Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Duci (akár kicsit teltebb)...

Duci (akár kicsit teltebb) lányok, nincs még ezekből elegetek?!

Figyelt kérdés
Nos, mielőtt barki nekem esne, hogy önsajnálat helyett miért nem teszek a dolog ellen, tisztáznám, hogy nem egészen ez a helyzet... Fél év alatt fogytam 63-rol 55 kilóra a 157 centimhez. Természetesen tudom, hogy még így is messze állok a vékonytol, jelenleg azért küzdök, hogy még lemenjen további 6-7 kiló. A módszerem:reform ételek előtérbe helyezese, minél kevesebb "szemét" (feldolgozott) kaja, sok mozgás (kardio és sulyzos edzés, bicikli, úszás) 4-5x kevesebb étkezés, az 1-2x-i nagy bekajálás helyett. A problémám az, hogy aki nem ismer régóta, az nem tudja, h sokat fogytam, és annyit lát, h még most sem vagyok vékony, és rendszeresen beszólogatnak. De néha még azok is, akik már ismernek régebben, pl rokonok. Pl ezeket nagyon magamra tudom venni, és rosszul esnek: 1. Reggel szívesen fogyasztok zabkásat aszalt gyümölccsel, fahejjal, ilyesmivel, nem cukrozom, ritkán max 1 kávéskanál mézet teszek rá...és már jönnek is a rosszmájú megjegyzések, h "aszalt gyümölcsot ne egyél, az hizlal!" ugyanígy akkor is, ha gyümölcsturmixot iszom, és teszek bele egy kis száz százalékos narancslét, mindjárt "jajj, nem kell az bele, az is cukros, miért nem vízzel iszod???" eszem megáll...pláne h sokszor olyanok oktatnak ki "jó szándékkal" akik 1 mázsan felül vannak, és fogalmuk nincs az egészséges étkezésrol... Jó, tudom, hizlal a méz is, a gyümölcs is, de mértékkel eszem, és inkább délelőtt. Pont azért, mert koplalás, szenvedés helyett életmódvaltassal igyekszem magam formában tartani, és sztem ez pont arról szól, h nem kell magunktól mindent megvonni, ami élvezetes, csak keressünk egészséges alternatívakat... 2. Ha ritkán, havi 1-2x mondjuk étteremben,vendégségben meg merek inni egy rohadt tonicot, vagy ne adj'Isten, megenni egy gömb fagyit, máris kapom a megjegyzést, h "látod, ezért vagy ilyen kis duci, mert szereted az ilyeneket" én meg el tudnám sírni magam, mert sokszor olyanok szólnak be, akik nem is ismernek, és dunsztjuk nincs arról, h hétköznap nem ilyeneken élek ám! 3. a "kedvencem", hogy "miért nem tornázol/sportolsz vmit? Na de honnan a büdös francbol veszi, hogy nem szoktam? Lehet többet mozgok egy nap, mint ő egész héten... És 4. Pontként még megemlítem, amikor megkérdezik, h "nem nézetted még meg a pajzsmirigyedet? Vagy "nem vagy véletlenül cukorbeteg? A szomszéd csaj is attól hízott meg." igen, nézettem, köszönöm, jól vannak, és a zsírom sem magas, meg a vérnyomásom sem, sőt! Elnézést a hosszadalmas kifakadasert, de annyira elegem van már, és elkeserit, hogy az emberek rögtön azt feltételezik, ahogy meglátnak, hogy falánk vagyok és lusta, sokat és egészsegtelenul eszem, vagy pedig vmi súlyos betegségre asszociálnak. És amikor ritkán megelégelem, és felkapom a vizet, rögtön azzal jönnek, h "csak segíteni akartam" Ohh köszi, akkor majd szólok, ha igénylem. Meg mibol gondolják, hogy ami nekik bevált, az majd nekem is be fog? Én most ezzel a módszerrel energikusnak érzem magam,fogyok is,és nem is gyengul le a szervezetem, nem úgy, mintha koplalnek, vagy minden jót megvonnek magamtól. Viszont, sokan, akik kioktatnak, napi szinten fogyasztanak chipset és cukros nyálakat, amit én szinte egyáltalán nem. Nem hinném, hogy olyan vészesen elhízott vagyok mostmár ezzel a súllyal. És jelzem, hogy ennél kövérebben sem volt semmi egészségugyi problémám, aktívan, fitten éltem, csak külsőre nem éreztem jól magam a bőromben. Most viszont egyre jobban, a párom, a barátaim, családom is dicsér, hogy formásodom. Egyedül ezek a kioktato megjegyzések keseritik meg a mindennapjaimat.
2017. júl. 29. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, tudom, hizlal a méz is, a gyümölcs is, de mértékkel eszem, és inkább délelőtt"


Nincs olyan, hogy valami hízlal. A kalóriatöbblet hízlal. Ugyan így, fogyasztó/negatv kalóriás ételek sincsenek, ezek kitalációk.

