Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most kezdtem glutén mentes...

Most kezdtem glutén mentes diétába, kicsit megvisel, szerintem elvonási tüneteim lehetnek. Meddig kell megbirkóznom velük?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire reális, hogy tényleg elvonási tüneteim vannak, de én erre gondolok. Amúgy jelentősen máshogy érzem magam, pedig még csak 3. napja nem eszem. Fáradt úgy nem vagyok mint korábban, de pl tegnap olyan ehetnékem volt, hogy nem bírtam magammal. Ma meg kissé tompa vagyok. Kicsit olyan, mint amikor cukrot von meg magától az ember, pedig azt eszek, vagyis szénhidrátot, nem feltétlen cukor formájában.

Nem vagyok glutén érzékeny, csak sok gyomor panaszom van, aminek eddig nem derült ki az oka, így gondoltam kipróbálom, hátha valamitől enyhülnek. Amúgy elég nagy problémám az, hogy nagy a savam, és a testem is szerintem már igen csak elsavasodott.

Később ki akarom majd próbálni a laktó mentességet is.


2017. jan. 10. 12:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mit értesz a "gluténmentes" diéta alatt. Írd le, hogy mit eszel és mit nem, akkor többet lehetne segíteni.


A másik meg, hoyg olyan nincs, hogy elsavasodik a szervezet, mert már egész pici PH-változás is igen komoly következményekkel (értsd életveszély) járna!

2017. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Leírom mit ettem tegnap:


Reggel zabkása, mézzel, aszalt gyümikkel, egy pohár zöld tea (mára erről lemondtam, mert úgy vettem észre, nagyon hajtja belőlem, a vizet.

Tízóraira: Sülttök, banán, mandarin

Ebéd: Köles köretnek, sült csirkemell, ilyen sült zöldségköret (cékla, édesburgonya, alma, hagyma, kis fokhagyma, répa, zöld fűszerek, kis só, bors) (kókuszzsírral készítve)

Egy Snikers

Később egy saláta, benne némi tojás, sonka, sajt, öntet, sült krumpli

Mondjuk uzsonnára, vagy itt már elcsúszott az étkezés: 2 kukoricalisztes palacsinta, egy kis vaniliás pudding

Este fele egy kefír, két virsli, kis túró


Ma eddig

Reggeli ua.

Tízórai májkrémes, sajtos free from kenyér, kefír

Mar csoki, kávé

2017. jan. 10. 12:45
 3/21 A kérdező kommentje:
Amúgy igyekszem semmi olyat fogyasztani, amit a lisztérzékenyek nem ehetnek.
2017. jan. 10. 12:46
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Igazán hatékony akkor lenne, ha semmilyen gabonát nem fogyasztanál egy ideig. A savproblémák miatt a cukorral is vigyáznod kellene.

Nekem kb. 3 napig tartottak a kellemetlen tünetek, igaz, én sokkal több alapanyagot kiiktattam az étrendemből.

Ha megtartod a gluténmentes gabonákat, akkor is azt javaslom, hogy csak főtt formában fogyaszd ezeket, gluténmentes bolti kenyereket inkább ne vegyél, nem jársz velük jobban.

2017. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincsenek elvonási tüneteid. Elég sok mindent eszel. Sokfélét, nem egyhangú egyáltalán. Nincs ok az elvonási tünetekre. Mennyiségben is elég kiadósnak tűnik.

Milyen gyomorpanaszaid vannak? Puffadás? Az akár lehet a laktóztól is.

2017. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Majd a cukrokat is le szereném csökkenteni, meg ugye a laktozt, csak idövel, egyszerre félek nem menne. Neurotikus vagyok, ami nem segit :D

Hát igazábol sav okoz gondot talán leginkább, de nem mindig érzem,vissha csorogni ritkán szokott. Elég gyors az emésztésem, napjában akár háromszor is megjárom a wct. Ha nem megyek rosszzl vagyok töle eléggé, van, hogy amolyan szorongás tör rám, lehülnek a kezeim, diszkonfort érzés lesz a gyomromban, szelesedek, addig nem nyugszik mig el nem.megyek mosdoba. Utána van, hogy fáradtság tör rám, de a többi tünet megszünik. Délelött jellemzöbb ez a fajta tünet.

Reggel muszáj ennem, mert rosszul vagyok, nem cukor, azt már mértem, a sav lehet. Szorongás a gyomorbol, mintha elködösitené az agyam is.

Két oránként muszáj ennem, mert akkor haso lo lehet.

Gyomorhurut is gondot jelent olykor, van h fáj a gyomrom is, gondolom felmarodik, ilyenkor segit a kura szerü édesgyökér tea.

Most kari elött nagyon szétcsapodott a gyomrom, egy hétig mintha lufit nyeltem volna, fájt a gyomrom, nem birtam fél szelet kenyérnél többet enni, görcsölt a gyomrom.

Elég kellemetlen, mert meggátol a minden napokban, félek elmenni ide oda, szerintem a stressz is ront rajta erösen. A görcsök ritkát viszonylag. De sokszor a közérzetem sem jo, fáradt vagyok, és mindtha mindez a gyomorbol indulna. Bár most ülö munkát végzek, már egy jo ideje, de változtni szeretnék mindenképp.

Gasztron voltam, nincs helico, nincs refluxom, bár sok volt az éhomi savam, nem vagyok lisztérzékeny, a széklettel nem volt gond, hasu uh sem mutatott semmit, a doki erre azt mondta, h akkor ö mást nem tud ... mondom kösz :D

2017. jan. 10. 14:16
 7/21 anonim ***** válasza:

De ha nem vagy lisztérzékeny, akkor minek azt hagytad el?

Miért nem inkább a laktózzal próbálkoztál?

2017. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Eredendően egyszerre akartam elhagyni mind a kettőt, de nem így sikerült :)

Az a helyzet, hogy egyik sem vált ki belőlem intenzív reakciót, mármint, hogy megeszem és utána rögtön lesz valami. Mondjuk tejet eleve nem iszom, max kávéban, inkább sajtot fogyasztok, és kefírt, joghurtot, esetenként túrót. Most rá akarok térni a növényi tejekre, de mindenképpen úgy, hogy én csinálom, és akkor azzal főzni, ha kell stb.

2017. jan. 10. 15:56
 9/21 anonim ***** válasza:
Ugye tudod hogy csak a jelölten gluténmentes zab az ami valóban gluténmentes? Ugye tudod, hogy a fűszer is lehet gluténes? A mirelit zöldség is, és minden. Utánanéztél vagy csak csinálod mint sok hülye? Én valóban gluténérzékeny vagyok, és kiakadok mikor valaki nem is az, belekezd, de tök hülyén.
2017. jan. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Bele ástam már magam rendesen, a vérvételen az egyik értékem anno pozitív lett, és utána.

Még nem mondom, hogy mindenem ok, a fűszereim nem néztem át tüzetesebben, de amit újonnan veszek, annak utána nézek, olvasok.


Egyébként én azért kezdek bele, mert tényleg tanácstalan vagyok. Az orvosom sok hasznosat nem mondott, így nem maradt más, mint, hogy próbálgassam, mi az, aminek az elhagyása pozitív kihatással van az emésztésemre.

Bár már ott tartok, hogy semmit nem tudok megenni jó ízűen, így más teljesen mindegy mit eszek és mit nem :/

2017. jan. 10. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!