vegyek amilyet akarok..

Itthon pedig nincs arra pénz hogy nekem is külön vásároljunk..


2017. júl. 28. 19:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni hogy egyáltalán nem eszek sokat*
2017. júl. 28. 19:35
 2/10 anonim válasza:
Én itt regisztráltam [link] és elkezdtem számolni a kalóriákat. Illetve nem is kellett számolnom, mert automatikusan számol a program. Rengeteg étel van regisztrálva. Neked csak egy konyhai mérlegre lesz szükséged, hogy beírd a pl. kenyér vagy sajt súlyát, amit ettél. A program mindig jelzi, hogy mennyi kalóriát vittél be egy-egy étkezésnél, és azt is, hogy mennyit ehetsz még aznap. Beállíthatsz egy célt, hogy mennyit szeretnél fogyni és azt is, hogy mennyi idő alatt. A program kiszámolja napi szinten, hogy mennyit ehetsz a célod eléréséhez. Fórum is van. Kérhetsz ott is tanácsot a felhasználóktól. Sokan tesznek fel előtte-utána fotókat.
2017. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az előttem szóló korrekt, pontos, használható választ adott. Élj a lehetőséggel.

Csak a bevitt kalóriát számold. Ha heti harminc dekát fogysz éhezés, remegés, ingerültség nélkül, akkor a szervezeted nem áll át vészhelyzetre, nem fog visszahízással büntetni.

2017. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha lehet, szerezz be egy digitális konyhai mérleget, és egy digitális személymérleget.

Igen, olvastam, hogy diák vagy, nincs pénzed, de a mérlegelésen nagyon sok múlik. Ha nem szégyenled a családod előtt, hogy mindent mérsz, és beírod az előttem már jelzett kaloriabazis.hu-ba, akkor meglátod csoda fog történni(bár lassan)

Ha megoldható minden nap azonos időpontban mérd a súlyod.

Ha van egy jó androidos telód, akkor letöltheted az: aktibmi című testsúlynapló-bmi kalkulátort is. Baromi jó..

2017. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ajaj..nem olvastam el enter előtt...szóval beírod az elfogyasztani vágyott étel kalóriatartalmát a gépbe..

most nem részletezem, mert ott mindent megtudsz.


a huhogókkal ne törődj, mert a sorsod a saját kezedben van..és bizony a leírtak alapján nagy sz@rban vagy..

2017. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem bántani akarlak ,de ha hormonális baj van,mindegy mennyit eszel.Egy év alatt semmi nem ment le ,hiába a diéta mozgás. Végül egy endokrinológus segített .Azóta rendben van minden,a szüleid biztos segíteni fognak az orvossal kapcsolatban.
2017. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég nagy súlyban volt az egyik barátnőm és segítettem neki 6-7 kg-t leadni. (Hátha segít)


-Nem szabad nem sokat enni:mindig minden étkezésnél muszáj enni,vagy a szervezeted éhes lesz és ha kajához jutsz mindent felfalsz (ez bárkinél előfordúlhat az evés problémái)

-nem salátán meg ilyen baromságokon kell élni

- 1,5-3 l víz

- kis sport (hátha segít)

- kikérni dietikus véleményét

- ne legyél stresszes állapotba:csak szépen nyugisan mindent

- sétálgatás

-shoppingolás (kikapcsolódás,közbe mozogsz is)

-kalória számlálás (ahogy az előzők írták)

- gyógyszerek (hátha segítenek,bár senki nem bízik ezekben a mesterségesen előállított szarokban)


hátha segít a leírtak, én drukkolok azért!

2017. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ha kihagyod az étrendedből az összes pékárút 2 hétig,alapból lefogysz 6-8 kilót edzés nélkül.

Szerintem azzal van a gond,hogy az étkezésed 90%-át a kenyér-zsömle stb teszi ki.

És ha ez így van,akkor lehet,hogy meg sem tudod emészteni ezeket a dolgokat... amivel nem lennél egyedül..

2017. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem milyen hormonproblémáid vannak?
2017. júl. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd... az írásodban azért felfedezek némi barokkos túlzást.

Az, hogy semmit nem eszel, és ennek ellenére hízol, egyszerűen nem igaz. Ez egyszerűen ellentmondana a fizika törvényeinek. Eszel te, csak nem sokat, a szervezeted viszont a hormonhiány miatt egyrészt csökkenti a nyugalmi energiafelhasználást, másrészt pedig te magad ugyanezen hormonális okok miatt - bocsánat, nem rosszallásból mondom - lustább, mozgásszegényebb lettél, ami szintén csökkenti az energiafelhasználást. Tehát csökkent a mozgásod, csökkent a sejtjeid által lebontott zsír mennyisége, így összességében durva kalóriatöbblet alakult ki nálad. Emiatt van a hízás.

Az, hogy nincs pénzed magadnak külön kaját venni, érthető. Viszont nem tudom, milyen az anyagi helyzetetek, de hacsak nem mélyszegénységben és nyomorban éltek, összességében nem kerül sokkal többe, ha valakinek külön kell kaját venni. (Hiszen mellette meg a többieknek egy fővel kevesebbre kell költeni.) És nem, nem csak a méregdrága, felmarketingelt luxuskaják jók anyagcsereproblémák esetén. Egy lazább kaja megvan párszáz forintból. Az azért nem a világ.

(Abba meg most hadd ne menjek bele, hogy a szülő felelős (lenne) a beteg gyermeke egészségéért mindent megtenni... ne csak addig legyen jó a gyermek, ameddig hozza a családi pótlékot...)

Gondolom, orvosnál voltál - ha nem, akkor szégyelljétek magatokat, te is, és szüleid is, mert gyakorlatilag az egészségeddel játszotok puszta hanyagság miatt -, és gondolom kapsz hormonpótlást is. Ami láthatóan nem elég, tehát tessék ezt megkonzultálni a dokival, vagy esetleg felkeresni egy hozzáértőbb szakembert. Mert bizony a pajzsmirigy-alulműködés napi egy tablettával rohadt jól kezelhető.

És ami a legfontosabb: mozogj minél többet. Persze, gondolom jönni fognak a kifogások, hogy 95 kilóval az nehéz, meg hogy utálsz kimenni, meg stb. Igen, ezeket megértem. Csak a kérdés az: az életed a fontosabb, vagy az, hogy finnyáskodhass? Mert oké, 95 kiló még nem halálos. (Bár egy jó kis cukorbetegség valószínű, hogy harminc éves korodig azért bekopogtat...) De ha folytatódik a hízás - márpedig ha most félsz kimenni, akkor 110 kilósan még inkább félni fogsz -, akkor ez ki tudja, meddig fog folytatódni. És ha egyszer elindulsz a lejtőn, akkor onnan már nehéz a visszaút.

Szóval tessék mozogni! Nem muszáj edzőtermekbe járni, lehet este, vagy hajnalban a házatok környékén egy-egy kört futni, naponta egy kicsit a szobádban tornázni, meg ahová csak lehet, gyalogosan menj!

2017. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!