A gyümölcsökben sok a vitamin, hidratálnak, és alacsony kalóriatartalmúak (kivéve a banán, szőlő, maracuja, és még egy pár gyümölcs).

Tök mindegy, mikor mit eszel. Este is ehetsz (aszalt) gyümölcsöt, attól sem fogsz hízni.

2017. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 160 centihez vagyok 60 kiló, de senki se szólt még be miatta, akkor sem, mikor fél évvel ezelőtt még 78 kiló voltam, de már engem zavart, ezért kezdtem életmódot váltani.


Ha zavar a beszólás, hagyd figyelmen kívül, ha párszor nem reagálsz utána már nem fogják mondani, mert nem érdekes" a reakciód.

2017. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

4x-5x-i evés egyenes út a bélrákhoz, kedves. Nem blogokat kéne olvasni, hanem tudományos kutatásokat. ;)


És ne vékony legyél, hanem sportos. Vékony = semmi izom, semmi háj, épp, hogy van valami a csontja meg a bőre közt. ;)


Anank a hülyének meg mondd meg, hogy nem a cukorbetegségtől híznak meg... pont fordítva van a dolog. Azért lesz cukros, mert hájas dög és tömi magát cukros akármikkel. ;)

2017. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Nézd... aki fogyni akar, az előtt két lehetőség van. Vagy kínozza magát, és semmi normálisat nem eszik, vagy ugyanúgy, normálisan eszik, kissé csökkenti a bevitt zsírtartalmaz, de mellette intenzíven, napi rendszerességgel mozog. És nem csak a dedikált edzésekre kell ezt érteni, de pl. nem fog helyi járatra szállni azért, hogy a szomszéd utcába eljusson.

Ja, és nyugodtan lehet az általad szemétté degradált, feldolgozott ételeket is fogyasztani, indokolatlan mértékben lettek közellenséggé kikiáltva ezek. Vagy ahogy bölcsen mondani szokták: nem az ételek egészségtelenek, hanem az étkezések és az életmód.

Az eszeveszett cukorüldözés is egy marhaság. Persze, amikor az emberek 90%-a híján van a természettudományos műveltségnek, és olyan bullshiteket elhisz, hogy "vannak bizonyos ételek, amik hízlalnak, és vannak, amik nem, és egy szem cukortól kilókat hízok", akkor ne is várjuk, hogy a többség értelmesen, és átgondoltak képes lesz fogyni. Csak vakon követi azt, amit más, hasonló tudásszintűek mondanak, és csodálkozik, hogy vagy nem fogy, vagy szenved, vagy tönkremegy az egészsége.

Értsük már meg, nincs olyan, hogy mi hízlal, és mi nem. Amiben hasznosítható tápanyag van, az mind hízlal. A csirkepaprikástól kezdve a nyers uborkán át a norbiápdétig minden. Nyilván a kalóriaértékük és az összetételük más és más, de gyakorlatilag a vízen kívül minden "hízlal".

Csak egyrészt nem mindegy, hogy mennyire, és másrészt nem mindegy, hogy mellette mennyit fogy az ember. Ugyanis minden mozgástól fogyni fogsz. Még az is fogyaszt, ha csak lélegzel. (Nem, ne örüljön egy MolnárKrisztián-alkat sem, hogy hurrá, csak levegőt kell vennem, és fogyok, mert ugyebár nem mindegy, hogy ez milyen mértékű.) A lényeg az: ha az összes - aktív, vagy passzív - mozgás, életműködés által felhasznált energia több, mint az összes bevitt energia, akkor összességében fogyni fogsz, ha viszont fordítva van, akkor meg hízni. A fogyást tekintve rohadt mindegy, hogy azt az energiát birkapörköltből, vagy franciasalátából nyeri az ember.

