Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy nehogy...

Miért mondják, hogy nehogy fogyjak többet, szerintem még bőven van mit - és mennyire brutálisak a méreteim?

Figyelt kérdés

170 centi vagyok és 74 kiló (szerintem már innen látszik, hogy fogynom kellene).

A méreteim: mellbőség 98, derékbőség 79, csípőbőség 102, a combom 62 centi, a vádlim 38 centi, a bicepszemnél a karom 33 centi.

szerintem ezek orbitális méretek, különösen a derékbőség, a com, meg a vádli.


pár éve 115 kilóról indultam és szép lassan, helyes étkezéssel, jól megválasztott mozgással egy izmos, de még mindig túlsúlyos formát értem el.


nagyon örülök, hogy sikerült idáig eljutnom, az álmom viszont a 60-62-64 kiló lenne, persze a tervek szerint figyelném lefelé, hogy mikor jó.


de a környezetemben kivétel nélkül mindenki sopánkodik, hogy nehogy fogyjak tovább, mert túl sok lesz. múltkor egy orvos mondta, hogy 70 alá nehogy menjek.


én ezt komolyan nem értem. nem beesett arcú egészségtelenre koplaltam magam, hanem nagyon is jól érzem magam a bőrömben, rendszeresen sportolok és élvezem, egészséges vagyok. tehát nincs az, hogy a kinézetemből már betegnek gondolhatnának.


de ami tény az tény, ez csak relatív szuper súly, mert a 115-höz képest persze ki ne örülne, de ez még a kövér kategória.

úgy értem 80-as centis derék, meg 62 centis comb?? atyavilág.

mondjuk furcsa, hogy 85 kilónál ugyanakkora volt a combom meg a vádlim körmérete mint most, a derekamból is csak 3 centit jelentett a 10 kiló. ezt sem értem.


nagyon elegem van abból, hogy mindenki le akar beszélni a fogyásról, szinte naponta nyüsztetnek ezzel. mint mondjak nekik?


köszi a válaszokat.


23/l


2017. aug. 2. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Az álom súlyod tényleg pont jó súly lenne, én 171cm vagyok és 62kg. Mondd meg nekik, hogy idegesít, hogy folyton ezzel jönnek és ez a te tested, te döntésed, ők pedig nem szólhatnak bele. Max csak akkor, ha már két lábon járó csontváz vagy és infúziót kell kapnod + pszichiáterhez kell járnod.
2017. aug. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jól gondolod. Nekem is mondtogatták a rokonok amikor fogyózni kezdtem, hogy jaaj ennyi elég, jaj anorexiásra koplalod magad, szinte onnantól ahogy elkezdtem. Persze tegyük hozzá szinte mind iszonyat kövérek,

nem mozognak és annyit esznek mint a disznó. Amikor meg sikeresen befejeztem, kemény edzések és diéta árán elértem a kívánt súlyt, hallgathattam hogy milyen szerencsés vagyok amiért ilyen a genetikám hogy bármit ehetek nem hízok, ők meg ránéznek a kajára és máris híznak 5 kilót :))

Konklúzió az lenne, hogy tojd le őket.

2017. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23 éves vagy szval nem lány, hanem nő. Ne foglalkozz masokkal. Legyel érett és elj saját mentalitásod szerint. Egyik füleden be masik ki.:) ugyes vgy
2017. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Egyrészt irigyek tudat alatt, hogy nekik nincs álomsúlyuk. Vagy a testképzavartól és az anorexiától meg bulimiától szeretnének megóvni.
2017. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
azért az orvos csak nem téved, és nem is hiszem hogy elfogult lenne..
2017. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz másokkal. Ilyenek.

Nekem is mondták 85 centis derékbőségnél (alacsony vagyok, nem mintha magasan ez ne lenne sok), hogy nehogy tovább fogyjak... Ruhában persze más s nem mindenkit zavar az úszógumi a hason. Én azért nem tartom ideálisnak...


A comb és a kar mérete a te szinteden mit se jelent, az izmosan is sok, de a derék csak a hájtól 80 centis, ha nem óriási termetű az ember...


Teljesen jól látod a helyzetet, a célszámaid (amennyire meg tudom ítélni, nem tudom, mennyire vagy izmos s nyilván látni kell) teljesen szimpatikusak, igazán nem te vagy az, aki cérnavékonyságot tervez...


Aránytalanul fogysz, mint én is s még sokan, ebben nincs semmi rendkívüli, de az embereket befolyásolhatja. Az én nagy hasam nem látszik a fekete ruháimban olyan nagyon, de az arcból fogyásom feltűnő, nem is csodálom, hogy nem értik a falusi asszonyok, hogy miért akarok még fogyni... De tudom, mit csinálok s ahogy látom, te is.

2017. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Izmos vagy. Ne törődj a kilókkal, az a lényeg amit a tükörben látsz. Én is ekkora vagyok, 101 kilóról indultam.
2017. aug. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként kik azok akik nyüstölnek ezzel?

Én szinte ugyanabban a cipőben járok mint te.

168 cm vagyok,76 kg-ról kezdtem és nekem akkor voltak szinte ugyanezek a méreteim annyi különbséggel,hogy a derekam 75 a combom pedig 64 volt!

Jelenleg 63 kg vagyok de 59-re mindenképp le fogok menni.

70 kg-nál már nekem is mondogatta az egész család meg anyósom,hogy hova akarok még fogyni?? :D

Eléggé idegesítő volt,de rájuk hagytam, én testem és bizony én látom,hol vannak még hurkák amik zavarnak.

Évek óta keményen edzem (sajnos a kajára sosem figyeltem egészen egy évvel ezelőttig) ami nem nagyon látszott meg, most így 63 kg-al mondhatni vérszemet kaptam mert vééégre látom az izmaimat! :D

De lehetne még jobb is és lesz is.

Ne törődj másokkal,ha úgy érzed fogynod kell még fogyj.

(az adataidból ítélve van ott még miből :) )

2017. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mond azt hogy már nem fogyózol és tagadd le hogy fogytál. Nem kell tudniuk. Sajnos a család elfogult nem reálisan lát. Én 97 ről indultam eddig 8 kg fogytam. A nagymamám már sopánkodik hagyjam abba stb. Mondtam neki ne vicceljen lekell fogynom, nem normális ez a súly. Még nincs vérnyomás, cukor problémám de lehet. Nem is mondok így neki semmit. Nem tud reálisan ítélni, pedig ő még 82 évesen is vigyáz a súlyára.
2017. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

No igen, ez nemcsak esztétikai dolog. Az utolsó kilóim zöme hason van s a hasi hízás különösen nem nyerő, ki tudja, mi van a szerveimmel? Nem hiszem, hogy iszonyú egészségi problémáim lennék tizenpár kiló plusszal, de azért no, ha választani lehet, akkor a lehető legegészségesebb akarok lenni a hátralevő remélhetőleg sok évtizedre... Senki ne mondja, hogy a vastag hasi hurkák kellenek, mert tuti nem.

Bár az esztétika is ott van, sokaknál igen erősen összefügg az önbizalommal s hasonlókkal s ez egy szinten érthető is. Ha nem vagyok képes lefogyni az ekkora feleslegem nagy részét sem, nemhogy egészét, az valahol kudarc s ha nem is akadok ki tőle, kissé ártalmas az önértékelésemre nézve. Ez szerintem normális.

2017. aug. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!