(És zárójeles megjegyzés: a cukormegvonás azért sem vezet célra, mert egyrészt ami felesleg van az emberen, az nem cukor, hanem zsír, és bár a kettő át tud egymásba alakulni, de ez csak ritkán megy végbe; továbbá a cukorhiány meg növeli az éhségérzetet, aminek tudjuk, hogy mi a következménye.)


Egyébként meg ami neked kéne, az egy böszmejó pszichológus. Mert egyrészt van egy durva testképzavarod (basszus, 55 kilóra úgy hisztizel, mint ha te lennél Molnár Krisztián, csak nőben...), másrészt meg igen szelektíven, csak a negatív hatásokat vagy hajlandó feldolgozni. Te - bocs a kis személyeskedésért - tipikusan az a csaj vagy, akivel soha az életbe' nem járnék, és nem azért, mert bármi baj lenne a külsejével, hanem mert nem hiányozna az, hogy egész nap egy 55 kilós csaj rinyáját hallgassam, hogy kvázi azért sír, mert nem anorexiás. És az se hiányozna, hogy egyetlen rosszindulatú beszólást egy vadidegentől többre tartson, mint ezer dicséretet attól, aki őszintén szereti.

Szóval ebből vond le a következtetést.

2017. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es szerintem ő nem rinyálna egész nap, csak kiadta magából. Én tudom milyen ilyen cipőben járni, nekem is állandóan jöttek a "jótanácsokkal" meg a nőklapjás fogyókúrákkal, olyan ordas baromságokat tanácsolva, hogy csak na. Ha teltebb vagy, sokan érzik magukat feljogosítva, hogy tanácsokat osztogassanak kéretlenül. Főleg úgy, hogy pl. engem simán leducilányoztak, pedig akkor voltam 170 cm/ 56 kg, és rendszeresen edzettem, odafigyeltem az étkezésre. Így nem csoda, ha egy lánynak testképzavara lesz.

Érdekes módon engem is olyanok oktattak ki, akik minden szart megettek.

Pl. egyik "barátnőm" jött azzal, hogy ő nem eszik péksüteményt, és nekem sem kéne, holott megjegyezhette volna, gluténérzékeny vagyok és nem ehetek ilyeneket. Aztán meg vette magának a magvas sajtos rudakat, hogy jaaaj néha eszik ilyet, aham....Nem tudom érthető-e de tényleg zavaró, az ilyen okoskodás, bort iszik vizet prédikál.

Amúgy kérdező én azt vettem észre, ha ignorálom az ilyen megjegyzéseket, egy idő után abbahagyják. Persze ez csak ismerősöknél működik.

2017. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet csak segíteni szeretnének, mert tudják mennyire komolyan veszed a fogyókúrát és azt gondolják ezekkel a dolgokkal nem vagy tisztában.
2017. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én már lefogytam, de ezek még mindig az őrületbe kergetnek, pl ha valakinek tanácsot adok, akkor: "könnyen beszélsz, te vékony vagy" és nem érdekli őket, mit mondtam. -.-" (Főleg akkor van ez, mikor rávilágítok, hogy csak kifogásokat keres, hiába próbálom finoman.) Vagy mikor a vége felé valaki megkérdezte, hogyan fogytam, én meg a roppant leegyszerűsített "fehérje diétával" választ adtam, és azt hitték, tejet iszom és húst zabálok. -.-"

Esetleg, ha valaki kevésbé önfejű oktat ki, próbáld meg szépen elmagyarázni, hogy az a kevés gyümölcslé/fagyi nem árt, pláne ritkán. Mindig először kijavítani próbáld őket, ha meg téged néznek hülyének, az nem a te szegénységi bizonyítványod.

Aki pedig nagyon önfejű, azt próbáld (tudom nehéz) ignorálni. Gondolj arra, hogy hála az égnek, te nem ilyen "mindenttudó" vagy. ;)

2017. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok hájas trigglypuffnak nem tetszenek a tények, mi? :D
2017. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek, akik beszólnak, akadékoskodnak, bármit teszel is. Amikor 16évesen egy fiút húztam osztálykarácsonykor, tollkészletet adtam neki; beszólogatós csaj nekikezd, hogy miért nem plüsst vettem neki... Ha azt vettem volna, nyilván még jobban beszólogatott volna.
2017. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!